Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 18:10

مشكلات سالمندان

بازدید: 6592

 • توصيه‌های نوروزی برای افراد سالمند

  توصيه‌های نوروزی برای افراد سالمند

  در ایام نوروز مصرف انواع شیرینی و شکلات رایج است و افراط در این زمینه باعث بروز مشکلات جدی برای سلامتی از جمله چاقی، دیابت (افزایش قند خون) ،افزایش چربی خون و پوسیدگی دندان می‌شود.

 • بایدها و نباید‌های نوروزی برای سالمندان

  بایدها و نباید‌های نوروزی برای سالمندان

  در ایام نوروز مصرف انواع شیرینی و شکلات رایج است و افراط در این زمینه باعث بروز مشکلات جدی برای سلامتی از جمله چاقی، دیابت (افزایش قند خون)، افزایش چربی خون و پوسیدگی دندان می‌شود. حفظ قند خون در محدوده طبیعی برای سالمندان حائز اهمیت است.

 • کابوس معیشت فرهنگیان بازنشسته

  کابوس معیشت فرهنگیان بازنشسته

  سطح دستمزد معلمان بازنشسته آنچنان ناچیز است که در حل ساده‌ترین مسایل معیشتی خود مانده‌اند و با هیچ ترفندی حتی مسافرکشی و مشاغل دیگر هم نمی‌توانند جبران حداقل بگیری خود را بکنند.

 • احساس خوشبختی در میانسالی

  احساس خوشبختی در میانسالی

  ورزش مرتب باعث بهبود و رشد فیزیولوژیكی، تقویت سیستم ایمنی، تحرك و پویایی بیشتر، افزایش سطح انرژی و ... می‌شود.

 • مخاطرات تغذیه ای سالمندان

  مخاطرات تغذیه ای سالمندان

  سالمندان باید بیشتر مورد توجه افراد خانواده قرار بگیرند؛ چه از لحاظ تغذیه و چه از نظر ایمنی و سلامتی. در دوران سالمندی تغییراتی در تغذیه ایجاد می‌شود که باید به آنها توجه نمود.

 • افزایش سن و تغییرات خواب و پوست

  افزایش سن و تغییرات خواب و پوست

  بسیاری از افراد در دوران سالمندی مشکلاتی را تجربه می‌کنند که دو مورد از این مشکلات، تغییرات خواب و تغییرات پوستی است که در این مقاله بیشتر در این باره صحبت شده است.

 • با صندوق بازنشستگی کشوری آشنا شوید

  با صندوق بازنشستگی کشوری آشنا شوید

  صندوق بازنشستگی کشوری، نهادی بیمه ای است که دارای شخصیت حقوقی مستقل و وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد. در اینجا فعالیت‌های این نهاد را بررسی می‌کنیم.

 • سرطان‌های شایع در مردان مسن

  سرطان‌های شایع در مردان مسن

  امکان بروز برخی از سرطان‌ها در دوران سالمندی بیشتر است. از جمله این بیماری‌ها می‌توان به سرطان پروستات، سرطان کلیه، سرطان بیضه و سرطان مثانه اشاره نمود.

 • زیبایی و جوان سازی صورت در سالمندان

  زیبایی و جوان سازی صورت در سالمندان

  برای کاهش نشانه‌های پیری در صورت و جوان سازی پوست سالمندان،‌ روش‌هایی مانند لیزر، فیلر و حجم دهنده، بوتاکس و ... وجود دارد که در این مقاله به آنها می‌پردازیم.

 • مشکلات گوارشی در سالمندان

  مشکلات گوارشی در سالمندان

  مشکلات گوارشی در هر سنی رخ می‌‌دهد اما تقریبا 40 درصد افراد سالمند، گرفتار بیماری‌‌های گوارشی هستند. در این مقاله بیماری‌‌های گوارشی رایج در سالمندی توضیح داده شده است.

 • کهنسالی و درد مفاصل

  کهنسالی و درد مفاصل

  استئوآرتریت، بیماری بسیار شایعی است که در تمام مناطق جغرافیایی دیده می‌شود. نام دیگر این بیماری آرتروز است و نوعی بیماری تخریبی در مفصل و پیش رونده است.

 • تغذیه مناسب سالمندان

  تغذیه مناسب سالمندان

  سالمندی، پدیده‌ای طبیعی است که به مرور زمان با تغییرات فیزیولوژیک همراه است. روند تغییرات در افراد مختلف یکسان ولی سرعت ایجاد آن متفاوت است. در اینجا تغذیه سالمندان بررسی می‌شود.

فیلم روز
تصویر روز