Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 31 فروردین 1397 - 06:01

روانشناسی كودكان

بازدید: 23120

 • شوخ طبعی و خوش اخلاقـی در کودکان

  شوخ طبعی و خوش اخلاقـی در کودکان

  بسیاری از افراد معتقدند کودکان خندیدن و شوخ بودن را از والدین خود به ارث می‌برند. والدینی که شاد هستند، کودکان شادتری دارند. اما وراثت تنها عامل تعیین کننده نیست. محیط نیز تاثیر زیادی بر خلق و خوی کودکان و ویژگی‌های رفتاری آنان دارد...

 • کودکم؛ نوروز پیام آور مهربانی و همدلی است

  کودکم؛ نوروز پیام آور مهربانی و همدلی است

  نوروز نه تنها خاطره‌ای خوش در ذهن کودک به جای می‌گذارد بلکه در رشد اجتماعی و عاطفی و ایجاد همدلی در او تاثیر به سزایی دارد‌. شاید بتوان نوروز را روابط اجتماعی معنا کرد.

 • تلویزیون و کودکان در تعطیلات

  تلویزیون و کودکان در تعطیلات

  تماشای تلویزیون را تبدیل به یک فرصت عالی کنید. بجای آنکه همیشه تلویزیون را روشن بگذارید، تلویزیون تماشا کردن را مانند رفتن به سینما تبدیل به یک فرصت جالب کنید.

 • کودکان خجالتی و مهمانی های نوروزی

  کودکان خجالتی و مهمانی های نوروزی

  تعطیلات عید شاید برای بسیاری از کودکان شادی‌آور نباشد! افراد خجالتی خاطرات خوشی از عید، دید و بازدیدها و روابط خانوادگی نوروز، مخصوصا در دوران کودکی ندارند.

 • چند بازی جذاب برای روزهای تعطیل

  چند بازی جذاب برای روزهای تعطیل

  در این مقاله، چند برنامه و سرگرمی خیلی شیرین برای بچه‌ها به شما معرفی می‌کنیم تا در تعطیلات سردرگم نمانید. کمی کثیف کاری با خمیربازی یا تفاله‌های چای به بچه‌ها حسابی انرژی می‌دهد.

 • آموزش محبت به كودك در نوروز

  آموزش محبت به كودك در نوروز

  برای فرزندان ما بهترین زمان محبت به مستمندان زمان‌هایی است که حجم دارایی آنها بالاترین سطح را دارد. چه حجم دارایی مالی باشد و چه محبتی که دریافت کرده‌اند.

 • سرگرم نگهداشتن کودک در مسیر

  سرگرم نگهداشتن کودک در مسیر

  برای اینکه کودکان در مسیر سفر بی حوصله نشوند و از سفر لذت ببرند و اجازه دهند شما هم لحظات خوبی تجربه کنید، می‌توانید برای آنها سرگرمی‌هایی ترتیب دهید.

 • نوروز با مراکز تفریحی کودکان

  نوروز با مراکز تفریحی کودکان

  در این مقاله جاهای تفریحی چند شهر مختلف که امکان سفر به آنها بیشتر است را به شما پدران و مادران عزیز معرفی خواهیم کرد که قبل از رفتن به آنجا برنامه ریزی دقیقی در این باره داشته باشید.

 • کشف استعداد فرزندان در نوروز

  کشف استعداد فرزندان در نوروز

  در تعطیلات نوروز که بیشتر در کنار فرزندان هستیم، سعی کنیم استعدادهای آنها را هر چه بیشتر بشناسیم. در اینجا به نکاتی ذکر شده است که توجه به آنها می‌تواند به کشف استعدادهای کودک کمک کند.

 • آیین‌ عید نوروز به زبان ساده

  آیین‌ عید نوروز به زبان ساده

  آداب و رسوم نوروزی می‌تواند فرصتی باشد برای آموزش آیین‌های ملی و احترام به طبیعت، صلح، انسان دوستی و آموزش ارزش‌های انسانی مانند احترام به بزرگ‌ترها و پیشکسوت‌ها.

 • فرزندان ما و خرج کردن عیدی ها!

  فرزندان ما و خرج کردن عیدی ها!

  پس انداز و خرج کردن متناسب پول. در ابتدا به فرزندان خود یاد بدهید که بخشی از پول‌هایی را که به دست می‌آورند پس انداز کنند. بهترین پس انداز، پس اندازهایی است که باعث افزایش پول شوند.

 • آداب کادو دادن به کوچولوها

  آداب کادو دادن به کوچولوها

  در رسوم کهن ایرانی‌ها شگون عیدی اهمیت ویژه‌ای داشت و آن را نشانه تبریک می‌دانستند. در گذشته عیدی بیشتر به شکل هدیه داده می‌شد، ولی امروز عیدی بیشتر به شکل نقدی پرداخت می‌شود.

فیلم روز
تصویر روز