Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 17:40

روانشناسی كودكان

بازدید: 16378

 • روایت مهربانی خیرین کوچک

  روایت مهربانی خیرین کوچک

  مثل داستان بابا لنگ دراز می‌ماند. یکی مثل جودی انتخاب می‌شود که درس بخواند. حمایت می‌شود به جای آن که کنار خیابان کار کند و بیاید در آمار کودکان کار، بنشیند پشت میز و نیمکت مدرسه.

 • «پسر شجاع» تربیت کنیم

  «پسر شجاع» تربیت کنیم

  والدین باید به فرزندان خود آموزش دهند که در موارد لازم با کارهای سخت روبرو شوند و در واقع جرات را به آنها آموزش دهند. بهترین زمان جرات‌آموزی در همان دوران کودکی است.

 • ذهن کودک را درباره سیگار روشن کنیم

  ذهن کودک را درباره سیگار روشن کنیم

  کودکان والدین سیگاری، از همان دوران بچگی با سیگار آشنا می‌شوند. اما حقیقت این است که والدین باید از کشیدن سیگار در برابر کودک اجتناب نمایند و عوارض سیگار را برای کودک بگویند.

 • آشنا كردن كودك با برد و باخت

  آشنا كردن كودك با برد و باخت

  بسیاری از والدین از این موضوع شكایت دارند كه كودك‌شان به هنگام بازی كردن با دوستان خود به محض باخت در بازی، شروع به داد و فریاد و دعوا می‌كند. این مقاله را بخوانید.

 • بلوغ و پاسخگویی به سوالات نوجوانان

  بلوغ و پاسخگویی به سوالات نوجوانان

  بسیاری از کودکان و نوجوانان با نزدیک شدن به دوران بلوغ جنسی خود، سوالاتی برایشان پیش می‌آید و به دنبال پاسخ سوالات خود می‌روند. خواندن این مقاله را به والدین عزیز توصیه می‌کنیم.

 • بدقولی كردن به كودكان

  بدقولی كردن به كودكان

  شاید به نظر بسیاری از ما بدقولی به كودكان اهمیت چندانی نداشته باشد ولی در واقع بدقولی به هر كسی (كوچك یا بزرگ) باعث خراب شدن رابطه‌ها و از بین رفتن برخی ارزش‌ها می‌شود.

 • یک روز با کودکان کار

  یک روز با کودکان کار

  حتما شما هم بارها و بارها در مسیر عبور و مرور در خیابان و مخصوصا جاده بهشت زهرا کودکانی که در حال فروختن گل هستند را دیده‌اید، اما نحوه برخورد با کودکان کار چگونه باید باشد؟

 • تشویق و تنبیه ‌های مؤثر

  تشویق و تنبیه ‌های مؤثر

  والدین باید توجه داشته باشند که تشویق و همچنین تنبیه به‌جا و مناسب کودکان می‌تواند در شکل‌گیری بهتر شخصیت کودک نقش موثر داشته باشد. اما باید اصولی را در این زمینه در نظر داشت.

 • خرابکاری های کودکانه

  خرابکاری های کودکانه

  یکی از شکایت‌های والدین از کودکان، این است که هر چند وقت یکبار اسباب بازی خود را خراب می‌کنند. این خرابکاری کودکانه ممکن است به دلیل ناآشنایی با آن و یا خشونت کودک باشد.

 • چرا داد می‌زنی؟

  چرا داد می‌زنی؟

  پرخاشگری می‌تواند به علت بسیاری از مشکلات اساسی در کودکان پدیدار شود. پرخاشگری مساله‌ای چند جانبه است که معمولا به واسطه وضعیت درمانی، مشکلات پزشکی و شرایط زندگی رخ می‌‌دهد.

 • چگونه کودک خود را از خواب بیدار کنیم؟

  چگونه کودک خود را از خواب بیدار کنیم؟

  آیا تا کنون برای بیدار کردن فرزندتان دچار مشکل شده‌اید؟ آیا تاکنون فرزندتان به خاطر دیر رفتن به تخت خواب، در رسیدن به مدرسه تاخیر داشته است؟ در این صورت، حتما این مقاله را بخوانید.

 • بازی‌های زمستانه

  بازی‌های زمستانه

  اگر کودک شما کمی‌عقل رس‌تر و بزرگ‌تر شده می‌توانید کارهایی مانند پاک کردن برنج یا بنشن را به او یاد بدهید و با هم بنشینید و این کارها را انجام بدهید

فیلم روز
تصویر روز