Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 31 مرداد 1398 - 15:53

مغز، اعصاب و روان

بازدید: 20600

 • اثرات مرگبار هدفون برای گوش و مغز

  اثرات مرگبار هدفون برای گوش و مغز

  نگرانی‌های بسیاری در مورد کاربرد هدفون‌هایی که برای مدت طولانی و با درجه صدای بالا بر روی گوش شما هستند، وجود دارد.

 • مهم ترین نشانه های سکته مغزی

  مهم ترین نشانه های سکته مغزی

  اگر خونرسانی به قسمتی از مغز دچار اختلال شده و متوقف گردد، این قسمت از مغز دیگر نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد. این وضعیت را اصطلاحاً سکته مغزی می‌نامند. دلیل سکته مغزی هر کدام از این موارد که باشد، باید دقت داشت که با وقوع سکته مغزی بیمار در خط

 • نشانه های پنهان آلزایمر را بشناسید

  نشانه های پنهان آلزایمر را بشناسید

  بیماری آلزایمر شروع تدریجی و خاموش دارد، ممکن است طولانی‌مدت جلب توجه نکرده و به اشتباه تصور شود که این تغییرات بخشی از روند طبیعی پیری است.

 • تقویت حافظه با 5 تمرین روزانه

  تقویت حافظه با 5 تمرین روزانه

  اگر دوست دارید ذهن‌تان را ورزش دهید تا زیرک‌تر شود و جوان‌تر بماند، تمرین‌های مطرح شده در این مطلب راه گشای شما خواهد بود.

 • عوامل اصلی سکته مغزی که باید کنترل شود

  عوامل اصلی سکته مغزی که باید کنترل شود

  «سکته مغزی برای هر کسی و در هر زمانی می‌تواند اتفاق بیفتد»؛ این هشدار انجمن ملی سکته مغزی است. به همین دلیل باید بدانید ریسک فاکتور‌های سکته مغزی چه هستند، کدام‌شان تحت کنترل شماست و کدامیک از کنترل شما خارج‌اند.

 • 5 تمرین کاربردی برای تقویت حافظه

  5 تمرین کاربردی برای تقویت حافظه

  اگر قصد دارید تمرکز خود را تقویت و مفاهیم جدید را بهتر درک کنید، باید به دنبال روش‌های تمرین حافظه و ذهن خود بگردید. تمرینات ذهنی به شما کمک می‌کند تا حافظه و مغز فعالی داشته باشید.

 • تاثیر مخرب ویروس عصبانیت بر بدن شما

  تاثیر مخرب ویروس عصبانیت بر بدن شما

  مسائل روزانه باعث می‌شود ما در برخی شرایط کنترل خود را از دست بدهیم. البته می‌دانیم که نمی‌توان به یکباره تبدیل به یک آدم صبور شد و عصبانیت را کنار گذاشت. اما لازم است که عادت‌ها را به تدریج تغییر داد.

 • مزاج مغز شما کدام است؟

  مزاج مغز شما کدام است؟

  مزاج شناسی از اصول اصلی طب سنتی است و با دانستن مزاج می‌توان بهتر زندگی کرد.

 • دانستنی های مهم درباره بیماری ALS

  دانستنی های مهم درباره بیماری ALS

  با پیشرفت بیماری،‌ افراد مبتلا رفته‌رفته توانایی کنترل حرکت ماهیچه‌هایشان را از دست می‌دهند. به عبارت دیگر، با مرور زمان فرد مبتلا آرام‌آرام توانایی‌های حرکتی خود را از دست می‌دهد.

 • آیا شما هم وسواس دارید؟

  آیا شما هم وسواس دارید؟

  اختلال وسواسی یک نوع اختلال اضطرابی ناتوان کننده است. در این اختلال مدام افکار مزاحم و ناخواسته ای شکل می گیرند که فرد نمی تواند از دست آنها خلاص شود.

 • شکر خدا صرع دارم!

  شکر خدا صرع دارم!

  وقتی سردرد به سراغم می آمد می بایست قرص مسکن قوی می‌خوردم در اتاقی تاریک می‌خوابیدم و اهالی منزل هم سکوت کامل را رعایت می‌کردند تا من ساعتی بخوابم.

 • ابتلا به افسردگی، 8 دلیل پنهان دارد!

  ابتلا به افسردگی، 8 دلیل پنهان دارد!

  افسردگی گاه مربوط به عوامل محیطی نیست و به شیمی مغز، هورمون‌ها، وراثت و ژنتیک است ولی برخی علل ابتلا به افسردگی وجود دارند که شاید تا به حال چندان با آن‌ها آشنا نشده باشیم.

فیلم روز
تصویر روز