Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 2 شهریور 1396 - 11:25

بيماری‌های عفونی

بازدید: 7777

 • آشنایی با چند عفونت پوستی

  آشنایی با چند عفونت پوستی

  آبله مرغان با تب، کسالت و بی‌اشتهایی شروع می‌شود و روز بعد بثورات پوستی به صورت برجستگی‌های شدیداً خارش دار شده که سریعاً تاولی شکل می‌شود. بعد این تاول‌ها پاره شده دلمه می‌بندد.

 • سوزاک، بیماری شایع آمیزشی

  سوزاک، بیماری شایع آمیزشی

  سوزاک یکی از بیماری های واگیردار است که بیشتر مواقع به وسیله تماس جنسی با فرد آلوده منتقل می شود. همچنین این بیماری ممکن است به وسیله تماس با مایعات بدن فرد مبتلا منتقل شود. به همین دلیل بیماری مادر آلوده هنگام زایمان می تواند به نوزاد سرایت کند. سوزاک هم

 • همه چیز درباره شیوع بیماری های واگیردار

  همه چیز درباره شیوع بیماری های واگیردار

  بیماری‌‌های واگیردار (عفونی) بیماری‌‌هایی هستند كه به علت باكتری‌‌ها، ویروس‌‌ها، انگل‌‌ها یا قارچ‌‌ها ایجاد می‌‌شوند و می‌‌توانند به طور مستقیم یا غیرمستقیم به دیگران سرایت كنند.

 • پیام های بهداشتی بیماری های فصل سرما

  پیام های بهداشتی بیماری های فصل سرما

  از جمله بیماری‌های شایعی که بیشتر افراد در فصل‌های سرد پاییز و زمستان به آن دچار می‌شوند سرماخوردگی و آنفلوانزا است. در اینجا با راه‌های پیشگیری و درمان این بیماری‌ها آشنا می‌شوید.

 • كلیاتی درباره سل

  كلیاتی درباره سل

  یکی از بیماری‌های عفونی، سل می‌باشد که یک بیماری ریوی است. از علائم سل می‌توان به سرفه، خلط خونی، درد قفسه سینه و خشونت صدا اشاره کرد. این مقاله را بخوانید.

 • مننژیت چگونه درمان می‌شود؟

  مننژیت چگونه درمان می‌شود؟

  مننژیت نوعی التهاب غشاء (مننژ و پرده‌‌های محافظی) است که مغز و نخاع را پوشانده‌اند. تورم این غشاء منجر به ایجاد علایمی چون سردرد، تب و خشکی گردن می‌‌شود.

 • وبا؛ یک بیماری باکتریایی

  وبا؛ یک بیماری باکتریایی

  برای آشنایی بیشتر با وبا این مقاله را بخوانید. وبا یك بیماری باكتریال روده‌ای است كه در اشكال شدید آن با شروع ناگهانی دفع مدفوع آبكی فراوان و بدون درد مشخص می‌شود.

 • هر آنچه که باید از بیماری کزاز بدانید

  هر آنچه که باید از بیماری کزاز بدانید

  کزاز نوعی بیماری عفونی خطرناک است که به وسیله نوعی میکروب باکتریایی به نام کلوستریدیوم تتانی، به وجود می‌‌آید. بهترین راه پیشگیری از بیماری کزاز، دریافت واکسن است.

 • همه چیز درباره ایدز

  همه چیز درباره ایدز

  سندرم اکتسابی نقص ایمنی یا ایدز، بیماری مزمن و کشنده‌ای است که بر اثر ورود ویروس نقص ایمنی (HIV) به بدن فرد، به وجود می آید. در این مقاله بیشتر با بیماری ایدز آشنا می‌شوید.

 • مروری بر عفونت های قارچی

  مروری بر عفونت های قارچی

  در این مقاله ویژگی قارچ‌ها، افراد در معرض بیماری‌های عفونی قارچی و انواع و اقسام عفونت‌‌های قارچی بیان شده‌اند و با درمان‌های عفونت‌های قارچی آشنا می‌شوید.

 • پیشگیری از سرماخوردگی پاییزی (1)

  پیشگیری از سرماخوردگی پاییزی (1)

  معمولا در اول پاییز افراد زیادی سرما می‌خوردن. برای پیشگیری از سرماخوردگی روش‌های طبیعی و مناسبی وجود دارد که می‌توانید از آنها پیروی کرده و احتمال سرماخوردگی را به حداقل برسانید.

 • پیشگیری از سرماخوردگی پاییزی (2)

  پیشگیری از سرماخوردگی پاییزی (2)

  برخی از مواد غذایی در پیشگیری از سرماخوردگی موثر می‌باشند. این مواد غذایی که در تقویت سیستم ایمنی مفید می‌باشند، عبارتند از زردچوبه، سبزیجات، ماهی،‌ پیاز، آب پرتقال، پیاز و ... .

فیلم روز
تصویر روز