Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 28 خرداد 1398 - 10:36

روانشناسی كودكان

بازدید: 30754

 • دلیل ایجاد حس نفرت از والدین در کودکان چیست؟

  دلیل ایجاد حس نفرت از والدین در کودکان چیست؟

  در این مطلب راهکار‌هایی برای کاهش اختلافات والدین و فرزندان که باعث این تنفر می‌شود و همچنین راه حل نهایی برقراری آرامش در زندگی برای فرزندانی که از پدر و مادر خود متنفرند، آورده‌ایم.

 • در این وقت ها با کودک حرف نزنید

  در این وقت ها با کودک حرف نزنید

  کودکان وقتی که خوب شنیده می‌شوند و احساس می‌شوند،‌ بیشتر اعتماد می‌کنند. اگر نتوانند از طرف شما به این اطمینان و آرامش‌خاطر برسند،‌ سعی می‌کنند این ارتباط را با دیگری برقرار کنند.

 • محرومیت هیجانی چیست؟

  محرومیت هیجانی چیست؟

  محرومیت هیجانی به این احساس شما دامن می‌زند که تا ابد تنها می‌مانید و به نیازهای خود دست نمی‌یابید و هیچ کس شما را درک نخواهد کرد. برخی از افرادی که این طرحواره را دارند، بسیار پرتوقع می‌شوند.

 • یادگیری زبان های خارجی در دوران کودکی

  یادگیری زبان های خارجی در دوران کودکی

  این که «چطور یک کودک قادر به یادگیری زبان خارجی است؟» شاید پیچیده‌ترین و بحث برانگیزترین سؤالی باشد که تاکنون در بین متخصصان مختلف درباره زبان مطرح شده است.

 • شخصیت شناسی کودکان بر مبنای نقاشی

  شخصیت شناسی کودکان بر مبنای نقاشی

  یکی از انواع نقاشی‌های آدمک جهت بررسی شخصیت و سازگاری کودک تصویری است که کودک از خود و کودکان هم سن و سال خود باهم می‌کشد. بیشتر اوقات، گروه بچه‌ها در حال بازی کردن نشان داده می‌شوند.

 • حس رقابت در کودکان

  حس رقابت در کودکان

  گاهی اوقات حس رقابت‌جویی در کودکان خصوصا کودکان 5 تا 6 ساله، برای والدین غیر قابل تحمل می‌شود و سعی می‌کنند تا جایی که می‌توانند با این حس مقابله کنند.

 • نقش مهم اسباب بازی در شکل گیری شخصیت کودک

  نقش مهم اسباب بازی در شکل گیری شخصیت کودک

  اگر بازی کردن با اسباب‌بازی برای کودک سخت باشد، او را خسته کرده و باعث کاهش اعتماد به نفس در او می‌شود و از طرفی اگر بسیار ساده باشد، نمی‌تواند باعث فکر کردن کودک شود.

 • چگونه با ترس کودکان برخورد کنیم؟

  چگونه با ترس کودکان برخورد کنیم؟

  زمانی که فرزندتان ترسیده است او را در آغوش بگیرید و اجازه دهید که از تماس فیزیکی با بدن شما و حمایتی که از این طریق کسب می‌کند، احساس آرامش نماید.

 • چرا بازی در فضای باز برای کودکان مفید است؟

  چرا بازی در فضای باز برای کودکان مفید است؟

  بازی کردن در زندگی کودکان از ضرورات به شمار می‌رود، ولی با این وجود در شرایط زندگی جدید، کودکانی که در شهر‌ها زندگی می‌کنند با گذشت زمان کمتر به بازی در فضای باز و بیرون از خانه می‌پردازند.

 • قبل از تنبیه کردن فرزندتان این مطلب را بخوانید!

  قبل از تنبیه کردن فرزندتان این مطلب را بخوانید!

  کودکان هم مانند سایر بزرگسالان، عصبانی می‌شوند و ممکن است در طول این خشم و عصبانیت خود کار‌هایی انجام دهند که هم خودشان پشیمان شوند و هم خشم شما را برانگیزند.

 • فرمول های نه گفتن به کودک

  فرمول های نه گفتن به کودک

  یکی از مهارت‌های اساسی که در پرورش کودکان باید به آن دقت و توجه کرد، نه گفتن به کودکان می‌باشد، زیرا در مراحل رشد و پرورش کودکان بسیاری از خطرها و آسیب‌ها آنها را تهدید می‌کند.

 • راهکار‌های تربیت کودک خوش بین

  راهکار‌های تربیت کودک خوش بین

  کودکان بسیاری از چیزها را به طور تقلیدی از دیگران یاد می‌گیرند. خوش‌بینی ریشه‌هایش را از خانواده می‌گیرد و برعکس. اگر دلتان می‌خواهد که فرزندتان خوش‌بین بار بیاید،‌ از خودتان شروع کنید.

فیلم روز
تصویر روز