Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 2 شهریور 1396 - 11:21

تغذيه و ورزش

بازدید: 10284

 • نقش ورزش در کاهش وزن

  نقش ورزش در کاهش وزن

  گرچه برای دستیابی به یك اندام موزون، تغذیه متعادل و متنوع لازم می‌باشد، ولی كافی نیست چرا كه تغذیه متعادل یك روی سكه بوده و روی دیگر این سكه تحرك و فعالیت بدنی منظم و مداوم می‌باشد.

 • چگونه متوجه شوم كه به اندازه كافی ورزش می كنم؟

  چگونه متوجه شوم كه به اندازه كافی ورزش می كنم؟

  افزایش ضربان قلب و حفظ آن، چربی را می‌سوزاند، سلامت قلب و عروق را افزایش می‌دهد و در حقیقت عضله قلب را به خودی خود تندرست نگه می‌دارد. به ادامه مطلب توجه نمایید.

 • فعالیت ورزشی و نور خورشید

  فعالیت ورزشی و نور خورشید

  محققان در یافته‌های خود نشان دادند که نور خورشید نقش مهمی در کنترل ساعت بیولوژیکی دارد و باعث تنظیم چرخه خواب و بیداری، دمای بدن، ضربان قلب و ترشح هورمون‌ها می‌شود.

 • هنگامی كه صدمه می بینیم چه كاری باید انجام دهیم؟

  هنگامی كه صدمه می بینیم چه كاری باید انجام دهیم؟

  ترتیب صحیح برای آغاز یك تمرین، گرم كردن، كشش و سپس وارد كردن شدت به برنامه است. معمول‌ترین آسیب‌ها در ورزشكاران سالخورده مربوط به پا و مچ، زانو، شانه و قسمت پایین پشت است.

 • راهکارهای حفظ تعادل بعداز سن 40 سالگی

  راهکارهای حفظ تعادل بعداز سن 40 سالگی

  در واقع، سیستم‌های زیادی با یکدیگر كار می‌كنند تا ما بتوانیم صاف بایستیم. تعادل مؤثر، چشم‌ها، گوش‌ها و سیستم حسی پیرامونی را مانند ارتباط‌های عصبی- عضلانی به كار می‌گیرد.

 • آسیب در ورزشكاران حرفه ای

  آسیب در ورزشكاران حرفه ای

  در حالی كه سنمان افزایش می‌یابد، نباید فقط فعال بشویم یا فعال باقی بمانیم، بلكه باید در مورد اینكه چگونه فعالیت را انجام دهیم، باهوش‌تر باشیم. ادامه مطلب را بخوانید.

 • ملزومات مهمی که برای شروع برنامه ورزشی نیاز دارید

  ملزومات مهمی که برای شروع برنامه ورزشی نیاز دارید

  یک قسمت از آماده شدن برای ورزش،‌ تهیه ملزومات و وسایل مورد نیاز برای فعالیت بدنی است. انتخاب کفش و لباس مناسب ورزشی اهمیت زیادی در انجام یک تمرین ورزشی سالم دارد.

 • تغذیه مناسب در ورزش‌های هوازی

  تغذیه مناسب در ورزش‌های هوازی

  اصولا ورزش‌های هوازی به این دلیل انجام می‌شوند که فرد قصد کنترل وزن داشته باشد. فعالیت هوازی باید به گونه‌ای انجام شود که زمان فعالیت به بیشتر از نیم ساعت برسد.

 • فواید تمرین های کششی با وزنه

  فواید تمرین های کششی با وزنه

  «حمل وزنه» به چه معناست؟ معنی ساده آن این است: تمرینات مقاومتی یا وزنه‌برداری. تمرینات مقاومتی از این نظر مهم هستند كه در ساختمان و پایداری عضلات نقش دارند.

 • ورزش در تابستان

  ورزش در تابستان

  با نزدیک شدن به فصل تابستان و اوقات فراغت بسیاری از گروه های سنی به اجرای فعالیت ورزشی در باشگاها یا مکان های عمومی دارند اما نحوه اجرای فعالیت در این فصل بسیار گرم مخصوصا برای افراد غیر حرفه ای اهمیت بسیار زیادی دارد.

 • کار با وزنه را چگونه شروع کنم؟

  کار با وزنه را چگونه شروع کنم؟

  وقتی می‌خواهید وزنه‌ای حمل كنید، ابتدا با گروه‌های عضلانی بزرگ شروع كنید و سپس با عضلات كوچك‌تر ادامه دهید. شما می‌توانید با دست‌ها یا پاهایتان شروع كنید.

 • آسیب ها و توصیه های ورزشی در هنگام دویدن

  آسیب ها و توصیه های ورزشی در هنگام دویدن

  بعد از ورزش به سرعت مقدار زیادی آب بنوشید و به صورت فعال به آرامی بدن‌تان را سرو كنید تا لاكتیك اسید از عضلاتتان شسته شود (برای مثال، بعد از دویدن برای سرد كردن بدن راه بروید).

فیلم روز
تصویر روز