Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 - 00:29

ارتوپدی

بازدید: 15979

 • توصیه های مهم پزشکی هنگام کار با کامپیوتر

  توصیه های مهم پزشکی هنگام کار با کامپیوتر

  امروزه کاربرد کامپیوتر (رایانه) در زندگی بشربسیار زیاد است و تعداد زیادی از افراد ساعت‌ های متمادی با این وسیله الکترونیکی کار می‌کنند به همین دلیل شناخت عوامل موثر در محیط کار با رایانه اهمیت زیادی دارد.

 • ماساژ سنگ داغ برای از بین بردن درد عضلانی

  ماساژ سنگ داغ برای از بین بردن درد عضلانی

  ماساژ سنگ داغ، نوع ویژه ای از ماساژ است که با سنگ های صاف و گرم شده، گرفتگی عضله را از بین می برد، به طوری که این سنگ ها را روی مناطق سفت شده قرار میدهیم تا درد و شدت آن را کاهش دهد.

 • اگر زیاد بنشینید چه اتفاقی برای بدنتان می افتد؟

  اگر زیاد بنشینید چه اتفاقی برای بدنتان می افتد؟

  وقتی برای مدتی طولانی می‌نشینید، فلکسور یا خم کننده‌های لگن‌تان سفت شده و عضلات متضاد، یعنی اکستانسور یا باز کننده‌های لگن، کش آمده و ضعیف‌تر می‌شوند. این نوع عدم تعادل عضلانی، خطر آسیب‌های ورزشی و درد‌های پایین کمر را افزایش می‌دهد.

 • روش های درمان خانگی سیاتیک

  روش های درمان خانگی سیاتیک

  سیاتیک دردیست که ناشی از تحریک و تحت فشار بودن اعصاب سیاتیک است. این مسئله معمولا یک قسمت از بدن را درگیر می‌کند، ولی دردی شدید و ناتوان کننده دارد.

 • طب سنتي و خداحافظی با دردهاي مفصلي

  طب سنتي و خداحافظی با دردهاي مفصلي

  وقتی درد مفاصل شروع می شود دوست دارید هرچه زودتر التیام پیدا کنید، اما شاید دوست نداشته باشید مسکن مصرف کنید، مخصوصا اگر نگران عوارض جانبی و تداخلش با دیگر داروها باشید.

 • نکات طلایی برای جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان

  نکات طلایی برای جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان

  احتمالا می دانید که استخوان ها برای محفوظ ماندن در برابر عارضه پوکی استخوان به کلسیم نیاز دارند. با این حال، صرف نظر از مصرف این ماده معدنی، شما نیاز به تغییراتی اساسی در رژیم غذایی خود دارید.

 • هر ۵ کیلو کاهش وزن ۲۰ درصد کاهش پیشرفت آرتروز

  هر ۵ کیلو کاهش وزن ۲۰ درصد کاهش پیشرفت آرتروز

  آرتروز یک بیماری است که باعث از بین رفتن غضروف مفصلی می شود. در این بیماری غضروف مفصلی به شدت و به مرور زمان دچار تخریب می‌شود و در راه رفتن بیمار مشکل ایجاد می‌کند .

 • مهم ترین دلیل کمر درد که فکرش را نمی کنید

  مهم ترین دلیل کمر درد که فکرش را نمی کنید

  کمردرد مشکلی شایع است که گاهی دلایل عجیبی باعث بروز کمردرد می شوند که در این مطلب به مهم ترین علل بروز کمردرد اشاره می شود.

 • شایع ترین آسیب های زانو

  شایع ترین آسیب های زانو

  بسیاری از آسیب‌های زانو را می‌توان با موفقیت با اقدامات ساده، مانند بریس و تمرینات تقویتی درمان نمود. آسیب‌های دیگر ممکن است نیاز به جراحی برای اصلاح داشته باشد.

 • صدا دادن زانو هنگام نشستن و بلند شدن به چه علت است؟

  صدا دادن زانو هنگام نشستن و بلند شدن به چه علت است؟

  شنیدن گاه‌به‌گاه صدای تق‌تق، و… در هنگام خم شدن زانو الزاماً به معنی ابتلا به آرتروز یا ورم مفاصل نیست، هرچند که این صداها معمولاً از مفاصل افراد مبتلابه آرتروز شنیده می‌شود.

 • آب آوردن زانو و درمان آن

  آب آوردن زانو و درمان آن

  افیوژن مفصل هنگامی اتفاق می‌افتد که مقدار بیش‌ازحدی مایع در یک مفصل جمع شود. هنگامی‌که این وضعیت در زانو رخ می‌دهد، معمولاً تورم زانو یا آب آوردن زانو نامیده می‌شود.

 • عمل جراحی تعویض مفصل زانو (آرتروپلاستی زانو)

  عمل جراحی تعویض مفصل زانو (آرتروپلاستی زانو)

  عمل جراحی تعویض مفصل زانو که به آن آرتروپلاستی زانو نیز گفته می‌شود به منظور کمک به کاهش درد و بهبود عملکرد زانو در فردی که دچار مشکل و درد شدید زانوست انجام می‌شود.

فیلم روز
تصویر روز