Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 - 18:52

ارتوپدی

بازدید: 9051

 • گفت و گوی اختصاصی با دکتر غلامعلی عکاشه

  گفت و گوی اختصاصی با دکتر غلامعلی عکاشه

  ایران جزو 10 کشور برتر دنیا در علم ارتوپدی است. در اینجا گفت و گویی اختصاصی با دکتر غلامعلی عکاشه، متخصص ارتوپدی، انجام داده‌ایم که در ادامه آن را می‌خوانید.

 • توصیه هایی برای پیشگیری از کمردرد

  توصیه هایی برای پیشگیری از کمردرد

  دلایل مختلف موجب بروز کمردرد می شود. گاهی اوقات یک کشیدگی و رگ به رگ شدن کمرمان را دردناک می‌کند و گاهی مشکلات جدی‌تر دیگری مانند شکستگی و آرتروز باعث درد کمر می‌شود.

 • کشیدگی و پیچ خوردگی اندام ها

  کشیدگی و پیچ خوردگی اندام ها

  تاندون‌ها و لیگامان‌ها به عبارتی چسب نگهدارنده بدن هستند. تاندون‌ها عضلات را به استخوان‌ها و لیگامان‌ها استخوان‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنند. در اینجا با کشیدگی عضلات آشنا می‌شوید.

 • مبتلایان به دیسك حتما بخوانند (3)

  مبتلایان به دیسك حتما بخوانند (3)

  دوام دیسكوژل مادام‌العمر است و در اغلب موارد نیاز به تكرار ندارد و حتی اگر نیاز به تزریق مجدد داشته باشد منعی برای انجام آن وجود نخواهد بود.

 • مبتلایان به دیسك حتما بخوانند (2)

  مبتلایان به دیسك حتما بخوانند (2)

  مشكلی که بدلایل مختلف در خانم‌ها دیده می‌‌شود و بهمین دلیل موارد ناشی از مشكلات نخاعی و ستون فقرات نیز به اشتباه به مسائلی چون افتادگی مثانه و... ارتباط داده می‌‌شوند.

 • مبتلایان به دیسك حتما بخوانند (1)

  مبتلایان به دیسك حتما بخوانند (1)

  مشكلات ناشی از ستون فقرات در خانم‌‌ها شایع‌‌تر از آقایان است و زن‌‌ها به دلیل ضعف در سیستم عضلانی و پایین بودن آمادگی جسمانی‌شان نسبت به مردان و همچنین مسائل ژنتیكی و عللی نظیر بارداری و بچه‌داری بیشتر در معرض ابتلا هستند.

 • خار پاشنه (2)

  خار پاشنه (2)

  درمان درد پاشنه ناشی از التهاب فاشیای كف پا چه خارپاشنه دیده شود و چه دیده نشود یكسان است. بسیار نادر است كه این بیماری به جراحی نیاز داشته باشد.

 • خار پاشنه (1)

  خار پاشنه (1)

  خارپاشنه و درد زیر پاشنه هر دو معلول یك فرایند هستند و معمولا هر دو با هم دیده می‌شوند.

 • آرتروز زانو چیست؟ (4)

  آرتروز زانو چیست؟ (4)

  آرتروز زانو یک عارضه پیش رونده است که بارزترین نشانه آن زانو درد می‌‌باشد. اکثر بیماران با درمان‌‌های بدون جراحی بهبود پیدا می‌‌کنند و پزشک فقط برای افرادی که به درمان‌‌های بدون جراحی پاسخ مثبت نمی‌دهند جراحی را تجویز می‌‌کند.

 • آرتروز زانو چیست؟ (3)

  آرتروز زانو چیست؟ (3)

  یکی از درمان‌‌های آرتروز ستون فقرات فیزیوتراپی است، تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS) با تکانه‌های الکتریکی با ولتاژ پایین توسط الکترودهای متصل شده به بدن در محل درد تحریک می‌شوند. این روش منجر به تسکین درد برخی از بیماران می‌شود.

 • آرتروز زانو چیست؟ (2)

  آرتروز زانو چیست؟ (2)

  آسیب دیدگی زانو یکی از رایج ترین دلایل آن است اما موارد دیگری هم مانند بیماری آرتروز زانو باعث از بین رفتن و ناراحتی مفصل می‌شود. علل شایع زانو درد در افراد جوانتر عبارتند از استفاده بیش از حد از زانو و آسیب دیدگی.

 • آرتروز زانو چیست؟ (1)

  آرتروز زانو چیست؟ (1)

  آرتروز زانو رایج‌ترین‌ نوع آرتروز به شمار می‌‌رود و در حقیقت تخریب و فرسایش مزمن غضروف مفصلی اطراف زانو است. این بیماری عموماً افراد بالای ۴۵ سال را هدف قرارمی‌‌دهد، با این همه در هر سنی احتمال ابتلا به آرتروز زانو وجود دارد.

فیلم روز
تصویر روز