Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 24 آذر 1397 - 01:10

مشكلات سالمندان

بازدید: 12725

 • چطور در میانسالی و پیری زود از پا نیفتید؟

  چطور در میانسالی و پیری زود از پا نیفتید؟

  هیچ چیز در زندگی انسان مهم‌تر از سلامتی و داشتن احساس خوب نیست. شما در هر سن و سالی که باشید همواره خواهان سلامتی و نشاط هستید. این چیزی نیست که با سفید شدن موها و افزایش سن از بین برود.

 • زندگی جنسی سالمندان را جدی بگیرید!

  زندگی جنسی سالمندان را جدی بگیرید!

  همچنان که سنتان افزایش پیدا می‌کند، تغییراتی در وضعیت جنسی‌تان ایجاد می‌شود، اما این تغییرات نباید مانع زندگی جنسی رضایت‌بخش شما شود. سالمندی طبیعی هم در مردان و هم در زنان تغییراتی طبیعی ایجاد می‌کند.

 • راه های فاصله گرفتن سالمندان از افسردگی

  راه های فاصله گرفتن سالمندان از افسردگی

  پدرم خیلی بی حوصله است. هرچه به او اصرار می کنیم حداقل روزی یک بار برای پیاده روی از منزل خارج شود اعتنایی نمی کند... این ادعا که افسردگی بخشی از سالمندی طبیعی است مدت هاست رد شده است.

 • موسیقی سالمندان را جوان میکند!

  موسیقی سالمندان را جوان میکند!

  موسیقی موجب بالا رفتن اعتماد به نفس سالمندان می‌شود و وابستگی عاطفی آنها را زیاد كرده و از وابستگی آنها به دیگران می‌كاهد.

 • چگونه بايد با سالمندان رفتار کنیم؟

  چگونه بايد با سالمندان رفتار کنیم؟

  همه ي اين موارد نشان مي‌‌دهند که ما به عنوان فرزندان يا نوه‌‌ها و حتي به عنوان اطرافيان افراد سالمند لازم است به آنها در بدست آوردن روحيه بهتر کمک کنيم.اما چگونه؟ در اين مقاله مي‌‌خواهيم برخي از اين راه کار‌‌ها را با شما در ميان بگذاريم.

 • نکاتی مهم درباره خواب سالمندان

  نکاتی مهم درباره خواب سالمندان

  برای اینکه سالمند در طول روز احساس شادابی، نشاط و انرژی کافی برای کارهای روزمره داشته باشد، باید از خواب سالم و کافی برخوردار باشد چراکه خواب ناکافی و نامناسب به‌تدریج باعث بروز اختلالات جسمی و روانی در او خواهد شد.

 • رازهایی که باید بدانید تا آلزایمر نگیرید!

  رازهایی که باید بدانید تا آلزایمر نگیرید!

  از سوی متخصصان مغز و اعصاب و کارشناسان تغذیه طیف گسترده ای از الگوهای غذایی برای محافظت از مغز در برابر آلزایمر پیشنهاد شده است.

 • تغذیه مناسب در سالمندان

  تغذیه مناسب در سالمندان

  سالمندان اقشاری از جامعه هستند که به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند سالمندی پدیده‌ای کاملاً طبیعی هست که با تغییرات فیزیولوژیک همراه است. در واقع سالمندی کاهش قوای جسمانی را پیش رو دارد.

 • تغذیه در دوران یائسگی

  تغذیه در دوران یائسگی

  با افزایش امید به زندگی، یائسگی هم به عنوان یك پدیده سن میانسالی هر چه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. به طورکلی زنان بیش از یک سوم عمر خود را در دوران یائسگی به سر می‌برند.

 • کهنسالی و درد مفاصل

  کهنسالی و درد مفاصل

  استئوآرتریت، بیماری بسیار شایعی است که در تمام مناطق جغرافیایی دیده می‌شود. نام دیگر این بیماری آرتروز است و نوعی بیماری تخریبی در مفصل و پیش رونده است.

 • اثرات ویتامین E بر تغییرات عضلات اسکلتی در دوران سالمندی

  اثرات ویتامین E بر تغییرات عضلات اسکلتی در دوران سالمندی

  سارکوپنی یک بیماری پیش رونده است که با کاهش توده و قدرت عضلانی خود را نمایان می‌کند. بروز این بیماری مرتبط با افزایش سن می‌باشد به طوری که شروع آن در دهه 50 زندگی رخ می‌دهد.

 • آب مروارید در سالمندان

  آب مروارید در سالمندان

  آب مروارید یا كاتاراكت یكی از مهم‌ترین این بیماری‌ها به شمار می‌رود. مهمترین به این معنا كه هم به حس بینایی انسان مربوط است و هم اینكه ابتلایش تقریبا صد در صد است.

فیلم روز
تصویر روز