Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 30 مهر 1397 - 02:30

اعتياد

بازدید: 11184

 • وضعیت زنان معتاد در کشور

  وضعیت زنان معتاد در کشور

  افزایش حدود دو برابری تعداد زنان معتاد در مقایسه آماری بین سال‌های 80 و 90 است که از 5 درصد در سال 80 به بیش از 9 درصد در سال 90 افزایش‌یافته است.

 • زنان و سوء مصرف مواد مخدر

  زنان و سوء مصرف مواد مخدر

  آمارها نشان می‌دهند که اعتیاد در زنان عوارض خطرناک‌تری را در پی دارد همچنین مرگ زنان در اثر سوء مصرف مواد مخدر هم زودتر اتفاق می‌افتد بنابراین باید به اعتیاد زنان توجه ویژه‌ای شود.

 • آسیب پذیری نوجوانان در دوران بلوغ

  آسیب پذیری نوجوانان در دوران بلوغ

  تحقیقات نشان می‌دهند که بیشتر افراد مستعد به اعتیاد، نزدیکان‌شان معتاد است. توجه به نوجوانان و جوانان جهت پیشگیری از بروز اعتیاد از اهمیت زیادی برخوردار است.

 • پیامدهای اقتصادی در اعتیاد به مواد مخدر

  پیامدهای اقتصادی در اعتیاد به مواد مخدر

  اختلالات سوء مصرف مواد و پیامدهای وخیم و ناخوشایند ناشی از آن به عنوان یکی از مهم‌ترین خطرات سلامت روانی، جسمانی و اقتصادی در سراسر دنیا به شمار می‌آید.

 • مهارت های زندگی و کاهش سوء مصرف مواد

  مهارت های زندگی و کاهش سوء مصرف مواد

  آموزش مهارت‌های زندگی و راه‌های مناسب حل مسئله و توانایی مقابله با مشکلات زندگی میتواند از موثرترین راه‌های پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های فردی و اجتماعی باشد.

 • راه های تقویت عزت‌نفس در پیشگیری از اعتیاد

  راه های تقویت عزت‌نفس در پیشگیری از اعتیاد

  امروزه افزایش مصرف مواد مخدر نگرانی روز افزونی را برای تمامی جوامع به دنبال دارد. مسئله وابستگی به مواد و سوءمصرف آن به یک معضل اجتماعی - درمانی تبدیل شده است.

 • با فردی که شک داریم از مواد استفاده می‌کند، چه باید کرد؟

  با فردی که شک داریم از مواد استفاده می‌کند، چه باید کرد؟

  دکتر رضا دانشمند؛ روان‌پزشک و درمانگر اعتیاد daneshmand74@yahoo.com متأسفانه بیماری اعتیاد در حال حاضر یک بیماری نسبتاً شایع در جامعه ما می‌باشد. تخمین‌های اولیه نشان می‌دهد که در شهرهای بزرگ از حدود 30 مرد جوان بین 20- 40 سال حداقل دو نفر به نوعی از اعتیاد مانند اعتیاد به مواد...

 • نشانه ها در اعتیاد

  نشانه ها در اعتیاد

  اعتیاد هم مانند بسیاری از بیماری‌ها، نشانه‌هایی دارد. نشانه‌های اعتیاد طیف وسیعی از علائم و نشانه‌ها را در برمی‌گیرد و بسته به نوع مواد مصرف شده این نشانه‌ها می‌توانند متفاوت باشند.

 • نوجوانان و چراهایی درباره اعتیاد

  نوجوانان و چراهایی درباره اعتیاد

  تحقیقات نشان می‌دهند شروع مصرف مواد مخدر معمولا ارادی است. اما با ادامه سوء مصرف مواد مخدر، فرد توانایی خود را برای کنترل از دست می‌دهد. اما عوامل خطر اعتیاد در نوجوانان کدامند؟

 • نقش خانواده در پیشگیری از اعتیاد فرزندان

  نقش خانواده در پیشگیری از اعتیاد فرزندان

  خانواده نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد فرزندان بر عهده دارد. باید توجه داشت که اعتیاد همیشه در کمین فرزندان است. پس والدین باید از راه‌های پیشگیری از این مشکل اجتماعی آگاه باشند.

 • ارتباط اعتیاد و بیماری های قلبی

  ارتباط اعتیاد و بیماری های قلبی

  در این مقاله به بررسی ارتباط اعتیاد و مصرف مواد مخدر و سیگار با بیماری‌های قلبی عروقی مانند سکته قلبی، گرفتگی عروق، فشار خون بالا و کلسترول خون بالا می‌پردازیم.

 • قلیان حقیقت را پنهان می کند

  قلیان حقیقت را پنهان می کند

  باید توجه داشت که قلیان تمام خطرات سیگار برای سلامتی را دارد و باعث ورود مواد سرطان‌زا به ریه افراد می‌شود. حتی دود دست دوم قلیان هم بسیار خطرناک است.

فیلم روز
تصویر روز