Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 31 مرداد 1398 - 15:06

روانشناسی كودكان

بازدید: 32476

 • آموزش هدف گذاری به کودکان

  آموزش هدف گذاری به کودکان

  تربیت کودکان به عنوان یکی از وظایف والدین، دارای ابعاد مختلفی است. غفلت از هر بُعد تربیت و تمرکز بر سایر ابعاد، موجب ناقص ماندن این امر خطیر خواهد بود.

 • کودکانی شاد و خوشحال تربیت کنیم

  کودکانی شاد و خوشحال تربیت کنیم

  هر پدر و مادری که بهترین آرزوها را برای فرزندان خود دارند، همه تلاش خود را می‌کنند تا اطمینان حاصل نمایند که کودکانشان سالم هستند و در شرایط روحی و جسمی ‌مناسبی بسر می‌برند.

 • فرمول های نه گفتن به کودک (قسمت دوم)

  فرمول های نه گفتن به کودک (قسمت دوم)

  تا زمانی که کودک برای تنبیه در اتاق هست، سکوت را نشکنید تا عمل نه گفتن شما موثر باشد و اگر کودک کلماتی مانند «ببخشید»، «دیگر این کار را نمی‌کنم» و «تشنه‌ام» را به کار برد نادیده بگیرید.

 • کودکان دیر آموز چه ویژگی‌هایی دارند؟

  کودکان دیر آموز چه ویژگی‌هایی دارند؟

  افراد دیرآموز گاهی اوقات با نام افراد مرزی نیز شناخته می‌شوند. این اصطلاح به این دلیل انتخاب شده‌است که این گروه از نظر بهره هوشی بین افراد عادی و کم توان ذهنی قرار دارند.

 • در شکل گیری شخصیت فرزند پدر نقش موثری دارد یا مادر؟

  در شکل گیری شخصیت فرزند پدر نقش موثری دارد یا مادر؟

  از همان ابتدای انعقاد نطفه پدران نسبت به مادران نقش بسیار مهمتری بر عهده دارند.

 • آشنایی با رازهای نهفته در نقاشی کودکان

  آشنایی با رازهای نهفته در نقاشی کودکان

  تفسیر نقاشی کودک گاهی می‌تواند به شناخت احساسات و خلق‌وخوی او کمک کند. البته نمی‌توانید همیشه و با قطعیت براساس نقاشی کودک، او را قضاوت کنید زیرا گاهی نقاشی تنها جنبه‌ سرگرمی دارد.

 • طبیعت گردی کودکان

  طبیعت گردی کودکان

  اگر شما در جایگاه پدر و مادر نتوانسته‌اید در چنین شرایطی باشید، بهتر است که این مزیت را از فرزندتان دریغ نکنید. هرگز دیر نیست و برای شروع این کار حتی امروز هم بهترین زمان است.

 • 10 توصیه روانشناسان برای تربیت فرزند وسط

  10 توصیه روانشناسان برای تربیت فرزند وسط

  از ویژگی‌های شخصیتی بچه‌های وسط می‌توان به مهربانی، دلسوزی، و صلح طلبی آن‌ها اشاره کرد. فرزندان وسط اغلب مذاکره کنندگان خوبی هستند و دایره اجتماعی وسیعی دارند.

 • چگونه فرزندمان را با اعتماد به نفس و مستقل تربیت کنیم؟

  چگونه فرزندمان را با اعتماد به نفس و مستقل تربیت کنیم؟

  این وظیفه والدین است که توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کودک خود را تشخیص دهند و فرزندشان را فقط با خودش مقایسه کنند نه با هیچ کودک دیگری.

 • تقویت رابطه دوستانه بین مادر و دختر

  تقویت رابطه دوستانه بین مادر و دختر

  اگر به فکر ترمیم رابطه‌تان هستید و اگر نمی‌خواهید چند سال آینده به فرصت‌هایی که حالا دارید، به دیده حسرت نگاه کنید، بهتر است به راهکارهایی که در این مقاله ارائه نموده‌ایم، توجه کنید.

 • کودکان فرشته هایی بدون بال

  کودکان فرشته هایی بدون بال

  موسسه کودکان نیکوکار موعود ایرانیان با هدف آموزش و ترویج فرهنگ نیکی و مهربانی بین کودکان مشغول به فعالیت و قدردان زحمات افرادی که در این مسیر تلاش می‌کنند، می‌باشد.

 • پشتكار چه رنگی است؟!

  پشتكار چه رنگی است؟!

  خواه مادر یا پدر باشید، خواه معلم و مربی، این نوع سوالات می‌تواند کودکان و نوجوانان‌تان را خلاق‌تر کرده و اوقات شادتر و مفید تری را برایتان رقم بزند.

فیلم روز
تصویر روز