Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 22:23

روانشناسی كودكان

بازدید: 23776

 • پرورش خلاقیت در کودکان - قسمت دوم

  پرورش خلاقیت در کودکان - قسمت دوم

  در مقاله قبلی روش‌های پرورش خلاقیت مانند سیالی، انعطاف پذیری، تشبیه، بسط دادن و ترکیب بیان شدند که برای پرورش آنها در کودکان باید هر یک از روش‌ها را با علاقه با آنها تمرین کرد.

 • مراقب فیلترشکن ها باشید

  مراقب فیلترشکن ها باشید

  در حال حاضر نصب فیلترشکن‌ها، دسترسی بی‌حد و حریم به فضای مجازی را به‌راحتی امکان‌پذیر کرده است. در همه کشورها محدودیت دسترسی برای سنین پایین‌تر که سواد رسانه‌ای محدودی دارند، وجود دارد.

 • روزه داری و سلامت روحی و روانی كودكان

  روزه داری و سلامت روحی و روانی كودكان

  ماه رمضان تاثیر بسزایی در رشد روحی و روانی کودکان و نوجوانان خواهد داشت و در کنترل بسیاری از آسیب‌‌های اجتماعی، دوری از افسردگی و آرامش روحی تاثیر گذار خواهد بود.

 • مراقب کودکان در عصر تکنولوژی باشیم

  مراقب کودکان در عصر تکنولوژی باشیم

  متأسفانه گاهی والدین از سکوت کودک هنگام بازی با لوازم الکترونیکی خوشحال می‌شوند، اما نمی‌دانند که در پس ظاهر آرام کودک دلبندشان چه ضررهایی به او وارد می‌شود.

 • اینقدر «نه» نگو!

  اینقدر «نه» نگو!

  از کودک دو ساله خود می‌خواهید که بیاید کنار شما بنشیند. او سرش را تکان می‌دهد و می‌گوید: «نه» کودک 18 ماهه شما جلوی در کابینت‌ها ایستاده و می‌خواهد با ظرف‌ها بازی کند.

 • هویت مجازی کودک

  هویت مجازی کودک

  از قدیم (و چه بسا امروزه) والدین سعی داشتند تا با فرستادن فرزندانشان در برنامه‌های تلویزیونی کودک آنها را به همه خانه‌ها صادر کنند و نوعی از شهرت و هویت مجازی برای فرزندانشان خلق کنند.

 • زمان را دور نیندازید!

  زمان را دور نیندازید!

  آیا شما هم از آن مادر و پدرهایی هستید که فرزندان‌تان نزد شما، مدام از کمبود زمان شکایت می‌کنند؟ مثلاً می‌گویند به کارها و تکالیف‌شان نمی‌رسند یا نمی‌رسند در کارهای منزل به شما کمک کنند؟

 • کاربرد موسیقی در درمان مشکلات عاطفی کودکان اوتیستیک

  کاربرد موسیقی در درمان مشکلات عاطفی کودکان اوتیستیک

  فقدان ارتباط اجتماعی و یا نارسایی در اوتیسم یکی از بارزترین خصوصیات این کودکان می باشد. به گونه ای که نام این کودکان برگرفته از همین ویژگی در آن ها است.

 • ستایش، آتنا، ندا ... بچه بعدی کیست؟

  ستایش، آتنا، ندا ... بچه بعدی کیست؟

  درست مثل آتنا و ستایش که تنها گیرشان انداخته بودند، به تنشان تعرض کرده بودند و بعد خفه‌شان کرده بودند، ندا هم تنها به خانه کشیده‌ شده، ‌به او تعرض شده و سپس به قتل رسیده است.

 • ارتباط موثر با فرزندان

  ارتباط موثر با فرزندان

  ارتباط با فرزندان دارای سه بعد حیاتی است:

 • شوخ طبعی و خوش اخلاقـی در کودکان

  شوخ طبعی و خوش اخلاقـی در کودکان

  بسیاری از افراد معتقدند کودکان خندیدن و شوخ بودن را از والدین خود به ارث می‌برند. والدینی که شاد هستند، کودکان شادتری دارند. اما وراثت تنها عامل تعیین کننده نیست. محیط نیز تاثیر زیادی بر خلق و خوی کودکان و ویژگی‌های رفتاری آنان دارد...

 • کودکم؛ نوروز پیام آور مهربانی و همدلی است

  کودکم؛ نوروز پیام آور مهربانی و همدلی است

  نوروز نه تنها خاطره‌ای خوش در ذهن کودک به جای می‌گذارد بلکه در رشد اجتماعی و عاطفی و ایجاد همدلی در او تاثیر به سزایی دارد‌. شاید بتوان نوروز را روابط اجتماعی معنا کرد.

فیلم روز
تصویر روز