Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 27 آبان 1397 - 11:06

رشد و تکامل

بازدید: 21245

 • علت دل درد نوزاد و راه‌های درمان آن

  علت دل درد نوزاد و راه‌های درمان آن

  وقتی نوزاد به دنیا می‌آید، سیستم هاضمه‌اش خیلی درگیر یادگیری فرایند تغذیه و دفع و… می‌شود. این سیستم باید خود را با خوردن و نوشیدن هماهنگ کند. نباید فراموش کنید که دستگاه گوارش او همچنان درحال رشد و توسعه است.

 • چه غذاهایی تب نوزاد را پایین می‌آورند؟

  چه غذاهایی تب نوزاد را پایین می‌آورند؟

  تب نوزاد با مصرف غذاهای مناسب به سرعت درمان می شود. اگر می خواهید بدانید که در زمان تب نوزاد چه غذاهای را باید بپزید بهتر است به این نکات توجه داشته باشید تا به کمک تغذیه مناسب، به درمان تب نوزاد کمک کنید.

 • کدام شیشه شیر برای کودکان استاندارد است؟

  کدام شیشه شیر برای کودکان استاندارد است؟

  شیشه شیر بچه سه وضعیت برای پدر و مادر ایجاد می‌کند؛ اولین وضعیت را پدر و مادرهای خوش‌شانس تجربه می‌کنند و نوزاد با یک لبخند بزرگ هر شیشه شیری را به او بدهند، قبول می‌کند.

 • مواد غذایی که شیر مادر را افزایش می دهد

  مواد غذایی که شیر مادر را افزایش می دهد

  افزایش دادن شیر مادر چگونه امکان پذیر است؟ شیرآور غذا ، گیاه یا مکملی است که باعث می شود تولید شیر مادر افزایش پیدا کند. در این مطلب سعی می کنیم مواد غذایی که به تولید شیر مادر کمک می کند را با هم مرور کنیم.

 • علائم دندان در آوردن نوزادان و راههای تسکین درد

  علائم دندان در آوردن نوزادان و راههای تسکین درد

  زمانی که سن کودک شما حدود شش ماه است ممکن است شاهد رویش اولین دندان او باشید.اما قبل از اینکه اولین دندان بیرون بیاد ممکن است شما علائم دندان درآوردن نوزاد خود را مشاهده کنید که در زیر به این علائم اشاره شده است.

 • آمادگی های لازم برای ورود نوزاد به خانه

  آمادگی های لازم برای ورود نوزاد به خانه

  ورود نوزاد به منزل، یکی از حساس‌ترین و سخت‌ترین زمان‌ها است، زیرا هم نوزاد باید خود را با شرایط خانه جدید تطبیق دهد و هم مادر باید زندگی جدیدی با نوزاد خود شروع نماید.

 • درد دوران رشد در کودکان

  درد دوران رشد در کودکان

  درد پاها در حدود سن سه تا چهار سالگی در دوران کودکی شروع می‌شوند و مجددا در حدود سنین هشت تا دوازده سالگی رخ می‌دهند، زمانی که نزدیک سنین نوجوانی بچه‌ها است.

 • زندگی کودک را به روال بیندازید

  زندگی کودک را به روال بیندازید

  کودکان در روزهای اول زندگی، با محیط بیرون از رحم مشکل دارند و همین مساله باعث ناآرامی ‌آنها می‌شود. شما باید بتوانید وضعیت و احساس کودک‌تان نسبت به این محیط تازه را به خوبی درک کنید.

 • راهنمای خرید اسباب بازی برای کودکان

  راهنمای خرید اسباب بازی برای کودکان

  جهت خرید اسباب بازی برای کودکان دلبندتان باید به سن آنها توجه نمود. این مقاله راهنمایی است برای انتخاب اسباب بازی های مناسب کودکان به تفکیک گروه های سنی.

 • فواید و مضرات کالسکه کودک

  فواید و مضرات کالسکه کودک

  اگر مطمئن نیستید که برای کودک‌تان کالسکه بخرید یا خیر، این مقاله را مطالعه کنید. این مقاله در مورد فواید و یا مضرات کالسکه و اشتباه‌های والدین در خصوص امنیت کودکان است.

 • زبان باز کردن کودکان

  زبان باز کردن کودکان

  همیشه شنیدن اولین واژه‌هایی که کودک می‌گوید، برای پدر و مادر بسیار جذاب و دوست داشتنی است. در این مقاله نحوه زبان باز کردن کودک و موارد طبیعی و غیرطبیعی توضیح داده شده است.

 • بازی برای تقویت خلاقیت کودک

  بازی برای تقویت خلاقیت کودک

  در این سلسله مقالات سعی نمودم با طراحی بازی‌های هدفمند به تقویت هوش هیجانی کودکان دوست داشتنی کمک نمایم. امیدوارم که مورد توجه شما خوانندگان گرامی قرار بگیرد.

فیلم روز
تصویر روز