Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 30 تیر 1398 - 03:25

رشد و تکامل

بازدید: 25469

 • آیا می توانیم به نوزادا شیر بز بدهیم؟

  آیا می توانیم به نوزادا شیر بز بدهیم؟

  محققان در این مطالعه به بررسی اُلیگوساکارید‌ها پرداختند، نوعی پری بیوتیک که می‌تواند موجب تقویت رشد باکتری‌های سودمند شده و نقش حفاظتی در مقابل باکتری‌های مضر روده داشته باشد.

 • پرمویی در نوزادان و دلایل آن

  پرمویی در نوزادان و دلایل آن

  کم پشتی موی نوزادان زمان تولد بسیار طبیعی است. جنس موی نوزاد بسیار نازک و لطیف است و همین موضوع باعث می شود در شرایط عادی از حالت معمول کمتر دیده شود. از طرف دیگر، برخی نوزادان موی کم پشت تر و برخی موی پرپشت تری دارند.

 • بیماری هایی که کودکان چاق به آن مبتلا می شوند

  بیماری هایی که کودکان چاق به آن مبتلا می شوند

  از آنجا که سنین رشد و کودکی در بسترسازی سلامتی و بیماری فرد دارای اهمیت ویژه‌ای است، کنترل چاقی و اضافه وزن در این سنین از اهمیتی دو چندان برخوردار بوده و باید مورد توجه والدین باشد.

 • علت اصلی کوتاهی قد در کودکان چیست؟

  علت اصلی کوتاهی قد در کودکان چیست؟

  عوامل محیطی، شرایط اجتماعی و روابط خانواده و همسالان در رشد و نمو کودک موثراست. رشد و نمو دو واژه‌ای است که هرکدام تعریف خاص خودش را دارد.

 • مصرف این ویتامین ها برای کودکان ضروری است

  مصرف این ویتامین ها برای کودکان ضروری است

  هر کودکی در حین رشد به ویتامین و مواد معدنی کافی برای حفظ سلامتی بدنش نیاز دارد. بیشتر کودکان در این دوره و زمانه، مقدار کافی از هر کدام از ویتامین‌ها و مواد معدنی را در جهت حفظ تعادل سلامت بدنشان دریافت می‌کنند.

 • راه های افزایش وزن نوزاد از یک هفتگی تا یک سالگی

  راه های افزایش وزن نوزاد از یک هفتگی تا یک سالگی

  تغذیه و وزن گیری کودک یکی از بزرگ ترین دغدغه های ذهنی پدر و مادرها می باشد و همواره می پرسند برای وزن گیری نوزاد چکار کنیم و چگونه وزن نوزاد را بالا ببریم ؟

 • راهکارهایی جالب برای راحت خوابیدن نوزاد

  راهکارهایی جالب برای راحت خوابیدن نوزاد

  بهتر است کودک را عادت دهيد به جهات مختلف خوابانده شود چون استخوان‌هاي جمجمه نرم است، به خصوص اگر نوزاد نارس باشد. اگر هميشه يک طرف بخوابد، بعد از مدتي عضلات او به همان حالت عادت کرده و حالت شل يا سفت پيدا مي‌کنند.

 • بهترین روش آروغ گرفتن نوزاد

  بهترین روش آروغ گرفتن نوزاد

  بهترین زمان برای آروغ گرفتن نوزاد، بلافاصله پس از شیردهی است.بعضی نوزادان برای خارج کردن هوایی که بعد از غذا خوردن و یا گریه کردن داحل شکمشان جمع می شود، نیاز به کمک دارند. با ما باشید تا با روش های صحیح برای آروغ گفتن نوزاد آشنا شویم.

 • بحران بلوغ زودرس را جدی بگیرید!

  بحران بلوغ زودرس را جدی بگیرید!

  معمولا این اتفاق قبل از 8 و 7 سالگی رخ نمی‌دهد (حدود 10 یا 11 سالگی)، اما اگر علائم بلوغ در سنین پائین مثلا در پنج سالگی چه باید کرد و این اتفاق چه تاثیری روی کودک به جا می‌گذارد.

 • پیشنهادهایی برای پرپشت شدن موهای کودک

  پیشنهادهایی برای پرپشت شدن موهای کودک

  کم پشتی موی کودک می تواند ژنتیکی باشد و یا بر اثر بیماری یا کمبود مواد مغذی باشد با توجه به علت می توان در خانه اقدام به رفع این مشکل کرد.

 • چرا بچه ها برای خوابیدن مقاومت می کنند؟

  چرا بچه ها برای خوابیدن مقاومت می کنند؟

  خوابیدن کودکان در شب آن‌هم سریع و بی‌دردسر، بیشتر شبیه افسانه‌هاست و به‌ندرت اتفاق می‌افتد.

 • ارتباط شبکه‌های اجتماعی با افزایش وزن کودکان

  ارتباط شبکه‌های اجتماعی با افزایش وزن کودکان

  نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است که کودکان تحت تأثیر خوراکی‌ها و مواد غذایی موجود در شبکه‌های مجازی هستند و همین موضوع منجر به افزایش چاقی آن‌ها شده است.

فیلم روز
تصویر روز