Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 30 مهر 1397 - 02:39

مشكلات سالمندان

بازدید: 11988

 • چگونه بايد با سالمندان رفتار کنیم؟

  چگونه بايد با سالمندان رفتار کنیم؟

  همه ي اين موارد نشان مي‌‌دهند که ما به عنوان فرزندان يا نوه‌‌ها و حتي به عنوان اطرافيان افراد سالمند لازم است به آنها در بدست آوردن روحيه بهتر کمک کنيم.اما چگونه؟ در اين مقاله مي‌‌خواهيم برخي از اين راه کار‌‌ها را با شما در ميان بگذاريم.

 • نکاتی مهم درباره خواب سالمندان

  نکاتی مهم درباره خواب سالمندان

  برای اینکه سالمند در طول روز احساس شادابی، نشاط و انرژی کافی برای کارهای روزمره داشته باشد، باید از خواب سالم و کافی برخوردار باشد چراکه خواب ناکافی و نامناسب به‌تدریج باعث بروز اختلالات جسمی و روانی در او خواهد شد.

 • رازهایی که باید بدانید تا آلزایمر نگیرید!

  رازهایی که باید بدانید تا آلزایمر نگیرید!

  از سوی متخصصان مغز و اعصاب و کارشناسان تغذیه طیف گسترده ای از الگوهای غذایی برای محافظت از مغز در برابر آلزایمر پیشنهاد شده است.

 • تغذیه مناسب در سالمندان

  تغذیه مناسب در سالمندان

  سالمندان اقشاری از جامعه هستند که به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند سالمندی پدیده‌ای کاملاً طبیعی هست که با تغییرات فیزیولوژیک همراه است. در واقع سالمندی کاهش قوای جسمانی را پیش رو دارد.

 • تغذیه در دوران یائسگی

  تغذیه در دوران یائسگی

  با افزایش امید به زندگی، یائسگی هم به عنوان یك پدیده سن میانسالی هر چه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. به طورکلی زنان بیش از یک سوم عمر خود را در دوران یائسگی به سر می‌برند.

 • کهنسالی و درد مفاصل

  کهنسالی و درد مفاصل

  استئوآرتریت، بیماری بسیار شایعی است که در تمام مناطق جغرافیایی دیده می‌شود. نام دیگر این بیماری آرتروز است و نوعی بیماری تخریبی در مفصل و پیش رونده است.

 • اثرات ویتامین E بر تغییرات عضلات اسکلتی در دوران سالمندی

  اثرات ویتامین E بر تغییرات عضلات اسکلتی در دوران سالمندی

  سارکوپنی یک بیماری پیش رونده است که با کاهش توده و قدرت عضلانی خود را نمایان می‌کند. بروز این بیماری مرتبط با افزایش سن می‌باشد به طوری که شروع آن در دهه 50 زندگی رخ می‌دهد.

 • آب مروارید در سالمندان

  آب مروارید در سالمندان

  آب مروارید یا كاتاراكت یكی از مهم‌ترین این بیماری‌ها به شمار می‌رود. مهمترین به این معنا كه هم به حس بینایی انسان مربوط است و هم اینكه ابتلایش تقریبا صد در صد است.

 • بیماری های رایج در سالمندان

  بیماری های رایج در سالمندان

  اگر افراد سبک زندگی خود را تغییر دهند، مثلا از وزن خود بکاهند و یا سیگار را ترک کنند و تحرکات فیزیکی را افزایش دهند، می توانند با مشکلات و بیماری های شایع دوران سالمندی مقابله کنند.

 • 5 روش روحیه دادن به سالمندان

  5 روش روحیه دادن به سالمندان

  سالمندان بخش بزرگی از جوامع ما را تشکیل می دهند. عواملی همچون پیشرفت ها و دستاوردهای پزشکی، بالا رفتن سطح کیفی زندگی و همچنین افزایش امید به زندگی از جمله مواردی هستند که باعث شده تا جوانان نسل های قبل، امروزه حتی سنینی بیش از 80 سال را نیز به خود ببینند.

 • نقش پروتئین در قوی نگهداشتن سالمندان

  نقش پروتئین در قوی نگهداشتن سالمندان

  از دست دادن ماهیچه، یکی از عوارض اجتناب ناپذیر سالمندی است که منجر به ضعف بدنی و مشکلات حرکتی در سالمندان می‌‌شود. مصرف به اندازه پروتئین یکی از روش‌‌های درمان آن است.

 • افسردگی در کهنسالان

  افسردگی در کهنسالان

  گاهی اوقات به دیدن پدر یا مادرتان می روید و متوجه می شوید که مانند گذشته شاد و پرجنب و جوش نیست. به آرامی صحبت می کند و علاقه ای به بیرون رفتن از خانه ندارد.

فیلم روز
تصویر روز