Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 28 مهر 1396 - 16:01

کافه خواندنی

بازدید: 8132

 • نقش زنان در فیلم ها

  نقش زنان در فیلم ها

  در سینمای ایران هم فیلم‌هایی روی پرده می‌روند که در تصویرسازی فداکاری‌های مادران موفق و موجه عمل می‌کنند و هم فیلم‌هایی که جایگاه همسر را به درستی در اجتماع امروز ما تبیین می‌‌کنند.

 • فصل پاییز و معرفی چند کتاب

  فصل پاییز و معرفی چند کتاب

  پائیز از راه رسید. پائیزی که شاید برای هر کدام از ما فصلی زیبا و خاص و شاعرانه باشد. شاید دلمان بخواهد ساعت‌ها در اتاق و مکان بسته‌ای، کتاب بخوانیم و در دل داستان‌ها غرق شویم.

 • چرا ستاره‌های سینما، برندساز می‌شوند؟

  چرا ستاره‌های سینما، برندساز می‌شوند؟

  اخیرا خبرها از حضور مدلینگ به پروژه‌های سینمایی و در نقش‌های اول بازیگری اطلاع می‌دهند، در حالیکه مدارس سینمایی خروجی مناسبی ندارند، مراکز مدلینگ، به منبع تغذیه بازیگران بدل شده‌اند.

 • وقتی بهاره رهنما خودخواسته به کانون حواشی بدل شد

  وقتی بهاره رهنما خودخواسته به کانون حواشی بدل شد

  بهاره رهنما شاید به خاطر فعالیت جسته و گریخته روزنامه‌نگاری خبر داشت که ازدواج در خفایش ممکن است اسباب حاشیه‌سازی‌ها و شاخ و برگ دادن‌های خیالی شود.

 • رسول صدرعاملی چگونه توانست برخی از تواناترین بازیگران زن ایرانی را کشف کند؟

  رسول صدرعاملی چگونه توانست برخی از تواناترین بازیگران زن ایرانی را کشف کند؟

  صدرعاملی با شناخت درست کمبود بازیگران دارای ظاهر طبیعی و دست نخورده در سینمای ایران تازه‌ترین پروژه‌اش «سال دوم دانشکده من» را نیز زمینه‌ای کرد برای استفاده از چهره های تازه بازیگری.

 • تا کی می خواهيم فقط اعتراف کنيم؟

  تا کی می خواهيم فقط اعتراف کنيم؟

  همه ما از شنیدن این حرف تکراری خسته شده‌ایم و چه بسا تکرار فراوان آن باعث شده قبح و زشتی‌اش از بین برود. تا کی باید اعتراف کنیم که ما ملت کتاب خوانی نیستیم؟

 • معرفی کتاب های صوتی

  معرفی کتاب های صوتی

  کتاب‌های صوتی مخاطبان خاص خود را دارند. کتاب‌های صوتی، از کتاب زندگی یک خلبان گرفته تا «شاهنامه» توسط فرانسیس کاپولا از جمله کتاب‌‌هایی است که در یک ماه اخیر به بازار نشر آمده است.

 • ناآشنایی با فضای ذهنی بانوان

  ناآشنایی با فضای ذهنی بانوان

  در سینمای این روزها هم فیلم‌هایی را داریم که کارگردان برای شخصیت‌ها حتی خردترین آنها پرداخت درست و اصولی دارد و هم فیلم‌هایی که کمترین دقتی برای شخصیت‌پردازی آنها صورت نگرفته است.

 • تبلیغات تلویزیون کاملا ضد کتابخوانی است!

  تبلیغات تلویزیون کاملا ضد کتابخوانی است!

  ایبد متولد 1342 در شیراز است و تحصیلاتش را در رشته «آموزش زبان انگلیسی» و تا مقطع كاردانی ادامه داده است. او هم مثل خیلی از نویسندگان از كودكی شروع به نوشتن كرد.

 • مزرعه بی بار بازیگری

  مزرعه بی بار بازیگری

  در سینمای حرفه‌ای و حتی برای تولید فیلم‌های تجاری اغلب کوشیده می‌‌شود نقش‌های اصلی به بازیگران حرفه‌ای و دارای روزمه موثر سپرده شود و همین ریسک کیفی محصول نهایی را پایین می‌‌آورد.

 • قربانیان کوچک و معصومیت از دست رفته

  قربانیان کوچک و معصومیت از دست رفته

  دنیای زیبای کودکان این روزها فقط مختص نقاشی‌های کودکانه است. دنیای واقعی کودکان حالا چند وقت است پر شده از صدای جیغ‌هایی از درد و ناله‌هایی از سر وحشت و استیصال.

 • هم به «آتنا» نیاز داریم هم به «مریم»!

  هم به «آتنا» نیاز داریم هم به «مریم»!

  اتفاق دردناکی که برای آتنا اصلانی در گوشه‌ای از ایران رخ داد و از آن سو مرگ مریم میرزاخانی در گوشه‌ای از ایالات متحده، رسانه‌ها را وارد یک دوقطبی سینمایی درباره این دو ماجرا کرد.

فیلم روز
تصویر روز