Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 3 اسفند 1396 - 06:22

کافه خواندنی

بازدید: 9869

 • کتاب خوانی در بین زنان

  کتاب خوانی در بین زنان

  زنان شاغل بیش از زنان خانه‌دار مطالعه می‌ کنند که شاید یکی از دلایل این امر احساس ضرورت بیشتر زنان شاغل به ارتقای اطلاعات خود و هم‌چنین پیشبرد اهداف شغلی باشد.

 • دکتر الستی: رسانه های اجتماعی باعث ارتقای فرهنگ مطالعه ایرانیان

  دکتر الستی: رسانه های اجتماعی باعث ارتقای فرهنگ مطالعه ایرانیان

  فرهنگ مطالعه و عادت کردن به نگاشتن و خواندن، علاوه بر حفظ و ثبت دانش، باعث می‌شود که انسان در مسیر توسعه فکری قرار بگیرد و همین موضوع می‌تواند منجر به توسعه اجتماعی شود.

 • نیاز مبرم سینما به تصویرسازی بانوان سرپرست خانوار

  نیاز مبرم سینما به تصویرسازی بانوان سرپرست خانوار

  در سینمای ایران چند درصد از بانوان سرپرست خانوار تصویرسازی شده‌اند؟ بانوانی که اتفاقاً زندگی‌شان بار دراماتیک لازم برای داستان پردازی در فیلم‌ها را دارد.

 • دلایل پایین بودن میزان مطالعه در خانواده های ایرانی

  دلایل پایین بودن میزان مطالعه در خانواده های ایرانی

  افزایش میزان مطالعه می‌تواند در تولید و بازتولید ارزش‌های اصیل اجتماعی، آگاهی بیشتر جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی، تعالی فرهنگی و زندگی بهتر، راحت‌تر و مدنی‌تر جوامع تاثیر بگذارد.

 • فیلم «صفر تا سکو» در گفتگو با سحر مصیبی بانوی سازنده اش

  فیلم «صفر تا سکو» در گفتگو با سحر مصیبی بانوی سازنده اش

  سحر مصیبی کارگردان «صفر تا سکو» سابقه کار در سینما در حوزه دستیار کارگردانی و ساخت فیلم کوتاه و مستند را دارد. او در گفتگویی درباره روند سینمایی کردن زندگی سه بانوی قهرمان حرف زده است.

 • چرا فیلم تازه نیکی کریمی به عرصه تقابل او و عوامل بدل شد؟

  چرا فیلم تازه نیکی کریمی به عرصه تقابل او و عوامل بدل شد؟

  بسیاری پله موفقیت نیکی کریمی را ایفای نقش درست و کنترل شده در فیلم «عروس» بهروز افخمی و آن هم در مقابل ابوالفصل پورعرب می‌دانند که تا سال ها در کانون توجه مخاطبان قرار داشت.

 • گفت و گو با فرخنده آقایی نویسنده و داستان نویس

  گفت و گو با فرخنده آقایی نویسنده و داستان نویس

  آقایی نویسنده‌ای است که داستان‌هایش غالباً رویکردهای اجتماعی و نگاهی منتقدانه و بی‌طرفانه به موضوعات انسانی دارد و به لایه‌های متفاوت جامعه می‌پردازد.

 • طعم تلخ کتابخوانی با زلزله کرمانشاه

  طعم تلخ کتابخوانی با زلزله کرمانشاه

  باز هم به سراغ کتاب‌هایی رفته‌ایم که تازه به بازار نشر آمده‌اند. به قدری فاجعه زلزله کرمانشاه تلخ بود که تصمیم بر آن شد تا کتاب‌های این شماره را به از دست رفتگان این فاجعه تقدیم کنیم.

 • نقش زنان در فیلم ها: زنان را باید شناخت...

  نقش زنان در فیلم ها: زنان را باید شناخت...

  حتی در خشن‌ترین فیلم‌های مردانه هم حضور کاراکترهای زن است که باعث می‌شود لطافتی نسبی بر فضای اثر سایه افکنده و زشتی‌های خشونت در کنار زیبایی‌های زنانگی تعدیل شوند.

 • معرفی چند کتاب جدید

  معرفی چند کتاب جدید

  از قدیم گفته‌اند کتاب بهترین دوست انسان است. کتاب خواندن به افزایش اطلاعات، بهبود تمرکز و حافظه کمک می‌کند. در اینجا به معرفی چند کتاب جدید به شما علاقه‌مندان می‌پردازیم.

 • آینه شکستن خطاست

  آینه شکستن خطاست

  وقتی بازیگران اغلب درجه دوم مخاطب این پرسش قرار می‌گیرند که چرا بیکار و کم کار هستند از لابی‌های پشت پرده و دست‌های پنهانی می‌‌گویند که اجازه نمی‌دهند آنها دیده شوند.

 • دهه شصتی ها

  دهه شصتی ها

  دهه شصت را همه به خاطر داریم زمانی که تلویزیون دو شبکه بیشتر نداشت و همه مردم بعد از کار روزانه، اطراف این ابزار اطلاع رسانی در کنار خانواده جمع می‌‌شدند و با دقت و تا آخر شب فیلم‌ها و سریال‌های مختلف را تماشا می‌‌کردند

فیلم روز
تصویر روز