Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 29 تیر 1396 - 16:57

مشكلات سالمندان

بازدید: 7365

 • کم خونی در سالمندان

  کم خونی در سالمندان

  سالمندان اکثراً گوشت کم مصرف می‌کنند و این امر باعث می‌شود تا آهن کمتری دریافت کنند. در نتیجه کم‌خونی ناشی از فقر آهن به علت مصرف کم گوشت اتفاق می‌افتد.

 • بیماری های استخوان و مفاصل در سالمندان

  بیماری های استخوان و مفاصل در سالمندان

  استخوان سازی تا سن 40 سالگی به حداکثر کمال خود می‌رسد و سپس، اتلاف تدریجی استخوان در زنان از سنین 35 تا 45 و در مردان از سنین 40 تا 45 اتفاق می‌افتد.

 • دیابت در سالمندان

  دیابت در سالمندان

  با بالا رفتن سن علاقه به خوردن مواد شیرین زیاد می‌شود، بنابراین باید محدودیت‌های لازم در نظر گرفته شود، در غیر این صورت احتمال ابتلاء به دیابت زیاد می‌شود.

 • سرطان و سالمندی

  سرطان و سالمندی

  کشیدن سیگار و سایر دخانیات، مصرف کم سبزی‌ها و میوه‌ها، استفاده از غذاهای سرخ شده، ازدیاد مصرف چربی و اسیدهای چرب اشباع، چاقی و کم تحرکی از عوامل مساعدکننده سرطان ریه می‌باشند.

 • نقص سیستم ایمنی در سالمندی

  نقص سیستم ایمنی در سالمندی

  سیستم ایمنی که دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد، مسئول از بین بردن میکرب‌های مضر بدن و از بین بردن سلول‌های مرده بوده و باعث بهبودی زخم‌ها می‌شود.

 • رعایت نکات تغذیه ای در سالمندان

  رعایت نکات تغذیه ای در سالمندان

  رعایت تغذیه مناسب و استفاده از برنامه غذایی متعادل، متناسب و متنوع به حفظ سلامتی سالمندان کمک زیادی می‌کند. در اینجا به تعدادی از نکات تغذیه‌ای مناسب برای سالمندان اشاره شده است.

 • مسمومیت های غذایی در افراد سالمند

  مسمومیت های غذایی در افراد سالمند

  مسمومیت غذایی عارضه‌ای است که در هر سنی و در زمان‌های مختلف پس از مصرف غذای آلوده به سموم ترشح شده از باکتری‌ها و قارچ‌ها اتفاق می‌افتد. راه‌های پیشگیری، در این مقاله بیان شده‌اند.

 • بیماری های قلبی در سالمندی

  بیماری های قلبی در سالمندی

  مرگ و میرهای ناشی از بیماری‌های قلبی، مجموعاً 30 درصد مرگ و میرها را در دنیا تشکیل می‌دهد. پس از 60 سالگی گرفتگی عروق بزرگ‌ترین علت مرگ افراد می‌باشد.

 • سکته مغزی در سالمندان

  سکته مغزی در سالمندان

  پس از بیماری‌های قلبی و سرطان، سکته مغزی، سومین علت مرگ و میر شناخته شده است و در افراد بالای 65 سال اتفاق می‌افتد. در اینجا به علل سکته مغزی و تغذیه مناسب آن اشاره می‌شود.

 • بیماری های روماتیسمی در سالمندان

  بیماری های روماتیسمی در سالمندان

  یکی از بیماری‌های شایع در سالمندان، آرتریت روماتوئید می‌باشد که به علت اختلالات آنزیمی، پروتئین به شدت تخریب می‌شود. در اینجا با تغذیه مناسب این سالمندان آشنا می‌شویم.

 • اختلالات بینایی در سالمندان

  اختلالات بینایی در سالمندان

  نقص بینایی در اثر پیرچشمی و آب مروارید در سالمندان بسیار شایع است. در سن 64-60، 15 درصد و در سن بالای 75 سالگی، بیشتر از 50 درصد به آب مروارید مبتلا می‌شوند.

 • مشکلات دندانی در سالمندان

  مشکلات دندانی در سالمندان

  مراقبت از دندان‌ها در تمام دوران‌های زندگی مهم است اما در دوران سالمندی باید بیشتر به آن اهمیت داد. سالمندان باید تغذیه مناسب را برای پیشگیری از بروز مشلات دندانی رعایت نمایند.

فیلم روز
تصویر روز