Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 3 مهر 1397 - 18:05

رشد و تکامل

بازدید: 20620

 • درد دوران رشد در کودکان

  درد دوران رشد در کودکان

  درد پاها در حدود سن سه تا چهار سالگی در دوران کودکی شروع می‌شوند و مجددا در حدود سنین هشت تا دوازده سالگی رخ می‌دهند، زمانی که نزدیک سنین نوجوانی بچه‌ها است.

 • زندگی کودک را به روال بیندازید

  زندگی کودک را به روال بیندازید

  کودکان در روزهای اول زندگی، با محیط بیرون از رحم مشکل دارند و همین مساله باعث ناآرامی ‌آنها می‌شود. شما باید بتوانید وضعیت و احساس کودک‌تان نسبت به این محیط تازه را به خوبی درک کنید.

 • راهنمای خرید اسباب بازی برای کودکان

  راهنمای خرید اسباب بازی برای کودکان

  جهت خرید اسباب بازی برای کودکان دلبندتان باید به سن آنها توجه نمود. این مقاله راهنمایی است برای انتخاب اسباب بازی های مناسب کودکان به تفکیک گروه های سنی.

 • فواید و مضرات کالسکه کودک

  فواید و مضرات کالسکه کودک

  اگر مطمئن نیستید که برای کودک‌تان کالسکه بخرید یا خیر، این مقاله را مطالعه کنید. این مقاله در مورد فواید و یا مضرات کالسکه و اشتباه‌های والدین در خصوص امنیت کودکان است.

 • زبان باز کردن کودکان

  زبان باز کردن کودکان

  همیشه شنیدن اولین واژه‌هایی که کودک می‌گوید، برای پدر و مادر بسیار جذاب و دوست داشتنی است. در این مقاله نحوه زبان باز کردن کودک و موارد طبیعی و غیرطبیعی توضیح داده شده است.

 • بازی برای تقویت خلاقیت کودک

  بازی برای تقویت خلاقیت کودک

  در این سلسله مقالات سعی نمودم با طراحی بازی‌های هدفمند به تقویت هوش هیجانی کودکان دوست داشتنی کمک نمایم. امیدوارم که مورد توجه شما خوانندگان گرامی قرار بگیرد.

 • مهم ترین ریفلاکس های نوزادی

  مهم ترین ریفلاکس های نوزادی

  پزشک کودک، معمولا این ریفلاکس‌ها را در سال اول تولد کودک‌تان، با دقت بررسی کرده و به اینکه آنها چقدر قوی و با دوام هستند و آیا در دو طرف بدن رخ می‌دهند، توجه نشان می‌دهد.

 • كوچولوهای شیرین زبان (1)

  كوچولوهای شیرین زبان (1)

  بخش اول- كودك شما به صداهایی كه از شما ایجاد می‌شود، توجه می‌كند و گوش می‌دهد. او تلاش می‌كند كه برخی از صداها را خودش ایجاد كند و شما نیز می‌توانید در این فرایند به او كمك كنید.

 • وظایف تازه پدرها (2)

  وظایف تازه پدرها (2)

  بخش دوم- بسیاری از ما تصور می‌کنیم بارداری دورانی است که تنها بر زندگی مادر تاثیر می‌گذارد و این مادر است که باید در رویه عادی خود تغییراتی ایجاد کند.

 • مروری بر کوتاهی قد

  مروری بر کوتاهی قد

  متاسفانه یا خوشبختانه عوامل متعدد و مختلفی بر ظرفیت افزایش قد یا بلوغ زودرس اثرگذار می‌باشند که اغلب این فاکتورها به سادگی قابل برطرف شدن بوده و می‌توان با کمترین هزینه و عدم تحمیل رنج و عذاب و خطرات تزریق هورمون‌ها به کودکان و نوجوانان تاخیر احتمالی رشد

 • تغذيه در اولين سال تولد

  تغذيه در اولين سال تولد

  شواهدي مبني بر اين‌كه غذاهای خاصي بايد با ترتيب مشخصي به كودك معرفي شوند، وجود ندارد. اما مهم‌است كه غذاهاي جديد حاوي مواد مغذي موردنياز كودك باشند. از شيرگيري مي‌تواند يك دوران آسيب‌پذيري ازنظر تغذيه‌اي باشد

 • چطور از کودکان عكس بهتری بگیریم؟

  چطور از کودکان عكس بهتری بگیریم؟

  برخی افراد عادت به استفاده از فلاش دوربین دارند. فلاش دوربین، جز در موارد خاص نباید مورد استفاده قرار گیرد. نوری که از فلاش دوربین بر موضوع مورد نظر می‌تابد مصنوعی است و گاه موجب تغییر ویژگی‌های چهره می‌شود.

فیلم روز
تصویر روز