Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 27 مرداد 1397 - 00:59

کافه خواندنی

بازدید: 11297

 • معرفی دو کتاب خواندنی

  معرفی دو کتاب خواندنی

  کتاب محصول تجربه‏ های بشری و خلاقیت‏‌های ذهنی و آموخته‏ های دراز مدت انسان است. سهم کتاب در انتقال دانش‌‏ها، گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است.

 • روایت بیژن بیجاری از نویسندگان مهاجر ایرانی

  روایت بیژن بیجاری از نویسندگان مهاجر ایرانی

  به مناسبت انتشار دو اثر از بیژن بیجاری با عنوان «تماشای یک رویای تباه شده/ باغ سرخ» و «عرصه‌های کسالت / پرگار/ قصه‌های مکرر» با وی به گفتگو نشستیم که در ادامه آن را می‌خوانید.

 • شادی کرم رودی: «دارکوب» مخاطب را تحت تأثیر قرار می دهد

  شادی کرم رودی: «دارکوب» مخاطب را تحت تأثیر قرار می دهد

  شادی کرم‌رودی این روزها با ایفای نقش تینا در فیلم «دارکوب» بهروز شعیبی روی پرده سینما است گرچه پیش از آن در آثار مهمی چون «ماهی و گربه» و «یک شهروند کاملاً معمولی» ایفای نقش کرده است.

 • نگاه سینمای ایران به اعتیاد به بهانه اکران فیلم دارکوب

  نگاه سینمای ایران به اعتیاد به بهانه اکران فیلم دارکوب

  به بهانه اکران فیلم سینمایی «دارکوب» که روایتی متفاوت از معضل اعتیاد را به روی پرده سینما آورده، در این گزارش به معضل اعتیاد در سینمای ایران نگاهی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

 • یادداشت «شهیندخت مولاوردی» برای استاد بی بدیل جامعه شناسی ایران

  یادداشت «شهیندخت مولاوردی» برای استاد بی بدیل جامعه شناسی ایران

  بقول قیصر؛ ای دریغ و حسرت همیشگی، ناگهان چقدر زود دیر می‌شود... حرف‌های ما هنوز ناتمام... تا نگاه می‌کنی وقت رفتن است... روحش شاد و یاد و نامش جاودانه باد.»

 • پول می دهیم، چرا صرفه جویی کنیم؟!

  پول می دهیم، چرا صرفه جویی کنیم؟!

  برخی معتقدند باید در مصرف آب صرفه جویی نکنند زیرا پول آن را پرداخت می‌کنند. کسی که چنین دیدگاهی دارد متوجه نیست که اگر آب را درست مصرف نکند در آینده خودش با مشکل مواجه می‌شود.

 • اخبار سینمایی

  اخبار سینمایی

  بهاره افشاری در سریال ویژه شبکه نمایش خانگی «ممنوعه» ساخته امیر پورکیان به ایفای نقش می‌پردازد. این بازیگر برای نخستین بار است که در سریالی ویژه شبکه نمایش خانگی مقابل دوربین می‌رود.

 • معرفی دو کتاب

  معرفی دو کتاب

  بانوی پستچی داستان زنانی است که جنگ بزرگترین ضربه را به آن‌ها زده است، داستان کسانی است که گاه برای جبران اشتباه خود مسیری بدون بازگشت را انتخاب کرده‌اند.

 • کمی جسارت لطفاً...

  کمی جسارت لطفاً...

  گاهی وقت‌ها مسئولان وقتی با رخدادهای تلخ و تکان‌دهنده مواجه می‌شوند با واداشتن هنرمند به سکوت، به گمان خودشان مصلحت‌اندیشی می‌کنند. درحالی‌که سکوت راه‌حل نیست.

 • تاثیر منفی فیلترینگ بر اقتصاد فرهنگ و هنر

  تاثیر منفی فیلترینگ بر اقتصاد فرهنگ و هنر

  از آن‌جا که صدا‌و‌سیما هیچ‌گاه حمایت مناسب و مشخصی از آثار هنری نکرده و این آثار از تبلیغات شهری نیز محروم هستند، اصلی‌ترین تبلیغات برای آن‌ها از طریق فضای مجازی صورت می‌گرفت.

 • انتقاد از بی توجهی به رویدادهای دفاع مقدس در سینما

  انتقاد از بی توجهی به رویدادهای دفاع مقدس در سینما

  سالروز آزادسازی خرمشهر نقطه عطف تاریخ مقاومت و دفاع مقدس است؛ همچنان هم مردمانی که آن روزگار باجان و دل از ناموس کشورشان دفاع کردند به ایدئولوژی‌ها و تفکرات و آرمان‌هایشان پایبند هستند.

 • مروری بر حرمسراهای تاریخی پایتخت

  مروری بر حرمسراهای تاریخی پایتخت

  خواجه، به معنای بزرگ است. مثل خواجه نظام الملک، خواجه نصیر طوسی. معنی دیگر کلمه خواجه، مغایر کلمه بزرگ است، یعنی کسی که خصی شده است که آن زمان با وسایل گوناگون این کار را می‌کردند.

فیلم روز
تصویر روز