Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 31 شهریور 1397 - 06:41

دهان و دندان

بازدید: 15563

 • مواد غذایی خوشبو کننده دهان

  مواد غذایی خوشبو کننده دهان

  آیا می‌دانید چرا برخی از افراد از بوی بد دهان رنج می‌برند؟ آیا می‌دانید با برخی از مواد غذایی می‌توان به بهبود بوی بد دهان کمک کرد؟ این مقاله را حتما بخوانید.

 • لبخند زیبا با دندان های سالم

  لبخند زیبا با دندان های سالم

  هر شش ماه یکبار نزد دندانپزشک رفتن، نه تنها وجود دندان‌های سالم و لبخند زیبای شما را تضمین می‌کند، بلکه از نظر سلامتی، شما را در وضعیت خوبی قرار می‌دهد.

 • راهنمای انتخاب خمیر دندان مناسب

  راهنمای انتخاب خمیر دندان مناسب

  خمیردندان‌های مختلفی در بازار وجود دارد که وقتی موقع خرید، با انواع خمیردندان مواجه می‌شویم، حسابی گیج می‌شویم. اما هر کدام از انواع خمیردندان‌ها کاربردهای مخصوص خود را دارند.

 • بهداشت دهان، دندان و لثه

  بهداشت دهان، دندان و لثه

  احتمالاً شما از موقعی که کم سن بودید در مورد اهمیت مسواک زدن و فلوراید کردن دندان‌ها، و کشیدن نخ دندان بسیار شنیده‌اید. سلامتی دندان‌ها و لثه ها نه تنها اثر مثبت بر سلامتی عمومی شما دارد، بلکه سبب می‌‌شود که لبخندهای شما زیبا باشد و تنفس شما نیز بد بو نشو

 • عوارض جانبی داروها بر سلامت و بهداشت دهان و دندان

  عوارض جانبی داروها بر سلامت و بهداشت دهان و دندان

  بهداشت و سلامت دهان و دندان به عوامل بسیار زیادی ارتباط دارد که یکی از موارد قابل توجه در این خصوص مصرف داروها و مکمل‌‌ها و اثرات آنها بر سلامت دهان و دندان است.

 • همه چیز درباره لمینت (ونیر) دندان

  همه چیز درباره لمینت (ونیر) دندان

  لامینت‌های سرامیکی مقاومت بیشتری نسبت به کامپوزیتی دارند. ثبات رنگ در لامینت‌های سرامیکی بیشتر است و اصولا ظاهر زیباتری دارند.

 • ارتودنسی ثابت چیست

  ارتودنسی ثابت چیست

  متداولترین نوع درمان ارتودنسی در بزرگسالان، ارتودنسی ثابت است. در این درمان از براکت (نگین)‌‌‌های سرامیکی یا فلزی کوچکی استفاده می‌‌شود.

 • چرا دندان ها پوسیده می شوند؟

  چرا دندان ها پوسیده می شوند؟

  مصرف مکرر قندها در طول شبانه روز، زمینه را برای شروع پوسیدگی دندان فراهم می‌کند چراکه میکروب‌های پوسیدگی‌زا برای زنده ماندن و رشد و نمو و تکثیر، از قندها به عنوان منبع غذایی استفاده می‌کنند.

 • دندان‌‌های شیری

  دندان‌‌های شیری

  بهداشت دهان ضعیف، اکتساب باکتری از مادر، موقعیت اجتماعی و اقتصادی ضعیف، میزان تحصیلات والدین، عدم تماس و چسبیدن فلوراید به دندان‌‌ها، رفتارهای غلط تغذیه‌ای، دسترسی ضعیف به خدمات دندانپزشکی، سطح باکتری‌‌های دهانی

 • بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها

  بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها

  امروزه دندان‌های سفید و درخشان به یک خواسته همگانی تبدیل شده است. معمولا با گذشت زمان و افزایش سن، دندان‌ها به تدریج رنگدانه‌‌های مواد غذایی را جذب نموده و تیره‌تر می‌‌شوند.

 • منظور از دندان نهفته چیست

  منظور از دندان نهفته چیست

  وقتی به یک دندان “نهفته” می‌‌گوییم که در دوره زمانی طبیعی خود در دهان رویش نیابد. به عبارت دیگر زمان رویش آن گذشته ولی در داخل فک باقی مانده باشد. در برخی شرایط تنها بخشی از دندان در دهان می‌‌روید و مابقی آن در لثه مدفون باقی می‌‌ماندکه به این دندان “نیمه

 • ایمپلنت دندان و مزیت‌‌های کاشت آن

  ایمپلنت دندان و مزیت‌‌های کاشت آن

  افراد با استفاده از این تکنیک می‌‌توانند مشکلاتی همچون از دست دادن یک یا چند دندان که برای بیمار غیر قابل تحمل و سخت است را برطرف سازند. ازدست دادن یک یا تعدادی از دندان‌‌ها تاثیر زیادی در چهره، روحیه و اعتماد به نفس افراد می‌‌گذار

فیلم روز
تصویر روز