Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 26 مرداد 1397 - 17:24

گوارش و كبد

بازدید: 19260

 • بیماران مبتلا به کبد چرب بخوانند

  بیماران مبتلا به کبد چرب بخوانند

  بیماری کبد چرب غیر الکی یکی از شایع‌ترین بیماری دنیا می‌باشد که باعث افزایش خطر سیروز دیابت نوع دو و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. این بیماری با بیمارهای سندرم متابولیک ارتباط دارد.

 • پروفسور رضا ملک زاده: توانستیم داروی درمان هپاتیت C را تولید کنیم

  پروفسور رضا ملک زاده: توانستیم داروی درمان هپاتیت C را تولید کنیم

  ما توانستیم داروی درمان هپاتیت C را تولید کنیم و با قیمتی مناسب در اختیار بیماران و بازار قرار دهیم. امروزه می‌توانیم بیماری هپاتیت C را با یک قرص به مدت سه ماه درمان کنیم.

 • چه زمانی کبد چرب می‌شود؟

  چه زمانی کبد چرب می‌شود؟

  از فعاليت‌‌هاى مهم كبد، ذخيره سازى و سوخت وساز چربى‌‌ها در بدن است. كبد طبيعى حاوى حدود 5 گرم چربى در 100 گرم وزن خود است. هرگاه مقدار چربى بيش از 5 درصد وزن

 • وقتی کبد چرب می شود

  وقتی کبد چرب می شود

  كبد چرب معمولا علامت خاصى ندارد و به دنبال انجام آزمايش‌‌هاى دوره‌اى، اختلال در آنزيم‌‌هاى آن مشخص يا در زمان انجام سونوگرافى به علل ديگر، وجود آن تشخيص داده مى‌شود.

 • دکتر سید موید علویان: ریشه کنی هپاتیت «C» تا پایان سال 1410

  دکتر سید موید علویان: ریشه کنی هپاتیت «C» تا پایان سال 1410

  دکتر سید موید علویان، رییس شبکه هپاتیت ایران، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و استاد دانشگاه بقیةا... سال 1341 به دلیل شغل پدر، در شهر مقدس کربلا دیده به جهان گشوده است.

 • دردهای گوارشی چه علتی می توانند داشته باشند؟

  دردهای گوارشی چه علتی می توانند داشته باشند؟

  دردهای گوارشی انواع مختلفی دارند. برای تشخیص دردهای گوارشی باید محل این دردها و محل انتشار درد و اینکه درد قبل یا بعد از غذا خوردن ایجاد می‌شود، دقیقا مشخص شود.

 • با انواع هپاتیت آشنا شوید

  با انواع هپاتیت آشنا شوید

  از عواملی که ایجاد هپاتیت می‌کنند می‌توان به افراط در مصرف الکل، اثر برخی داروها، آلودگی به باکتری و ویروس اشاره نمود. هپاتیت ویروسی منجر به عفونت کبدی می‌گردد.

 • راه های درمان نفخ

  راه های درمان نفخ

  در این مقاله، یکسری روش برای درمان نفخ ارائه شده است که می‌توانید با به کار بستن آنها، از مشکل مدام نفخ کردن خلاص شوید. مطلب راه‌های درمان نفخ را بخوانید.

 • نکته های مهم در مورد پلیپ روده

  نکته های مهم در مورد پلیپ روده

  پلیپ روده، در داخل روده بزرگ ایجاد می‌شود و بیماری نسبتاً شایعی به خصوص در میان افراد بالای 60 سال است. حدود نیمی از افراد بالای 60 سال به پلیپ روده (دست‌كم یك پلیپ) دچار هستند.

 • خونريزی دستگاه گوارش

  خونريزی دستگاه گوارش

  خونریزی‌های دستگاه گوارش ممكن است به صورت استفراغ خونی (هماتمز)، دفع خون روشن و یاخونریزی‌های دستگاه گوارش ممكن است به صورت استفراغ خونی (هماتمز)، دفع خون روشن و یا تیره (ملنا) خود را نشان دهد. تیره (ملنا) خود را نشان دهد.

 • اصول تشخیصی در بیماری‌های مزمن گوارشی

  اصول تشخیصی در بیماری‌های مزمن گوارشی

  رسیدن به تشخیص درست یك بیماری، نوعی تصمیم‌گیری است كه تنها هدف آن فراهم آوردن پایه‌ای جهت رسیدگی به بیمار و درمان آن می‌باشد. فرآیند تشخیصی سه گام اساسی دارد.

 • هلیكو باكترپیلوری و رفلاكس گاستر وازوفاژیال

  هلیكو باكترپیلوری و رفلاكس گاستر وازوفاژیال

  هلیكو باكترپیلوری یك ریسك فاكتور مهم در ایجاد پپتیك اولسر و آدنوكارسینوم معده و لنفوم B cell می‌باشد.

فیلم روز
تصویر روز