Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 28 خرداد 1398 - 11:28

مغز، اعصاب و روان

بازدید: 19554

 • 5 تمرین کاربردی برای تقویت حافظه

  5 تمرین کاربردی برای تقویت حافظه

  اگر قصد دارید تمرکز خود را تقویت و مفاهیم جدید را بهتر درک کنید، باید به دنبال روش‌های تمرین حافظه و ذهن خود بگردید. تمرینات ذهنی به شما کمک می‌کند تا حافظه و مغز فعالی داشته باشید.

 • تاثیر مخرب ویروس عصبانیت بر بدن شما

  تاثیر مخرب ویروس عصبانیت بر بدن شما

  مسائل روزانه باعث می‌شود ما در برخی شرایط کنترل خود را از دست بدهیم. البته می‌دانیم که نمی‌توان به یکباره تبدیل به یک آدم صبور شد و عصبانیت را کنار گذاشت. اما لازم است که عادت‌ها را به تدریج تغییر داد.

 • مزاج مغز شما کدام است؟

  مزاج مغز شما کدام است؟

  مزاج شناسی از اصول اصلی طب سنتی است و با دانستن مزاج می‌توان بهتر زندگی کرد.

 • دانستنی های مهم درباره بیماری ALS

  دانستنی های مهم درباره بیماری ALS

  با پیشرفت بیماری،‌ افراد مبتلا رفته‌رفته توانایی کنترل حرکت ماهیچه‌هایشان را از دست می‌دهند. به عبارت دیگر، با مرور زمان فرد مبتلا آرام‌آرام توانایی‌های حرکتی خود را از دست می‌دهد.

 • آیا شما هم وسواس دارید؟

  آیا شما هم وسواس دارید؟

  اختلال وسواسی یک نوع اختلال اضطرابی ناتوان کننده است. در این اختلال مدام افکار مزاحم و ناخواسته ای شکل می گیرند که فرد نمی تواند از دست آنها خلاص شود.

 • شکر خدا صرع دارم!

  شکر خدا صرع دارم!

  وقتی سردرد به سراغم می آمد می بایست قرص مسکن قوی می‌خوردم در اتاقی تاریک می‌خوابیدم و اهالی منزل هم سکوت کامل را رعایت می‌کردند تا من ساعتی بخوابم.

 • ابتلا به افسردگی، 8 دلیل پنهان دارد!

  ابتلا به افسردگی، 8 دلیل پنهان دارد!

  افسردگی گاه مربوط به عوامل محیطی نیست و به شیمی مغز، هورمون‌ها، وراثت و ژنتیک است ولی برخی علل ابتلا به افسردگی وجود دارند که شاید تا به حال چندان با آن‌ها آشنا نشده باشیم.

 • گفتگوی صمیمی با دکتر علیرضا زالی، جراح مغز، اعصاب و ستون فقرات

  گفتگوی صمیمی با دکتر علیرضا زالی، جراح مغز، اعصاب و ستون فقرات

  دکتر زالی طی چهار دوره ارتقای کشوری جراحی اعصاب نفر اول بود و بورد تخصصی را در سال 1377 و فلوشیب استریوتاکسی را درسال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دریافت کرد.

 • انواع سردرد و روش های درمان آنها

  انواع سردرد و روش های درمان آنها

  سردردهای متفاوتی وجود دارد که علت و علایم آنها با هم فرق دارند. اگرچه سردردها کوتاه مدت هستند و کمتر موجب نگرانی می شوند اما بهتر است علت و روش های درمان آنها را بشناسید.

 • پارکینسون؛ علل، علائم و درمان

  پارکینسون؛ علل، علائم و درمان

  به دلیل تدریجی بودن پارکینسون، بیماری ممکن است با علائم مخفی و خیلی سبک شروع شود به طوری که دیگران متوجه آن نشوند و فقط خود فرد لرزش اندام‌ها را احساس کند.

 • نقش میکروب های روده در بیماری ام اس

  نقش میکروب های روده در بیماری ام اس

  بیماران مبتلا به MS پروفایل متفاوتی از میکروب‌های روده‌ای دارند اما چگونه این باکتری‌ها بر پیشرفت بیماری اثر می‌گذارند؟ تحقیقات حاکی از ارتباط پروفایل میکروبی روده و بروز بیماری MS است.

 • مشاهیر مبتلا به پارکینسون

  مشاهیر مبتلا به پارکینسون

  پارکینسون نوعی اختلال تحلیل رونده سیستم اعصاب مرکزی است که منجر به لرزش دست فرد مبتلا و کند شدن حرکات او می‌‌شود. عامل ژنتیکی یا زیست محیطی می‌‌تواند در ایجاد این بیماری نقش داشته باشد.

فیلم روز
تصویر روز