Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 26 مرداد 1397 - 17:24

مشكلات سالمندان

بازدید: 11546

 • تغذیه در دوران یائسگی

  تغذیه در دوران یائسگی

  با افزایش امید به زندگی، یائسگی هم به عنوان یك پدیده سن میانسالی هر چه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. به طورکلی زنان بیش از یک سوم عمر خود را در دوران یائسگی به سر می‌برند.

 • کهنسالی و درد مفاصل

  کهنسالی و درد مفاصل

  استئوآرتریت، بیماری بسیار شایعی است که در تمام مناطق جغرافیایی دیده می‌شود. نام دیگر این بیماری آرتروز است و نوعی بیماری تخریبی در مفصل و پیش رونده است.

 • اثرات ویتامین E بر تغییرات عضلات اسکلتی در دوران سالمندی

  اثرات ویتامین E بر تغییرات عضلات اسکلتی در دوران سالمندی

  سارکوپنی یک بیماری پیش رونده است که با کاهش توده و قدرت عضلانی خود را نمایان می‌کند. بروز این بیماری مرتبط با افزایش سن می‌باشد به طوری که شروع آن در دهه 50 زندگی رخ می‌دهد.

 • آب مروارید در سالمندان

  آب مروارید در سالمندان

  آب مروارید یا كاتاراكت یكی از مهم‌ترین این بیماری‌ها به شمار می‌رود. مهمترین به این معنا كه هم به حس بینایی انسان مربوط است و هم اینكه ابتلایش تقریبا صد در صد است.

 • بیماری های رایج در سالمندان

  بیماری های رایج در سالمندان

  اگر افراد سبک زندگی خود را تغییر دهند، مثلا از وزن خود بکاهند و یا سیگار را ترک کنند و تحرکات فیزیکی را افزایش دهند، می توانند با مشکلات و بیماری های شایع دوران سالمندی مقابله کنند.

 • 5 روش روحیه دادن به سالمندان

  5 روش روحیه دادن به سالمندان

  سالمندان بخش بزرگی از جوامع ما را تشکیل می دهند. عواملی همچون پیشرفت ها و دستاوردهای پزشکی، بالا رفتن سطح کیفی زندگی و همچنین افزایش امید به زندگی از جمله مواردی هستند که باعث شده تا جوانان نسل های قبل، امروزه حتی سنینی بیش از 80 سال را نیز به خود ببینند.

 • نقش پروتئین در قوی نگهداشتن سالمندان

  نقش پروتئین در قوی نگهداشتن سالمندان

  از دست دادن ماهیچه، یکی از عوارض اجتناب ناپذیر سالمندی است که منجر به ضعف بدنی و مشکلات حرکتی در سالمندان می‌‌شود. مصرف به اندازه پروتئین یکی از روش‌‌های درمان آن است.

 • افسردگی در کهنسالان

  افسردگی در کهنسالان

  گاهی اوقات به دیدن پدر یا مادرتان می روید و متوجه می شوید که مانند گذشته شاد و پرجنب و جوش نیست. به آرامی صحبت می کند و علاقه ای به بیرون رفتن از خانه ندارد.

 • چگونه عضلات مان با افزایش سن تغییر می کنند؟

  چگونه عضلات مان با افزایش سن تغییر می کنند؟

  ورزش نه‌تنها باعث ایجاد احساس خوب و ظاهری متناسب برای عضلات می‌شود، بلكه كمك می‌كند كه ماهیچه‌ها بازسازی شوند و حالت جوانی و شكل آنها حفظ شود. به ادامه مطلب توجه نمایید.

 • تغییرات فیزیولوژیک بدن بعد از 40 سالگی

  تغییرات فیزیولوژیک بدن بعد از 40 سالگی

  بعد از سن چهل‌سالگی، سرعت از دست دادن استخوان در زنان دو برابر مردان می‌شود (حدود 1/5 تا 2 درصد در هر سال). این مقدار در هر سال بعد از یائسگی به 3 درصد افزایش می‌یابد.

 • بیماری های کلیوی در سالمندان

  بیماری های کلیوی در سالمندان

  علائمی مانند ورم، تنگی نفس، بی‌اشتهایی، تهوع، استفراغ، اسهال و عفونت، شایع‌ترین تظاهرات بالینی بیماری‌های کلیوی است. افزایش کراتینین سرم یک یافته شایع در اختلال کارکردی کلیوی می‌باشد.

 • بیماری های روانی در سالمندان

  بیماری های روانی در سالمندان

  عوامل خطر بیماری آلزایمر، دیابت، بیماری‌های قلبی- عروقی، سکته، فشار خون بالا، افزایش سن، افسردگی، ضربه به سر، مصرف سیگار و الکل و سابقه خانوادگی می‌باشد.

فیلم روز
تصویر روز