Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 24 آذر 1397 - 01:16

روانشناسی كودكان

بازدید: 26131

 • نقش پدر در خانواده را پر رنگ‌تر کنیم

  نقش پدر در خانواده را پر رنگ‌تر کنیم

  نقش مادر در تربیت کودک بسیار مهم است، اما پدر هم وظایف و تأثیر بسیار مهمی در این خصوص دارد که نادیده گرفته‌شدن آن می‌تواند مشکلات زیادی به‌دنبال داشته باشد.

 • شنیدن یا گوش دادن؟

  شنیدن یا گوش دادن؟

  در ابتدا لازم می‌دانم برای روشن شدن موضوع مورد بحث از موانع گوش دادن فعال هنگامی که با کودکان ارتباط برقرار می‌کنیم، سخن به میان آورم و سپس به راه‌های گوش دادن فعال به کودکان بپردازم.

 • ۶نکته مهم برای انتخاب اسم نی نی

  ۶نکته مهم برای انتخاب اسم نی نی

  مسلما در زندگی شرایط و لحاظ سخت تری از نامگذاری کودک وجود دارند.اما باید به یاد داشته باشید که نامگذاری کودک نیز کار ساده ای نیست و هر گونه اشتباه می تواند زندگی کودک و یا خود شما را تحت تاثیر قرار دهد.

 • فواید داشتن فرزند دوم برای والدین و فرزند اول

  فواید داشتن فرزند دوم برای والدین و فرزند اول

  گاهی برخی پدر و ما در هادر توجیه تک فرزندی خود این طور دلیل می آورند که آدم یک فرزند داشته باشد و همان را خوب تربیت کند، کار بزرگی کرده است. غافل از این که امروزه، آسیب های تک فرزندی تقریبا برای همه پدر و مادرها روشن شده است.

 • بازی های هدفمند با کودک: چی مال کیه؟

  بازی های هدفمند با کودک: چی مال کیه؟

  در ادامه سلسله مطالب بازی‌های هدفمند با کودک به جهت تقویت هوش هیجانی که امروزه جایگاه ویژه‌ای دارد، سعی نمودم با طراحی بازی دیگری به تقویت این جنبه از رشد کودکان بپردازم.

 • پرورش نوع دوستی در فرزندان

  پرورش نوع دوستی در فرزندان

  از کودکان بخواهید در مورد احساسات دیگران فکر و صحبت کنند. برای مثال، از کودکان بخواهید در مورد مشکلات افراد نابینا فکر کنند و دقیقه‌ای چشمان‌شان را بسته و خود را جای آنها بگذارند.

 • 9 قانون مهم برای پدران خوب

  9 قانون مهم برای پدران خوب

  بیشتر پدرها دوست دارند که از نظر فرزندان‌شان بهترین پدر دنیا باشند. اما چه ویژگی‌هایی خاص پدران خوب است و با رعایت کردن چه نکاتی می‌توان حس پدر خوب بودن را تجربه کرد؟

 • فیلم هایی که نباید کودکان تماشا کنند

  فیلم هایی که نباید کودکان تماشا کنند

  در اینجا زیان های مشاهده عکس ها و فیلم های مستهجن در کودکان بیان شده اند. یکی از عواقب مشاهده فیلم های پورن در کودکان بلوغ زودرس جنسی و خودارضایی و عوارض پس از آن است.

 • آموزش مهارت تفکر انتقادی به کودکان‌

  آموزش مهارت تفکر انتقادی به کودکان‌

  برای اینکه فرزند شما از همان کودکی بتواند تصمیم‌های مهمی‌ در زندگی بگیرد، باید قدرت تجزیه و تحلیل، ارزیابی و قضاوت نسبت به شرایط زندگی خود را آموزش ببیند.

 • بوسیدن کودکان چه مزایایی دارد؟

  بوسیدن کودکان چه مزایایی دارد؟

  بوسیدن به کودک کمک می کند در معرض تجربه مثبت عشق قرار بگیرد.برای یک مادر بوسیدن کودکش طبیعی ترین راه برای ابراز علاقه است. هیچکس به یک مادر یاد نمی دهد و یا نمی خواهد که کودکش را ببوسد.

 • والدین «تک‌فرزند»ها بخوانند

  والدین «تک‌فرزند»ها بخوانند

  "تک فرزندی"؛ مسئله‌ای که این روزها به دلیل عوامل فرهنگی، اجتماعی و دغدغه‌های شخصی بسیاری از زوجین امروزی را نسبت به خانواده‌های نسل قدیم درگیر کرده است.

 • راهکارهایی برای حل مشکل خواب‌ کودک

  راهکارهایی برای حل مشکل خواب‌ کودک

  بی خوابی و بدخوابی مشکل تعداد زیادی از کودکان است که ممکن است بعد از چند ماه برطرف شود اما خواب پریشی مشکلی است که برای آن دلایل زیادی وجود دارد و باید به آن توجه کرد.

فیلم روز
تصویر روز