Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 28 مهر 1396 - 16:02

روانشناسی كودكان

بازدید: 19767

 • آسیب اخبار خشونت بار بر کودکان

  آسیب اخبار خشونت بار بر کودکان

  در دنیای امروز خشونت به بالاترین حد خود رسیده و فرزندان ما هر روز شاهد این خشونت‌ها از رسانه‌های صوتی و تصویری و دنیای مجازی هستند خشونت که حتی در خیابان‌های شهرمان نیز موج می‌زند.

 • چرا کودک خود را لوس می کنیم؟

  چرا کودک خود را لوس می کنیم؟

  اگر در حال لوس کردن فرزندتان هستید، خیلی راحت از رفتارهای آنها متوجه خواهید شد. آنها در برابر شما و بزرگسالان دیگر رفتار گستاخانه‌ای خواهند داشت.

 • تقسیم وظایف بین پدر و مادر

  تقسیم وظایف بین پدر و مادر

  از بدو تولد تا بزرگسالی در خانواده‌‌هایی که پدرها نیز همانند مادرها درگیر مسائل مربوط به کودک هستند هم از نظر اجتماعی و هم به لحاظ تحصیلی، کودک عملکرد بهتری دارد.

 • 5 ارزشی که بهتر است به فرزندان تان بیاموزید

  5 ارزشی که بهتر است به فرزندان تان بیاموزید

  بچه‌ها مثل اسفنج می‌مانند. نگاه می‌کنند و هر چه که در محیط‌شان باشد را جذب می‌کنند. اکثر کلمات و رفتارهای آنها ناشی از تقلید از والدین‌شان یا بزرگ‌ترهای دیگر در اطراف‌شان است.

 • رواج تک فرزندی در خانواده های امروزی

  رواج تک فرزندی در خانواده های امروزی

  خانواده‌هایی که دارای یک فرزند هستند هم پدر مادر و هم فرزند احساس می‌کنند نیازهای شدیدی به یکدیگر دارند و والدین همیشه در ترس و اضطراب این هستند که روزی تنها فرزندشان را از دست بدهند.

 • داد و هوار ممنوع!

  داد و هوار ممنوع!

  «دکتر برگر» استاد دانشگاه روانشناسی در کالیفرنیا و یكی از محققان برجسته در این زمینه می‌گوید: تحقیقات نشان داده است که تغییر تُنِ صدا انتخاب پایه‌‌ای و اولیه ذهن است.

 • دانش آموزان و مراقبت های بعد از مدرسه

  دانش آموزان و مراقبت های بعد از مدرسه

  والدین بچه‌های مدرسه‌رو تلاش می‌کنند تمام امور مربوط به مدرسه مثل ساعت بیداری و خواب، تکالیف مدرسه و وضعیت آب و هوا را کنترل کرده و از مشکلات احتمالی در تحصیل فرزندان ممانعت کنند.

 • پرسیدن سه سوال اصلی را به فرزندانمان یاد بدهیم

  پرسیدن سه سوال اصلی را به فرزندانمان یاد بدهیم

  سه سوال اساسی وجود دارد که باید به کودکان آموزش دهیم مرتب از خود بپرسند. البته بهتر است این سوالات را پدر و مادر هم از خودشان بپرسند. در ادامه با این سه سوال آشنا می‌شوید.

 • روز اول مدرسه!

  روز اول مدرسه!

  نه تنها روز اول مدرسه، بلکه همه روزهای مدرسه نیاز به جذاب سازی دارند تا تبدیل به خاطرات خوبی پیرامون آموختن و یادگیری، ارتباط‌های گروهی شاد و فرصتی برای خلاقیت و رشد شوند.

 • چگونه می توانم کودک خود را برای مهد کودک آماده کنم؟

  چگونه می توانم کودک خود را برای مهد کودک آماده کنم؟

  برای شما و فرزندانتان، شروع مهد کودک مرحله بزرگی در زندگی است و راه‌های زیادی وجود دارند که توسط آنها می‌توانید فرزند خود را برای مهد کودک آماده کنید.

 • آموزش مدیتیشن و ذهن آگاهی به کودکان

  آموزش مدیتیشن و ذهن آگاهی به کودکان

  تحقیقات نشان داده‌اند اختلالات اضطرابی در میان کودکان شایع است، آمار نشان می‌‌دهد که از هر 10 کودک 1 نفر از آنها اضطراب شدید را در طول دوران کودکی خود تجربه می‌‌کنند.

 • دست شستن را به بازی تبدیل کنیم

  دست شستن را به بازی تبدیل کنیم

  بهترین راه برای اینکه کودک خردسال را متقاعد به شستن دست‌ها کنید و از آن مهم‌تر علاقه‌مند به انجام اینکار نمایید، این است که شستشوی دست‌ها را برای آنها به شکل یک تفریح درآورید.

فیلم روز
تصویر روز