Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 27 بهمن 1397 - 01:07

2
تیر
تاثیر منفی فیلترینگ بر اقتصاد فرهنگ و هنر

تاثیر منفی فیلترینگ بر اقتصاد فرهنگ و هنر

از آن‌جا که صدا‌و‌سیما هیچ‌گاه حمایت مناسب و مشخصی از آثار هنری نکرده و این آثار از تبلیغات شهری نیز محروم هستند، اصلی‌ترین تبلیغات برای آن‌ها از طریق فضای مجازی صورت می‌گرفت.

پروانه مافی/ عضو فراکسیون زنان

 

کسب‌و‌کارهای سینمایی پس از فیلترینگ با بیش از ۷۰ درصد آسیب اقتصادی رو‌به‌رو شده‌اند، اصلی‌ترین تبلیغات برای آن‌ها از طریق فضای مجازی صورت می‌گرفت اما فیلترینگ تاثیر بسیار منفی بر وضعیت اقتصادی سینماها و تئاترهای مختلف گذاشته است.

اگرچه تلگرام آسیب‌هایی برای جامعه ایرانی به‌همراه داشته است اما فیلتر راه مقابله با این آسیب‌ها نخواهد بود چرا که بیش از ۱۵‌ هزار نفر به‌صورت مستقیم و افراد بیشتری به‌طورغیر رسمی از این طریق ارتزاق می‌کنند؛ این افراد عموما شامل گروه‌های سنی جوان و زنان می‌شوند اما با فیلتریگ تلگرام همه آن‌ها از کار بیکار شده‌اند.

از آن‌جا که صدا‌و‌سیما هیچ‌گاه حمایت مناسب و مشخصی از آثار هنری نکرده و این آثار از تبلیغات شهری نیز محروم هستند، اصلی‌ترین تبلیغات برای آن‌ها از طریق فضای مجازی صورت می‌گرفت اما فیلترینگ تاثیر بسیار منفی بر وضعیت اقتصادی سینماها و تئاترهای مختلف گذاشته است.

فضای مجازی یکی‌از زیربناهای اصلی برای ایجاد اشتغال پایدار درکشور محسوب می‌شود اما گرفتن آن از مردم می‌تواند موجبات بحران شغلی و اجتماعی را در کشور فراهم کند لذا باید هر چه سریع‌تر شرایط را به حالت عادی باز گرداند.

مردم خودشان به‌صورت خودجوش فضای مجازی را تبدیل به یک فرصت شغلی مناسب کرده‌اند و گرفتن این فرصت از آن‌ها و اضافه کردنشان به سیل بیکاران جامعه، اتفاق بسیار ناخوشایندی است.

 

برچسب ها: فیلترینگ، سینما، تلگرام، فضای مجازی، فیلترینگ تلگرام، اثر فیلترینگ بر سینما، صدا‌ و‌ سیما تعداد بازديد: 162 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز