Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 30 دی 1395 - 12:10

روانشناسی كودكان

بازدید: 15991

 • تشویق و تنبیه ‌های مؤثر

  تشویق و تنبیه ‌های مؤثر

  والدین باید توجه داشته باشند که تشویق و همچنین تنبیه به‌جا و مناسب کودکان می‌تواند در شکل‌گیری بهتر شخصیت کودک نقش موثر داشته باشد. اما باید اصولی را در این زمینه در نظر داشت.

 • خرابکاری های کودکانه

  خرابکاری های کودکانه

  یکی از شکایت‌های والدین از کودکان، این است که هر چند وقت یکبار اسباب بازی خود را خراب می‌کنند. این خرابکاری کودکانه ممکن است به دلیل ناآشنایی با آن و یا خشونت کودک باشد.

 • چرا داد می‌زنی؟

  چرا داد می‌زنی؟

  پرخاشگری می‌تواند به علت بسیاری از مشکلات اساسی در کودکان پدیدار شود. پرخاشگری مساله‌ای چند جانبه است که معمولا به واسطه وضعیت درمانی، مشکلات پزشکی و شرایط زندگی رخ می‌‌دهد.

 • چگونه کودک خود را از خواب بیدار کنیم؟

  چگونه کودک خود را از خواب بیدار کنیم؟

  آیا تا کنون برای بیدار کردن فرزندتان دچار مشکل شده‌اید؟ آیا تاکنون فرزندتان به خاطر دیر رفتن به تخت خواب، در رسیدن به مدرسه تاخیر داشته است؟ در این صورت، حتما این مقاله را بخوانید.

 • «پسر شجاع» تربیت کنیم

  «پسر شجاع» تربیت کنیم

  والدین باید به فرزندان خود آموزش دهند که در موارد لازم با کارهای سخت روبرو شوند و در واقع جرات را به آنها آموزش دهند. بهترین زمان جرات‌آموزی در همان دوران کودکی است.

 • بازی‌های زمستانه

  بازی‌های زمستانه

  اگر کودک شما کمی‌عقل رس‌تر و بزرگ‌تر شده می‌توانید کارهایی مانند پاک کردن برنج یا بنشن را به او یاد بدهید و با هم بنشینید و این کارها را انجام بدهید

 • مهارت نوشتن و خط خوش در كودكان (2)

  مهارت نوشتن و خط خوش در كودكان (2)

  تمرین كردن برای هر كودكی لازم است حتی آنهایی كه خیلی با استعداد هستند.

 • مهارت نوشتن و خط خوش در كودكان (1)

  مهارت نوشتن و خط خوش در كودكان (1)

  هر چه در دنیای تكنولوژی غرق شویم و انواع كیبوردها جای نوشتن با مداد و قلم روی كاغذ را بگیرند؛ باز هم نمی‌توان اهمیت نوشتن و خط زیبا داشتن را نادیده انگاشت.

 • بازی و شادی در فصل زمستان

  بازی و شادی در فصل زمستان

  همانطور که می‌دانید بازی یکی از مهم‌ترین اجزای زندگی کودکان محسوب می‌شود. به خصوص که بچه‌ها اغلب بازی در فصل زمستان و برف بازی را دوست دارند و باعث نشاط بیشترشان می‌شود.

 • والدین هلیکوپتری

  والدین هلیکوپتری

  در این مقاله به نکاتی اشاره می‌شود که شما والدین عزیز بتوانید بهتر و راحت‌تر کودکان دلبند خود را کنترل و تربیت نمایید. سعی کنید با کودکان خود مثل یک دوست رفتار نمایید.

 • بازی های نیکوکاری کودکان

  بازی های نیکوکاری کودکان

  در همه جوامع و در طول تاریخ کار نیک و کمک به نیازمندان و به طور کلی مهربانی و بخشندگی یک ارزش تلقی می‌شود و این گونه کارها که به شکل‌های مختلف بروز می‌کند داوطلبانه صورت می‌گیرد.

 • سلامت عاطفی: ۵ اصل مهم در رابطه با سلامت فرزندتان

  سلامت عاطفی: ۵ اصل مهم در رابطه با سلامت فرزندتان

  اصول ذکر شده در این مقاله، مهارت‌های اولیه سلامت عاطفی می‌باشند که برای تمام کودکان سودمند هستند. کودک به کمک سلامت عاطفی می‌آموزد چگونه با عوامل استرس‌زا کنار بیاید.

فیلم روز
تصویر روز