Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 - 05:45

روانشناسی كودكان

بازدید: 29492

 • چگونه خلاقیت کودک را شکوفا کنیم؟

  چگونه خلاقیت کودک را شکوفا کنیم؟

  تعاریف متفاوتی در مورد خلاقیت وجود دارد اما عمده این تعاریف معتقدند که خلاقیت به تولید چیزی می انجامد که اصیل و ارزشمند و نو است.

 • کودکان؛ آسیب پذیرترین قشر در فضای مجازی

  کودکان؛ آسیب پذیرترین قشر در فضای مجازی

  در دنیای امروز با وجود مشغله فراوان والدین، معمولا پدران و مادران اطلاع زیادی از فضای مجازی ندارند. حتی گاهی والدین بعضی از اطلاعات مورد نیاز خود را از کودکان خود به دست می‌آورند.

 • چند مشکل رفتاری در کودک

  چند مشکل رفتاری در کودک

  بعضی از کودکان سر میز غذا، در صندلی بالا و پایین می‌پرند، از سر سفره مکرر بلند شده و می‌دوند،‌ غذا را می‌ریزند،‌ با دهان باز غذا می‌خورند یا با دهان پر صحبت می‌کنند.

 • تقویت خلاقیت با استفاده از قصه و سوال!

  تقویت خلاقیت با استفاده از قصه و سوال!

  قصه‌ها علاوه بر جذابیت منابع بسیار خوبی برای یادگیری‌اند. از طریق آنها می‌توان مفاهیم بسیار غنی و مفیدی را به دیگران انتقال داد و راهکارهای جالبی را به‌صورت غیر مستقیم‌تر آموخت.

 • ترس از تاریکی کودکان را چگونه از بین ببریم؟

  ترس از تاریکی کودکان را چگونه از بین ببریم؟

  روانشناسان معتقدند که بروز ترس در این برهه از زمان ، امری غیر طبیعی نیست و با برخورد درست و اصولی والدین ، خیلی زود حل می گردد.

 • چرا حوصله بچه هایتان سر میرود؟

  چرا حوصله بچه هایتان سر میرود؟

  زندگی سرگرمی نیست. پس چرا فکر می‌کنیم لازم است بچه‌ها مداوماً سرگرم باشند؟

 • ترفندهایی برای جلوگیری از دعوای کودکان

  ترفندهایی برای جلوگیری از دعوای کودکان

  دعوای بین کودکان یک اتفاق مرسوم است چرا که این احساس در هر انسانی تجربه می‌شود. اغلب کودکان دعوا کردن را از سن دو سالگی شروع کرده و آن را تا بلوغ ادامه می‌دهند.

 • پرهیز از افراط و تفریط در تكاليف نوروزی

  پرهیز از افراط و تفریط در تكاليف نوروزی

  برخی والدین در طول تعطیلات چنان به فرزندشان سخت می‌گیرند که بچه‌ها را به این نتیجه می‌رسانند زمانی که به مدرسه می‌رفتند از این تعطیلات سراسر مشق و سختی، خیلی بهتر بود.

 • کنترل کودکان در مهمانی های نوروزی

  کنترل کودکان در مهمانی های نوروزی

  از قدیم گفته‌اند که عید مال کودکان است! ما نمی‌توانیم کودکان خود را به دید و بازدید نبریم و نمی‌توانیم آنها را تنها در خانه بگذاریم. گاهی کودکان‌مان جلوی مهمان‌ها ما را اذیت می‌کنند.

 • ایرانگردی با بچه ها

  ایرانگردی با بچه ها

  ایام عید نوروز نزدیک است و اما دغدغه اکثر والدین این خواهد بود که چه برنامه‌ای برای کودکان خود داشته باشند. نگران نباشید با یکسری نکات سعی به ارائه پیشنهاداتی مفید خواهیم داشت.

 • چگونه چمدان کودک را ببندیم؟

  چگونه چمدان کودک را ببندیم؟

  اگر تصمیم گرفته‌اید که با کودک خود به سفر نوروزی بروید، حتما دغدغه بستن چمدان برای او را هم دارید. ما در این مقاله به چند نکته در این‌باره اشاره می‌کنیم.

 • علائم بیش فعالی در نوزادان چیست ؟

  علائم بیش فعالی در نوزادان چیست ؟

  علائم بیش فعالی در نوزادان به عقیده پژوهشگران عبارتند از گریه بیش از حد و مشکلات خواب و تغذیه در نوزادان. آن‌ها بروز این حالات را با مشکلات رفتاری مانند اختلالات بیش فعالی در دوران کودکی مرتبط می‌دانند.

فیلم روز
تصویر روز