Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 24 آذر 1397 - 01:02

گوارش و كبد

بازدید: 20729

 • ۵ داروی گیاهی برای درمان رفلاکس اسید معده

  ۵ داروی گیاهی برای درمان رفلاکس اسید معده

  رفلاکس اسید معده به مری (GERD) یا برگشت اسید معده (رفلاکس اسیدی) نوعی بیماری است که با سوزش گاه‌به‌گاه سر معده همراه است. افراد مبتلا به رفلاکس معده به‌طور مرتب بازگشت اسید معده به مری را حس می‌کنند.

 • 12 پرسش رایج پیرامون سلیاک

  12 پرسش رایج پیرامون سلیاک

  در فرد مبتلابه سلیاک برای بچه‌دار شدن باید ابتدا بدن مادر از لحاظ جذب املاح و ویتامین‌ها بهبودیافته باشد. پس قبل از بارداری باید سطح این مواد بررسی شوند.

 • عامل بیماری سلیاک را بشناسید

  عامل بیماری سلیاک را بشناسید

  تمام برچسب‌های روی مواد غذایی را به دقت بخوانید. اگر محصولی دارای ترکیبی نامعلوم بود تا زمانی که تولید کننده، فاقد گلوتن بودن آن را تأیید نکرده است، از مصرف آن اجتناب نمایید.

 • درمان خانگی یبوست

  درمان خانگی یبوست

  یبوست یا خشکی مزاج عارضه‌ای در دستگاه گوارش است که به موجب آن مواد دفعی در رودهٔ بزرگ سفت می‌شوند و دفع آنها با درد و سختی همراه می‌شود

 • بیماری سلیاک چیست؟

  بیماری سلیاک چیست؟

  بیماری سلیاک به نام‌های اسپروی سلیاک، اسپروی غیر حاره‌ای و آنتروپاتی حساس به گلوتن هم نامیده می‌شود. سلیاک، بیماری وراثتی است که از نسلی به نسل دیگر و در داخل یک خانواده انتقال می‌یابد.

 • آیا استرس باعث سوزش معده می‌شود؟

  آیا استرس باعث سوزش معده می‌شود؟

  به‌نظر می‌آید سلامت دستگاه گوارش ما به‌شدت با احساسات‌مان مرتبط است؛ برای مثال، ممکن است قبل از یک سخنرانی کاری دل‌آشوبه پیدا کنیم یا زمانی که شرایط سختی داریم و تحت فشار هستیم، دچار معده درد عصبی شویم.

 • با این مواد خوراکی دیگر سوزش معده ندارید

  با این مواد خوراکی دیگر سوزش معده ندارید

  همه ما ممکن است گاهی اوقات دچار حالت ترش کردگی معده شویم که در این وضعیت میزان اسید معده افزایش می‌یابد و به اصطلاح معده اسیدی می‌شود.

 • دلایل بروز رفلاکس معده چیست؟

  دلایل بروز رفلاکس معده چیست؟

  آنهایی که به هر دلیل دچار رفلاکس معده هستند، می دانند جریان از چه قرار است. اتفاق ناخوشایندی که با خوردن کمی غذا برای مدتی کنترل شده اما کمی بعد دوباره باز می گردد.

 • بیماران مبتلا به کبد چرب بخوانند

  بیماران مبتلا به کبد چرب بخوانند

  بیماری کبد چرب غیر الکی یکی از شایع‌ترین بیماری دنیا می‌باشد که باعث افزایش خطر سیروز دیابت نوع دو و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. این بیماری با بیمارهای سندرم متابولیک ارتباط دارد.

 • پروفسور رضا ملک زاده: توانستیم داروی درمان هپاتیت C را تولید کنیم

  پروفسور رضا ملک زاده: توانستیم داروی درمان هپاتیت C را تولید کنیم

  ما توانستیم داروی درمان هپاتیت C را تولید کنیم و با قیمتی مناسب در اختیار بیماران و بازار قرار دهیم. امروزه می‌توانیم بیماری هپاتیت C را با یک قرص به مدت سه ماه درمان کنیم.

 • چه زمانی کبد چرب می‌شود؟

  چه زمانی کبد چرب می‌شود؟

  از فعاليت‌‌هاى مهم كبد، ذخيره سازى و سوخت وساز چربى‌‌ها در بدن است. كبد طبيعى حاوى حدود 5 گرم چربى در 100 گرم وزن خود است. هرگاه مقدار چربى بيش از 5 درصد وزن

 • وقتی کبد چرب می شود

  وقتی کبد چرب می شود

  كبد چرب معمولا علامت خاصى ندارد و به دنبال انجام آزمايش‌‌هاى دوره‌اى، اختلال در آنزيم‌‌هاى آن مشخص يا در زمان انجام سونوگرافى به علل ديگر، وجود آن تشخيص داده مى‌شود.

فیلم روز
تصویر روز