Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 - 18:56

روانشناسی كودكان

بازدید: 16977

 • از دلبستگی کودک خود بیشتر بدانید

  از دلبستگی کودک خود بیشتر بدانید

  طبق نظریه دلبستگی، ناتوانی کودک در برقراری پیوند دلبستگی استوار با یک یا چند تن در سال‌های اولیه زندگی با ناتوانی او در برقراری روابط فردی نزدیک در دوره بزرگسالی ارتباط دارد.

 • راهکارهای کاهش اضطراب امتحان

  راهکارهای کاهش اضطراب امتحان

  بعضی از دانش‌آموزان در زمان امتحان دادن دچار استرس شدیدی می‌شوند، به طوری که تمام مطالبی که قبلا خوانده‌اند را فراموش می‌کنند و همین امر مانع از موفقیت آنها در امتحان می‌شود.

 • کودک و سنت های نوروزی (1)

  کودک و سنت های نوروزی (1)

  خرید سال نو نیز یکی از بخش‌های دیگری است که مورد علاقه‌ کودکان و نوجوانان است (بخصوص خرید سفره هفت‌سین)؛ فرصتی برای تمرین تقسیم بودجه مالی، انتخاب درست، همفکری و... است. سعی کنید تا جایی که ممکن است کودکان را در این فعالیت شرکت دهید.

 • آموزش محبت به كودك در نوروز

  آموزش محبت به كودك در نوروز

  برای فرزندان ما بهترین زمان محبت به مستمندان زمان‌هایی است که حجم دارایی آنها بالاترین سطح را دارد. چه حجم دارایی مالی باشد و چه محبتی که دریافت کرده‌اند.

 • کودک و رسوم نوروزی (1)

  کودک و رسوم نوروزی (1)

  والدین باید همیشه دقت كنند و ببینند كدام رفتارشان در آیینه فرزندشان رفتاری را ایجاد كرده است. اعم از اینكه این رفتار بد یا خوب باشد، فرزندان ما اغلب آن را به شكلی از فیلتر درونی خود عبور می‌دهند و دوباره به خودمان تحویل می‌دهند.

 • تعطيلات را به خود و فرزندتان تلخ نكنيد

  تعطيلات را به خود و فرزندتان تلخ نكنيد

  پیک های نوروزی یکی از آن اختصاصی‌های دهه شصتی‌هاست.

 • چند بازی جذاب برای روزهای تعطیل

  چند بازی جذاب برای روزهای تعطیل

  در این مقاله، چند برنامه و سرگرمی خیلی شیرین برای بچه‌ها به شما معرفی می‌کنیم تا در تعطیلات سردرگم نمانید. کمی کثیف کاری با خمیربازی یا تفاله‌های چای به بچه‌ها حسابی انرژی می‌دهد.

 • هدف گذاری بچه ها در سال نو

  هدف گذاری بچه ها در سال نو

  این مقاله سعی بر این دارد که شما را با هدف‌گذاری بچه‌ها آشنا کند. در این مقاله، به مواردی اشاره می‌شود که می‌توانید به بچه‌ها در تعیین اهداف‌شان از این طریق کمک کنید.

 • کودکان خجالتی و مهمانی های نوروزی

  کودکان خجالتی و مهمانی های نوروزی

  تعطیلات عید شاید برای بسیاری از کودکان شادی‌آور نباشد! افراد خجالتی خاطرات خوشی از عید، دید و بازدیدها و روابط خانوادگی نوروز، مخصوصا در دوران کودکی ندارند.

 • نوروز فرصتی برای آموزش نیکوکاری و مهربانی به کودکان

  نوروز فرصتی برای آموزش نیکوکاری و مهربانی به کودکان

  نوروز طراوت، تازگی و مهربانی می‌آورد و باعث می‌شود انسان‌ها فارغ از روزمرگی‌ها به یاد یکدیگر افتند و مهربانانه به گرامی‌داشت سنت زیبای نوروزی در کنار هم آرام گرفته و مهربانی کنند.

 • با تکالیف عید!

  با تکالیف عید!

  والدین عزیز باید فرزندان‌شان را به انجام تکالیف نوروزی تشویق نمایند. گاهی کودکان تکالیف شب عید خود را برای روز آخر نگه می‌دارند که این کار درستی نیست.

 • سر به راه کردن کودکان بی نظم

  سر به راه کردن کودکان بی نظم

  والدینی که کودکانی حواس پرت دارند، باید مراحل و گام‌هایی که در این مقاله مطرح می‌شوند را به دقت پیش برده و پیوسته عملکرد کودک خود را مورد بررسی قرار بدهند.

فیلم روز
تصویر روز