Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 5 اسفند 1396 - 17:25

مغز، اعصاب و روان

بازدید: 14430

 • انواع سردرد و روش های درمان آنها

  انواع سردرد و روش های درمان آنها

  سردردهای متفاوتی وجود دارد که علت و علایم آنها با هم فرق دارند. اگرچه سردردها کوتاه مدت هستند و کمتر موجب نگرانی می شوند اما بهتر است علت و روش های درمان آنها را بشناسید.

 • پارکینسون؛ علل، علائم و درمان

  پارکینسون؛ علل، علائم و درمان

  به دلیل تدریجی بودن پارکینسون، بیماری ممکن است با علائم مخفی و خیلی سبک شروع شود به طوری که دیگران متوجه آن نشوند و فقط خود فرد لرزش اندام‌ها را احساس کند.

 • نقش میکروب های روده در بیماری ام اس

  نقش میکروب های روده در بیماری ام اس

  بیماران مبتلا به MS پروفایل متفاوتی از میکروب‌های روده‌ای دارند اما چگونه این باکتری‌ها بر پیشرفت بیماری اثر می‌گذارند؟ تحقیقات حاکی از ارتباط پروفایل میکروبی روده و بروز بیماری MS است.

 • مشاهیر مبتلا به پارکینسون

  مشاهیر مبتلا به پارکینسون

  پارکینسون نوعی اختلال تحلیل رونده سیستم اعصاب مرکزی است که منجر به لرزش دست فرد مبتلا و کند شدن حرکات او می‌‌شود. عامل ژنتیکی یا زیست محیطی می‌‌تواند در ایجاد این بیماری نقش داشته باشد.

 • از پارکینسون چه می دانید؟

  از پارکینسون چه می دانید؟

  پارکینسون نوعی فلج محسوب می‌‌شود که در آن، طرف راست یا چپ سر درگیر است. در این بیماری صورت، چشم و دهان شخص دچار کجی و انحراف می‌‌شود و معمولا از چشم‌‌های قرمز شده فرد، اشک جاری می‌‌گردد.

 • درمان های خانگی آلزایمر

  درمان های خانگی آلزایمر

  اختلال حافظه معمولاً به تدریج ایجاد شده و پیشرفت می کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته‌ های اخیر محدود می‌ شود ولی به تدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می ‌بینند.

 • توصیه های کاربردی برای رفع میگرن

  توصیه های کاربردی برای رفع میگرن

  ریشه سردردها، به‌ویژه سردردهای میگرنی، می‌تواند استرس باشد و این سردردها هشداری است برای حل تنش‌ها و نگرانی‌هایی كه در زندگی افراد مختلف وجود دارد.

 • نگاهی نو به میگرن

  نگاهی نو به میگرن

  قبل از اینكه جسم ما بیمار شود، شبكه انرژی‌های درون ما دچار بحران و بیماری شده است. بروز حملات میگرنی ارتباط بسیار نزدیكی با احساسات فروخورده مانند خشم، شكست و ... دارد.

 • نشانه ها و عوامل تشدید کننده میگرن

  نشانه ها و عوامل تشدید کننده میگرن

  سردرد یکی از مشکلات شایع است که این روزها افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. عواملی در تشدید این سردردها نقش دارند و با پرهیز از آنها می‌توان میگرن را تا حدودی کنترل کرد.

 • چه افرادی مستعد میگرن هستند؟

  چه افرادی مستعد میگرن هستند؟

  یكی از دلایل بروز سردردهای عصبی، فشارهای ناشی از صنعتی شدن جوامع امروزی است که از ما می‌خواهد همیشه در حالت «آماده باش» و یا به اصطلاح «كشیك» به سر بریم و همیشه در دسترس باشیم.

 • از میگرن بیشتر بدانیم

  از میگرن بیشتر بدانیم

  اگر یك دفترچه یادداشت روزانه داشته باشید، می‌توانید عوامل و محرك‌هایی را كه سبب بروز سردرد در شما می‌شوند شناسایی و با حذف آن عوامل، از سردرد جلوگیری كنید.

 • كج‌خوابی

  كج‌خوابی

  خواب یكی از مهم‌ترین رفتار انسان بود‌‌ه و وجود‌‌ آن برای بقا ضروری است...

فیلم روز
تصویر روز