Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 26 مرداد 1397 - 17:23

روانشناسی كودكان

بازدید: 24299

 • اشتباهات رایج در تربیت پسران

  اشتباهات رایج در تربیت پسران

  رفتار امروز ما نتیجه‌اش در طول تاریخ و نسل‌ها نشان داده می‌شود و رفتارهای اشتباه ما در تربیت کودکان می‌تواند پیامدهای بسیار بدی را برای نسل‌ها به همراه آورد.

 • فواید درست کردن پازل برای کودکان

  فواید درست کردن پازل برای کودکان

  در حقیقت پازل‌ها، بهترین هدیه‌ای هستند که می‌توانیم به کودکان خود بدهیم. آنها ابزارهای آموزشی لذت‌بخشی هستند که ذهن کودکان را درگیر کرده و به آنها مهارت‌های مهم زندگی‌شان را می‌آموزند.

 • پارک رفتن؛ نیاز مهم کودک

  پارک رفتن؛ نیاز مهم کودک

  بازی در فضای بیرون از خانه موجب رشد سریع کودکان می‌شود. رفتن به پارک به همراه کوچولوهای دلبندتان را به یک عادت تبدیل کنید. این کار برای کودک‌تان و حتی خودتان فواید بسیاری دارد.

 • 10 روش محافظت از کودکان در برابر دام فناوری

  10 روش محافظت از کودکان در برابر دام فناوری

  استفاده بیش‌ازحد از صفحات نمایشگر می‌تواند مضرات بسیاری در پی داشته باشد. باید کودکان خود را نسبت به انتخاب‌های ایمن و مناسب، راهنمایی کرده و آن‌ها را آموزش دهیم.

 • اوتیسم و توصیه تغذیه ای مرتبط با آن

  اوتیسم و توصیه تغذیه ای مرتبط با آن

  رفتارهای خود آزارانه و پرخاشگری، حرکات تکراری مانند دست زدن و پریدن، پاسخ‌های غیر معمول به افراد، دل بستگی به اشیا و یا مقاومت در برابر تغییر در بین این کودکان دیده می‌شود.

 • تدابیر آموزشی باید از دوران کودکی اندیشه شود

  تدابیر آموزشی باید از دوران کودکی اندیشه شود

  جوامع امروزی سعی بر افزایش مشارکت همه اقشار جامعه در انجام فعالیت‌های اجتماعی و داوطلبانه دارند و این گونه جوامع به خوبی دریافته اند که تدابیر آموزشی باید از دوران کودکی اندیشه شود.

 • پرخاشگری كودكان در فصل گرم

  پرخاشگری كودكان در فصل گرم

  میزان فعالیت و بازی کودک در فصل تابستان پس از هشت تا ۱۰ ساعت خواب بیشتر است، اما در این فصل کودک پس از ۱۲ ساعت خواب هنوز احساس کسالت و خستگی می‌کند.

 • راه های عشق ورزيدن به كودكان

  راه های عشق ورزيدن به كودكان

  کودک خود را در آغوش بگیرید، برای او هدیه بخرید و با او همبازی شوید و به او عشق بورزید. در ادامه رازهایی درباره نحوه عشق‌ورزی به کودک دلبندتان را برای شما عزیزان ارائه کرده‌ایم.

 • چگونه کودک فرد دیگری را تربیت کنیم؟

  چگونه کودک فرد دیگری را تربیت کنیم؟

  این سناریو برای بیشتر مادرها رخ داده است: قرار است کودک‌تان به همراه دوستش بازی کند و پس از کمی بازی، ناگهان دوست کودک‌تان کاری می‌کند که کودک‌تان نمی‌تواند تحمل کند.

 • تابستان؛ فرصتی برای کتاب خواندن

  تابستان؛ فرصتی برای کتاب خواندن

  این ما والدین هستیم که باید فرزندان‌مان را به مطالعه علاقه‌مند کنیم و برایشان از کودکی کتاب داستان‌ها یا کتب علمی جذاب و مصور تهیه کنیم. البته بهترین الگوهای مطالعه خود ما هستیم.

 • پرورش خلاقیت کودکان - قسمت سوم

  پرورش خلاقیت کودکان - قسمت سوم

  در دو مقاله قبل به تعدادی از روش‌های پرورش خلاقیت در کودکان اشاره شد. شما می‌توانید سایر روش‌ها مانند حذف کردن، پیش‌بینی، نوشتن و تحلیل را در این مقاله مطالعه فرمایید.

 • رشوه بـه کودک ممنوع!

  رشوه بـه کودک ممنوع!

  برای فرزندان‌تان، نمونه عملی باشید. اگر می‌خواهید فرزندتان سبزیجات و خوراکی‌های سالم مصرف کند، خودتان سبزیجات بخورید. اگر می‌خواهید کودکی فعال داشته باشید، خودتان از خواب بیدار شوید.

فیلم روز
تصویر روز