Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 21 آذر 1397 - 23:04

کافه خواندنی

بازدید: 12568

 • نمادها سخن می گویند

  نمادها سخن می گویند

  با تعاریف و برشمردن مولفه‌ها و ارزش‌های فرهنگی می‌توان فرهنگ عمومی را چنین تعریف کرد که فرهنگ عمومی عبارت است از وجوه، ابعاد یا قلمروهایی از فرهنگ که با عامه مردم در ارتباط است.

 • نقد و نظر فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»

  نقد و نظر فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»

  مغزهای کوچک زنگ زده» در مورد سه برادر است؛ شکور و شاهین و شهروز، شکور (فرهاد اصلانی) برادر بزرگتر است و البته جای پدر منفعل خانواده را پر می‌کند او یک آشپزخانه (مواد مخدر) دارد.

 • بیایید کتاب بخوانیم

  بیایید کتاب بخوانیم

  کتاب به شما یاد می‌دهد در زندگی چطور رفتار کنید چطور بیندشید و چطور خط فکری خودتان را پیدا کنید و شکل بدهید. کتاب به شما اجازه می‌دهد به جای تمام زندگی‌هایی که نداشته‌اید زندگی کنید.

 • خواننده مشهور ایرلندی اسلام آورد

  خواننده مشهور ایرلندی اسلام آورد

  سیند اکانر، خواننده مشهور ایرلندی که با آهنگ «هیچ‌چیز قابل قیاس با تو نیست» به شهرت جهانی رسیده بود، در اکانت توییتر خود اعلام کرد که به اسلام گرویده است.

 • بازیگر شدن به چه بهایی؟!

  بازیگر شدن به چه بهایی؟!

  روزی روزگاری در این زمانه پر از هیاهوی شهری که پر از دغدغه‌های فراوان است گاهی اوقات به آنچه که در اطرافمان می‌گذرد نگاهی می‌یاندازیم و به مواردی بر می‌خوریم که بسی جای تأمل و تفکر دارد.

 • کتاب بخوانیم

  کتاب بخوانیم

  خاطره ما از کتابخوانی به مطالعه کتاب‌های خسته‌کننده مدرسه برمی‌گردد. برای همین بیشتر ما میلی به خواندن کتاب نداریم؛ چیزی که اگر راه و رسم آن را بلد باشیم یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها است.

 • تابع گیشه؛ نه نیاز روز

  تابع گیشه؛ نه نیاز روز

  در چند سال اخیر، در تولید آثار کمدی و طنز تلویزیونی شاهد کمبود تهیه و تولید این کارها در رسانه ملی هستیم و در عوض در مدیوم سینما ساخت فیلم‌های کمدی بازار گرم‌تری دارند.

 • لطفا سقف‌ شفاف سازی را بالاتر ببرید!

  لطفا سقف‌ شفاف سازی را بالاتر ببرید!

  معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی نامه‌ای از مدیران کل موسیقی، تئاتر، تجسمی، مد و آموزش نوشت خواست دستورالعمل‌های هر یک از شوراهای این معاونت را مورد بازبینی قرار دهند.

 • نگاهی به نقش بانوان در ایجاد صلح پایدار

  نگاهی به نقش بانوان در ایجاد صلح پایدار

  با حضور فعال و همه‌جانبه زنان، می‌توان قدری از خشونت‌ها کاست؛ چراکه زنان در جهان می‌توانند نقشی پررنگ در زمینه ایجاد صلح داشته باشند کما اینکه همواره شاهد چنین وقایعی در تاریخ هستیم.

 • خندوانه میهمان دوست داشتنی این شب های خانواده های ایرانی

  خندوانه میهمان دوست داشتنی این شب های خانواده های ایرانی

  به اعتقاد من که روان‌شناس هستم: رامبد جوان قانون جذب را خوب می‌داند و می داند که چگونه از ما خنده بگیرد! بی‌شک همه شما رامبد جوان را می‌شناسید و با کارهای هنری او خاطره‌ها دارید.

 • فرشته نوبخت: درک درستی از نویسنده زن در ایران وجود ندارد

  فرشته نوبخت: درک درستی از نویسنده زن در ایران وجود ندارد

  فرشته نوبخت می‌گوید باوجودی که حدود صدوپنج سال، از ظهور اولین زنِ روزنامه‌نگارِ ایرانی می‌گذرد اما هنوز راه زیادی مانده تا رسیدن به درکِ عمومیِ درست از نوشتنِ زنان در ایران.

 • برچسب سیاه نمایی را بردارید

  برچسب سیاه نمایی را بردارید

  فیلم‌های اجتماعی سینمای ایران همواره در تمام این سال‌ها تاثیرگذاری خودش را داشته است اما در چند سال اخیر با موج عجیبی از فیلم‌های کمدی روبه‌رو شده‌ایم.

فیلم روز
تصویر روز