Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 22:19

آموزش و سرگرمی

بازدید: 5501

 • بازی حافظه

  بازی حافظه

  کارت‌ها را با قیچی برش بزن و به صورت پشت و رو، بر روی یک صفحه صاف بگذار. دو تا از کارت‌ها را بردار. اگر عکس روی کارت‌ها شبیه هم باشد، کارت‌ها را برای خودت بردار.

 • کارت پستال فصل ها

  کارت پستال فصل ها

  از پشت هر عکس استفاده کن و به دوستان خود بگو که در منطقه محل سکونت شما، هوا چگونه است. برای آنها بنویس که چه کارهایی را می‌توانی با دوستان خود در شهرتان انجام دهی.

 • فرو می رود یا شناور می ماند؟

  فرو می رود یا شناور می ماند؟

  در اینجا تعدادی تصویر آورده شده است. این عکس ها را به کودک خود نشان دهید و از او بخواهید دور آنهایی که در آب فرو نمی روند و روی سطح آب شناور می مانند خط بکشد.

 • شمارش ماشین ها

  شمارش ماشین ها

  برای تمرین شمردن ماشین‌ها می‌توانید به یک جای شلوغ بروید یا به فرزند خردسال خود کمک کنید تا عددی که در این صفحه شمرده را بنویسد. از او بپرسید در هر ردیف چند عدد ماشین دیده می‌شود؟

 • گل های باغچه

  گل های باغچه

  این گل‌ها با رنگ‌بندی متفاوت و الگویی که برای رنگ آمیزی در نظر گرفته شده است، می‌توانند یک باغچه خیلی زیبا را درست کنند. اجازه دهید کودک‌تان این الگوها را دنبال کند.

 • دنبال کردن راه از طریق لباس های زمستانی

  دنبال کردن راه از طریق لباس های زمستانی

  کودکان از طریق این سرگرمی با تغییر فصل‌ها آشنا می‌شوند و تشخیص می‌دهند که هر فصلی نیاز به چه نوع پوششی دارد. با انجام این سرگرمی، مهارت‌های فکری آنها نیز بهبود می‌یابد.

 • من یک شهروند خوبم!

  من یک شهروند خوبم!

  با انجام این تمرین می توانید نحوه رفتار درست با اطرافیان را به فرزندتان بیاموزید. کودک باید دور شکل هایی که نشان دهنده رفتار درست شهروندان با هم است خط بکشد.

 • چگونه دانه‌ها با کمک طبیعت کاشته می‌شوند؟

  چگونه دانه‌ها با کمک طبیعت کاشته می‌شوند؟

  چگونه چرخه زندگی گیاهان با فرایندهای طبیعی مثل باد و آب تشکیل می‌شود؟ با انجام این کاربرگ، کودک شما به دانش بیشتری‌ از زندگی و حیات دست می‌یابد و اطلاعاتش در این‌باره بیشتر می‌گردد.

 • نقطه‌ها را به هم وصل کن

  نقطه‌ها را به هم وصل کن

  پنج تا پنج تا بشمار و بعد نقطه‌ها را به هم وصل کن تا بفهمی این پسر بچه چه چیزی برای صبحانه می‌خورد؟ این کاربرگ را برای فرزند دلبندتان دانلود کنید تا بیشتر با شمارش اعداد آشنا شود.

 • مخفی گاه حیوانات

  مخفی گاه حیوانات

  برخی از حیوانات،‌ نوعی پوشش بدنی دارند که به آنها کمک می‌کند با زیستگاه خود ترکیب و همرنگ شوند. هر حیوان را با یک خط به زیستگاهی که در آن مخفی می‌شود، وصل کن.

 • پستانداران

  پستانداران

  این کاربرگ برای کودکان فرصتی را فراهم می‌سازد تا به شکل سرگرم کننده‌ای در این‌باره بیشتر یاد بگیرد. او در مورد ویژگی‌های پستانداران بیشتر کنجکاوی و تحقیق می‌کند و یاد می‌گیرد.

 • به خاطر بسپار و بکش!

  به خاطر بسپار و بکش!

  از کودک بخواهید به تصویر رنگی کشیده شده نگاه کند، برای چند دقیقه آن را به ذهن بسپارد و سپس تصویر را کامل کند و هر آنچه را که از عکس به خاطر دارد، روی بخش دیگر کاغذ که سفید است بکشد.

فیلم روز
تصویر روز