Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 25 آذر 1396 - 06:57

رشد و تکامل

بازدید: 17991

 • كوچولوهای شیرین زبان (1)

  كوچولوهای شیرین زبان (1)

  بخش اول- كودك شما به صداهایی كه از شما ایجاد می‌شود، توجه می‌كند و گوش می‌دهد. او تلاش می‌كند كه برخی از صداها را خودش ایجاد كند و شما نیز می‌توانید در این فرایند به او كمك كنید.

 • وظایف تازه پدرها (2)

  وظایف تازه پدرها (2)

  بخش دوم- بسیاری از ما تصور می‌کنیم بارداری دورانی است که تنها بر زندگی مادر تاثیر می‌گذارد و این مادر است که باید در رویه عادی خود تغییراتی ایجاد کند.

 • مروری بر کوتاهی قد

  مروری بر کوتاهی قد

  متاسفانه یا خوشبختانه عوامل متعدد و مختلفی بر ظرفیت افزایش قد یا بلوغ زودرس اثرگذار می‌باشند که اغلب این فاکتورها به سادگی قابل برطرف شدن بوده و می‌توان با کمترین هزینه و عدم تحمیل رنج و عذاب و خطرات تزریق هورمون‌ها به کودکان و نوجوانان تاخیر احتمالی رشد

 • تغذيه در اولين سال تولد

  تغذيه در اولين سال تولد

  شواهدي مبني بر اين‌كه غذاهای خاصي بايد با ترتيب مشخصي به كودك معرفي شوند، وجود ندارد. اما مهم‌است كه غذاهاي جديد حاوي مواد مغذي موردنياز كودك باشند. از شيرگيري مي‌تواند يك دوران آسيب‌پذيري ازنظر تغذيه‌اي باشد

 • چطور از کودکان عكس بهتری بگیریم؟

  چطور از کودکان عكس بهتری بگیریم؟

  برخی افراد عادت به استفاده از فلاش دوربین دارند. فلاش دوربین، جز در موارد خاص نباید مورد استفاده قرار گیرد. نوری که از فلاش دوربین بر موضوع مورد نظر می‌تابد مصنوعی است و گاه موجب تغییر ویژگی‌های چهره می‌شود.

 • چگونه به پرسش كودكان پاسخ دهيم؟

  چگونه به پرسش كودكان پاسخ دهيم؟

  اگر پدر و مادر با صبر و حوصله به پرسش‌های كودك پاسخ دهند و ذهن تشنه و كنجكاو او را سیراب سازند، كودك با شادی و اطمینان در زندگی گام برخواهد داشت و مدام به دانش خود خواهد افزود.

 • شیرخوار ورزشکار!!!

  شیرخوار ورزشکار!!!

  بیشتر والدین دوست دارند در وجود فرزندشان عادت‌های خوبی مانند مسواک زدن و مرتب بودن را نهادینه کنند. ورزش یکی از این عادات خوب می‌باشد که برای سلامت جسم و ذهن کودک مفید است.

 • آموزش تصمیم گیری در كودكان

  آموزش تصمیم گیری در كودكان

  زمانی که به بچه‌‌ها فرصت داده می‌‌شود تا پیامدها و عواقب طبیعی و معمول کار یا تصمیم شان را تجربه کنند، این امر می‌‌تواند یک استراتژی تربیتی موثر باشد که مهارتهای حل مسئله را به آنها می‌‌آموزد.

 • چرا کوچولویم راه نمی‌رود؟

  چرا کوچولویم راه نمی‌رود؟

  وقتی كه کودک بتواند به تنهایی بنشیند، بایستد و چهار دست و پا حركت كند، زمان راه رفتن او نیز شروع شده است، اما زمانی كه راه رفتن كودك به تأخیر می‌افتد، بدون شك والدین نگران می‌شوند.

 • با «تاتی رو» راه رفتن را به کودک بیاموزید

  با «تاتی رو» راه رفتن را به کودک بیاموزید

  نظر شما والدین عزیز در مورد استفاده از روروئک برای فرزند دلبندتان چیست؟ آیا از مضرات استفاده از روروئک آگاهی دارید؟ تحقیقات نشان داده‌اند روروئک رشد هوشی کودک را کاهش می‌دهد.

 • بلوغ زودرس در كودكان

  بلوغ زودرس در كودكان

  اگر بلوغ دختربچه‌ها و پسر بچه‌ها زودتر از موعد انجام شود،‌ به آن بلوغ زودرس گفته می‌شود. در اینجا والدین عزیز اطلاعاتی را در مورد بلوغ زودرس کسب خواهند کرد.

 • مهد کودک ایمن برای کودکان دلبند

  مهد کودک ایمن برای کودکان دلبند

  ویژگی‌های یک مهد کودک خوب چیست؟ هر پدر و مادری باید گام‌های عنوان شده در این مقاله را به کار ببندند تا بتوانند بهترین مهد کودک را برای فرزند خویش انتخاب کنند.

فیلم روز
تصویر روز