Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 02:36

روانشناسی كودكان

بازدید: 28002

 • تاثیر لباس رنگی بر روحیه کودکان

  تاثیر لباس رنگی بر روحیه کودکان

  در پی تحقیقات به عمل آمده رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد و آبی رنگ‌های مورد علاقه اطفال هستند و رنگ‌های خاکستری، قهوه‌‌ای، سیاه و سفید هیچ گاه مطلوب آن‌ها نیستند.

 • بازی های هدفمند با کودک: چی میشه های خنده دار

  بازی های هدفمند با کودک: چی میشه های خنده دار

  تو می‌خوای سوار تاب بشی، اما قبل از تو برادرت سوار تاب شده. حالا چی کار می‌کنی؟ به کودک بگویید یکی باید نقش برادر و یکی باید نقش کودکی که می‌خواهد سوار تاب شود را بازی کند.

 • راهکارهایی برای تربیت یک فرزند ثروتمند

  راهکارهایی برای تربیت یک فرزند ثروتمند

  همان­قدر که یادگیری دوچرخه‌­سواری یا بستن بند کفش برای فرزندتان ضروری است اینکه او یاد بگیرد چطور پولش را مدیریت کند و ثروت جمع کند نیز اهمیت دارد.

 • شروع یک ارتباط بی همتا

  شروع یک ارتباط بی همتا

  نوزادان و کودکان دوست دارند به روش خود با اطرافیان ارتباط برقرار کنند، به زبان خودشان با پدر و مادر صحبت کنند و آنها هم متقابلا مانند خودشان با بچه‌ها صحبت کنند.

 • پیشگیری اعتیاد از سنین کودکی

  پیشگیری اعتیاد از سنین کودکی

  طی تحقیقات متخصصان به این نتیجه رسیده‌اند که پیشگیری از اعتیاد باید خیلی زودتر از آن چیزی که تصور می‌کردند، اتفاق بیفتد و لازم است تدابیر تربیتی و آگاهی بخشی از اوان کودکی شروع شود.

 • نقش خاله بازی در رشد كودكان

  نقش خاله بازی در رشد كودكان

  بزرگسالان و والدین حتی می‌توانند بیشتر از بچه‌ها بازی کنند. کودکان (و بزرگسالان) باید مهارت بازی کردن را یاد بگیرند. خانواده بهترین مکان برای یادگیری این مهارت‌ها است.

 • جشن تولد‌های خاطره انگیز

  جشن تولد‌های خاطره انگیز

  نه تنها در تولدها بلکه در همه مناسبت‌ها اول خود ما هستیم که باید چشم و هم چشمی و تجمل را کنار بگذاریم و تشریفاتی را بچینیم که خودمان دوست داریم و از آن لذت می‌بریم.

 • جملاتی که پدران نباید به فرزندانشان بگویند

  جملاتی که پدران نباید به فرزندانشان بگویند

  حرف پدر‌ها تاثیر زیادی روی فرزندان دارد، از این رو باید در بیان حرف هایشان محتاط‌تر باشند. برخی جملات از سم هم برای کودکان بدتر است به طوری که هرگز نباید آن‌ها را بشنوند.اگر می‌خواهید بدانید که این جملات کدامند، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

 • چگونه برای فرزندم مادر خوبی باشم؟

  چگونه برای فرزندم مادر خوبی باشم؟

  مادربودن یکی از سخت‌ترین شغل‌های دنیاست. یک مادر خوب ویژگی‌های بسیار زیادی دارد اما از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به احترام به کودک، درک بالا، صبوری و شکیبایی، تواضع و ... اشاره کرد.

 • محبوب ترین اسم های پسر در سال 97

  محبوب ترین اسم های پسر در سال 97

  به گزارش سایت سازمان ثبت احوال تا این لحظه که از سال 97 می گذرد 1183965نوزاد به دنیا آمده اند که متولدين پسر 606189 تعداد را به خود اختصاص داده اند.

 • تحقق رویاهای کودکانه

  تحقق رویاهای کودکانه

  کن رابینسون؛ متخصص آموزش و پرورش در یک سخنرانی از اهمیت نوع آموزش کودکان امروزی و تأثیر آن در پیشرفت‌شان در آینده می‌گوید و لزوم ایجاد تغییر در فرایند یادگیری را مطرح می‌کند.

 • ویژگی‌ پدر و مادر‌های موفق چیست ؟

  ویژگی‌ پدر و مادر‌های موفق چیست ؟

  همه پدر و مادر‌ها می‌خواهند به فرزندانشان کمک کنند تا رشد خوبی داشته باشند، شاد باشند و انسان‌های لایقی بار بیایند. در بیشتر موارد والدین باید یاد بگیرند در مسیری که در پیش دارند چه راهکار‌هایی جواب می‌دهد.

فیلم روز
تصویر روز