Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 30 مهر 1397 - 02:44

روانشناسی كودكان

بازدید: 24958

 • بازی با واقعیت!

  بازی با واقعیت!

  در واقع کودکی را می‌توان دوران شکل‌گیری و استحکام بنیان ذهن و جسم در نظر گرفت. حال با ترسیم این وضعیت، آیا روا است که در بطن شکل‌گیری شخصیت، به کودک مسئولیت زندگی مشترک هم داد؟

 • مرثیه ای برای حقوق کودک

  مرثیه ای برای حقوق کودک

  ما همگی خروجی‌های نظام آموزشی‌ای هستیم که اگرچه در شیوه‌ اجرا تغییرهایی داشته، اما تاکنون جای اصلی خود را تغییر نداده است. نظامی که به محفوظات و مقوله‌های دانشی تمرکز دارد.

 • مبارزه جهانی با کودک همسری

  مبارزه جهانی با کودک همسری

  ازدواج یکی از موضوعات مهم اجتماعی است که نقش حساسی بر تمام ابعاد زندگی انسان دارد و داشتن آمادگی لازم از نظر جسمی، روانی و اجتماعی برای آن ضروری است.

 • آموزش الفبای ادب به کودکان

  آموزش الفبای ادب به کودکان

  سلام کردن، تشکر کردن، خداحافظی کردن، معذرت‌خواهی کردن، به کار نبردن کلمات زشت، نگاه کردن به چشمان مخاطب در هنگام صحبت کردن و ... الفبای ادب و تربیت هستند.

 • استعدادیابی کودکان از روی رفتارشان!

  استعدادیابی کودکان از روی رفتارشان!

  استعداد بعضی از کودکان کاملا برای اطرافیان قابل مشاهده است اما برخی دیگر ممکن است استعدادهای پنهانی داشته باشند که در قالب پرحرفی، خیال بافی، انرژی زیاد و یا حتی سورفتار خودشان را نشان دهند. در این مقاله سعی می کنیم شما را با نشانه های استعداد پنهان کودک

 • بخشش به نیازمندان، کلید شادی و سلامت

  بخشش به نیازمندان، کلید شادی و سلامت

  دانشمندان دریافتند که کمک کردن می‌تواند سلامت و شادی فرد کمک‌کننده را افزایش دهد. آنها این موضوع را با استفاده از تکنیک‌های صحیح علمی به اثبات رسانده‌اند.

 • بازی های هدفمند با کودک: تصمیم گیری

  بازی های هدفمند با کودک: تصمیم گیری

  در ادامه سلسله بازی‌های هدفمند با کودک به جهت تقویت هوش هیجانی که جایگاه ویژه‌ای دارد، سعی نمودم با طراحی بازی هدفمند دیگری به تقویت این جنبه از رشد کودکان بپردازم.

 • عادت های مخرب دهانی در کودکان

  عادت های مخرب دهانی در کودکان

  برخی عادات دهانی در کودکان اثرات مخربی روی دندان‌ها و شکل فکین و مفصل گیجگاهی، فکی دارند. بهتر است این عادات را بشناسیم تا در صورت وجود با آنها مبارزه کنیم.

 • لبخند نوزاد شما نشانه چیست؟

  لبخند نوزاد شما نشانه چیست؟

  وقتی نوزاد دلبندتان به چشم‌های شما خیره می‌شود و لبخند می‌زند.

 • همه چیز در مورد تكلیف مدرسه

  همه چیز در مورد تكلیف مدرسه

  گاهی لازم است از کودکتان بخواهید هنگام انجام تکالیف درسی (اعم از مطالعه، نوشتن، نقاشی، کاردستی و غیره) ابتدا از تکلیفی که بیشتر مورد علاقه اش است، شروع کند.

 • چگونه کودکی هنرمند و باهوش داشته باشیم؟!

  چگونه کودکی هنرمند و باهوش داشته باشیم؟!

  اگر بخواهیم کودک‌مان به سمت هنر گرایش پیدا کند، قرار دادن او در محیط‌های هنری، خصوصا از سنین کم و آموزش و تمرین می‌تواند کمک کننده باشد، اما به هر حال علاقه خود او هم شرط است.

 • فواید لالایی خواندن برای بچه‌ها

  فواید لالایی خواندن برای بچه‌ها

  یکی از عاشقانه‌ترین لحظات در دنیای زیبای مادرانه، لالایی خواندن مادر برای کودک دلبندش است.

فیلم روز
تصویر روز