Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 29 مهر 1396 - 19:30

آلرژی و تحمل غذایی

بازدید: 5075

 • مراقب غلات آلرژی زا باشید!

  مراقب غلات آلرژی زا باشید!

  حساسیت به پروتئین‌های گند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م و جو چاود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ار د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر مرحله نخست د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ستگاه گوارش را مورد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تهاجم خود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ قرار می‌د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که علایم آن با نفخ و چنگ شد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ن شکم ظاهر می‌گرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌د‌‌‌‌

 • اختلالی به نام عدم تحمل لاکتوز

  اختلالی به نام عدم تحمل لاکتوز

  بعضی از افراد با خوردن شیر دچار علائمی می‌شوند. این علائم معمولا وقتی پدیدار می‌شوند که فرد برای مدتی شیر را حذف کرده باشد. اگر شما هم به آن مبتلا هستید، این مقاله را بخوانید.

 • غذا، نوش دارویی برای عدم تحمل غذایی

  غذا، نوش دارویی برای عدم تحمل غذایی

  برخلاف حساسیت‌های غذایی که در آنها سیستم ایمنی درگیر می‌شود، عدم تحمل به مواد غذایی منشاء حساسیتی ندارد و به دلایل فیزیولوژیک، متابولیک و مسمومیتی ایجاد می‌شود.

 • آلرژی غذایی دارید؟ خود را از غذا محروم نکنید!

  آلرژی غذایی دارید؟ خود را از غذا محروم نکنید!

  زمانی كه فردی به یك ماده غذایی حساسیت دارد پاسخ آن می‌تواند ظرف یك دقیقه بعد از خوردن آن ایجاد شود. در برخی از موارد مثل آلرژی به بادام‌زمینی، آلرژی می‌تواند كشنده باشد.

 • درمان های خانگی مقابله با حساسیت به مواد غذایی

  درمان های خانگی مقابله با حساسیت به مواد غذایی

  حساسیت به مواد غذایی، رایج‌ترین مشکلات سلامتی است که اکثر مردم به آن دچار هستند. برخی از حساسیت‌ها بین میلیون‌ها نفر مشترک است و البته برخی دیگر بسیار غیرمعمول و نادر می‌باشد.

 • آنچه در مورد آلرژی باید بدانید (1)

  آنچه در مورد آلرژی باید بدانید (1)

  توجه به توصیه‌های پزشک، مصرف برخی غذاها و میوه‌ها به مقدار نیاز و کاهش مصرف غذاهای کنسروی و حاوی مواد نگهدارنده تأثیر زیادی در کاهش علائم آلرژی و واکنش‌های آلرژیکی فرد دارد.

 • توصیه‌های تغذیه‌ای در آلرژی (2)

  توصیه‌های تغذیه‌ای در آلرژی (2)

  در این مقاله با توصیه‌های تغذیه‌ای برای آلرژی غذایی آشنا می‌شوید. همچنین افرادی که به ماده غذایی خاصی حساسیت دارند با رعایت این موارد می‌توانند مواد غذایی مناسبی را جایگزین نمایند.

 • عدم تحمل لاکتوز و روش های مقابله با آن (1)

  عدم تحمل لاکتوز و روش های مقابله با آن (1)

  لاکتوز نوعی قند است که در شیر یافت می‌شود. متاسفانه عدم تحمل لاکتوز مشکلی است که میلیون‌ها نفر در جهان با آن دست و پنجه نرم می کنند. در ادامه با علائم عدم تحمل لاکتوز آشنا می‌شوید.

 • عدم تحمل لاکتوز و روش های مقابله با آن (2)

  عدم تحمل لاکتوز و روش های مقابله با آن (2)

  اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به دلیل عدم تحمل شیر و مواد لبنی نمی‌توانید از لبنیات استفاده کنید،‌ در اینجا به شما راهکارهایی را ارائه می‌نماییم.

 • خوراکی های ضد آلرژی

  خوراکی های ضد آلرژی

  بعضی از مواد غذایی آلرژی زا هستند و باعث ایجاد حساسیت در افراد می‌شوند اما در مقابل، برخی از مواد غذایی ضد آلرژی هستند و از التهاب و حساسیت جلوگیری می‌کنند.

 • عدم تحمل به هیستامین

  عدم تحمل به هیستامین

  علائم عدم تحمل به هیستامین، اغلب با آلرژی‌های واقعی اشتباه می‌شود و یا با تظاهرات بالینی به وقوع پیوسته و علایم عمومی ابتلا به بیماریهای مختلف نسبت داده می‌شود.

 • آشپزی ويژه مبتلايان به آلرژی غذايی

  آشپزی ويژه مبتلايان به آلرژی غذايی

  مغزها بخصوص بادام زمینی، یكی از مواد غذایی آلرژی‌زا بویژه در كودكان به حساب می‌آیند، بنابراین توصیه می‌شود از دادن مغزها و یا محصولات حاوی آنها به كودكان زیر 5 سال دارای آلرژی به آنها خودداری شود.

فیلم روز
تصویر روز