Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 2 تیر 1396 - 21:51

مشكلات سالمندان

بازدید: 6949

 • بیماری های ریوی در سالمندان

  بیماری های ریوی در سالمندان

  در دوران سالمندی ریه‌ها مقدار قابل توجهی از قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند. شایع‌ترین بیماری‌های ریوی، تنگی نفس است و بیماری‌های قلبی به پیشرفت این امر کمک می‌کند.

 • نقرس و سالمندی

  نقرس و سالمندی

  در بیماری نقرس اسید اوریک خون بالا می‌رود. دردهای ناگهانی در انگشتان پا، تورم مفاصل، احساس خستگی و کوفتگی در پاها، نارسایی کلیه و ازدیاد فشارخون به وجود می‌آید.

 • بیماری های پوستی در سالمندان

  بیماری های پوستی در سالمندان

  با گذشت سن پوست سست و چروک می‌شود. لکه‌های رنگی و تغییرات عروقی ظاهر می‌شوند. سستی پوست به علت تغییراتی که در بافت همبند پوست به وجود می‌آید، اتفاق می‌افتد.

 • پر فشاری خون و سالمندی

  پر فشاری خون و سالمندی

  با بالا رفتن سن، قابلیت ارتجاع رگ‌ها کم می‌شود و تارهای قابل ارتجاع رگ‌ها و آئورت به تدریج سخت می‌شوند و کلسیم در لایه میانی عروق رسوب می‌کند که باعث بالا رفتن فشار خون می‌شود.

 • بیماری های گوارشی در سالمندان

  بیماری های گوارشی در سالمندان

  در دوران سالمندی عوامل مختلفی، غذاهای دریافتی و هضم و جذب را در دستگاه گوارشی تحت تأثیر قرار می‌دهند. در اینجا با برخی از مشکلات گوارشی در سالمندان آشنا می‌شوید.

 • ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز سالمندان

  ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز سالمندان

  توجه به تغذیه افراد سالمند بسیار مهم است. ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز سالمندان باید به طور روزانه مصرف شوند. هیچ کدام از آنها نمی‌توانند جایگزین دیگری شوند.

 • چاقی و سالمندی

  چاقی و سالمندی

  چاقی که پایه‌گذار خیلی از بیماری‌ها است، اکثر سالمندان را تهدید می‌کند. بیشتر افراد سالمند، کما بیش و به دلایل متفاوت، دچار چاقی و اضافه وزن می‌باشند.

 • تغییرات مهم دوران سالمندی

  تغییرات مهم دوران سالمندی

  از عوامل مهمی که در پیر شدن، دخالت دارند، می‌توان به عوامل ارثی، نژاد و جنس اشاره کرد. نقش مهم عوامل محیطی، روانی و نحوه زندگی نیز نباید نادیده گرفته شود.

 • حفظ كارایی قلب درسنین بالا

  حفظ كارایی قلب درسنین بالا

  شگفت‌انگیزترین قسمت مهندسی قلب چیست؟ در واقع پمپ‌های پیچیده ذاتی هستند كه قادرند فشار خون، جریان خون و حجم خون را تنظیم و خونی را كه بدن به آن احتیاج دارد، تأمین كنند.

 • احتیاجات تغذیه ای سالمندان

  احتیاجات تغذیه ای سالمندان

  شدت سوخت و ساز در سالمندان کاهش می‌یابد و فعالیت بدنی نیز در نزد آنان کم می‌شود، پس غذای دریافتی آنها باید کاملاً محاسبه شود تا از اضافه وزن که نقش بسیار مخربی دارد، جلوگیری شود.

 • توصيه‌های نوروزی برای افراد سالمند

  توصيه‌های نوروزی برای افراد سالمند

  در ایام نوروز مصرف انواع شیرینی و شکلات رایج است و افراط در این زمینه باعث بروز مشکلات جدی برای سلامتی از جمله چاقی، دیابت (افزایش قند خون) ،افزایش چربی خون و پوسیدگی دندان می‌شود.

 • بایدها و نباید‌های نوروزی برای سالمندان

  بایدها و نباید‌های نوروزی برای سالمندان

  در ایام نوروز مصرف انواع شیرینی و شکلات رایج است و افراط در این زمینه باعث بروز مشکلات جدی برای سلامتی از جمله چاقی، دیابت (افزایش قند خون)، افزایش چربی خون و پوسیدگی دندان می‌شود. حفظ قند خون در محدوده طبیعی برای سالمندان حائز اهمیت است.

فیلم روز
تصویر روز