Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 5 تیر 1396 - 23:34

روانشناسی كودكان

بازدید: 17865

 • زندگی بدون سقف؛‌ بدون دیوار

  زندگی بدون سقف؛‌ بدون دیوار

  کودکان بدسرپرست و بی سرپرست چون در نهاد خانواده تربیت نمی‌شوند و رشد پیدا نمی‌کنند آینده مبهمی در انتظارشان است چرا که سرپرستی ندارند تا نحوه درست زندگی کردن را به آنها آموزش دهد.

 • تأثیر تلفن های همراه بر اخلاق و رفتار دانش آموزان

  تأثیر تلفن های همراه بر اخلاق و رفتار دانش آموزان

  بررسی‌ها از تعداد زیادی از کاربران تلفن همراه نشان می‌دهند بسیاری از افراد از بخش پیام کوتاه و ایمیل موبایل بیشترین استفاده را می‌کنند و این موضوع بویژه در نوجوانان بسیار شایع است.

 • اشتباهاتی که والدین خوب نیز مرتکب می‌شوند

  اشتباهاتی که والدین خوب نیز مرتکب می‌شوند

  مسلما هیچ پدر و مادری بدون نقص نمی‌باشد. اشتباه کردن بخشی از پدر و مادر بودن است، بنابراین برخی از جالب‌ترین تجربه‌ها از اشتباهاتی که مرتکب می‌شویم حاصل می‌شوند.

 • مهربانی را به کودکان یاد بدهیم

  مهربانی را به کودکان یاد بدهیم

  شما والدین عزیز هم می‌توانید نیکوکاری و مهربانی به هم نوعان را به کودکان دلبندتان آموزش دهید. برای این کار می‌توانید با موسسه خیریه کودکان نیکوکار موعود ایرانیان همراه شوید.

 • چه میزان از زمان خود را با فرزندتان سپری می‌کنید؟

  چه میزان از زمان خود را با فرزندتان سپری می‌کنید؟

  والدین از زمانی که با فرزندان‌شان سپری می‌کنند لذت می‌برند اما شما می‌توانید در این امر افراط کنید و این خود می‌تواند برای شما و فرزندتان، هر دو، مضر باشد.

 • اختلال هرزه خواری در کودکان

  اختلال هرزه خواری در کودکان

  در روانشناسی به خوردن مواد غیر خوراکی مانند خاک، گچ دیوار و ... اختلال هرزه‌خواری یا پیکا می‌گویند که نوعی اختلال خوردن به حساب می‌آید. درمان پیکا را در زیر می‌خوانید.

 • مهارت های خیرخواهانه را با بازی به کودکان بیاموزیم

  مهارت های خیرخواهانه را با بازی به کودکان بیاموزیم

  یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین دوران زندگی هر فرد، دوران کودکی او است که شخصیت و آینده‌اش در همین دوران پایه گذاری می‌شود و در همین دوران است که شخصیت اجتماعی و اخلاقی کودک شکل می‌گیرد.

 • بدقولی كردن به كودكان

  بدقولی كردن به كودكان

  شاید به نظر بسیاری از ما بدقولی به كودكان اهمیت چندانی نداشته باشد ولی در واقع بدقولی به هر كسی (كوچك یا بزرگ) باعث خراب شدن رابطه‌ها و از بین رفتن برخی ارزش‌ها می‌شود.

 • آشنا كردن كودك با برد و باخت

  آشنا كردن كودك با برد و باخت

  بسیاری از والدین از این موضوع شكایت دارند كه كودك‌شان به هنگام بازی كردن با دوستان خود به محض باخت در بازی، شروع به داد و فریاد و دعوا می‌كند. این مقاله را بخوانید.

 • مسیر رسیدن به شادی و موفقیت را به کودکان بیاموزید

  مسیر رسیدن به شادی و موفقیت را به کودکان بیاموزید

  یکی از راه‌های شاد بودن این است که از داشته‌های خود راضی و شاکر باشیم و تلاش کنیم تا به نداشته‌های‌مان دست پیدا کنیم. والدین باید این را به فرزندان خود آموزش بدهند.

 • برنامه های تلویزیونی مناسب کودکان

  برنامه های تلویزیونی مناسب کودکان

  بدیهی است که انتخاب برنامه‌های تلویزیونی مناسب و فیلم‌های داستانی، سینمایی و مستند، نه تنها برای کودکان، بلکه برای بزرگسالان نیز باید با دقت و حساسیت انجام بشود.

 • کودک و مشاهیر

  کودک و مشاهیر

  تعریف کردن داستان‌هایی از مشاهیر جهان و افراد موفق برای کودکان و نوجوانان بسیار سودمند است. برای آنها از پشتکار مشاهیر بگویید که با اراده می‌توان به تمام اهداف دست یافت.

فیلم روز
تصویر روز