Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 26 مرداد 1397 - 17:23

بهداشت و سلامتی

بازدید: 38466

 • مراقبت از کودک در استخر

  مراقبت از کودک در استخر

  هر خانه یا مکانی دیگر از جمله استخر و مراکز آبی ورزشی نیاز به قانون و یکسری مقررات دارند. این قوانین شامل نظارت، چگونگی رفتار و نحوه استفاده از وسایل مختلف موجود در آن مکان می‌شوند.

 • درد قدام زانو در نوجوانان

  درد قدام زانو در نوجوانان

  در انتهای استخوان ران، قسمت ابتدایی استخوان درشت‌نی و در قسمت فوقانی و تحتانی استخوان کشکک صفحات رشد وجود دارند که خود می‌توانند در شرایط خاص باعث ایجاد درد در نوجوانان و بچه‌ها باشند.

 • پرسش و پاسخ دندانپزشکی در کودکان

  پرسش و پاسخ دندانپزشکی در کودکان

  از آنجا که رعایت بهداشت دهان و دندان از همان دوران رویش دندان‌ها اهمیت زیادی دارد، در این مقاله به تعدادی از رایج‌ترین سوالات والدین در زمینه بهداشت دهان و دندان کودکان پاسخ می‌دهیم.

 • اختلالات دستگاه تناسلی در پسران

  اختلالات دستگاه تناسلی در پسران

  هیدروسل به تجمع مایع شفاف اطراف بیضه گفته می‌شود. در واقع باقیمانده جنینی صفاق روی بیضه به نام تونیکا واژینالیس به ترشح اضافی ادامه داده و باعث تجمع مایع می‌شود.

 • خطر آفتاب سوختگی درکودکان

  خطر آفتاب سوختگی درکودکان

  در آغاز تابستان باید تماس مستقیم پوست بدن کودک با نور خورشید را به 30 دقیقه در روز محدود کرد. در مورد کودکان روشن پوست و زیر سه ماه این مدت باید به 15 دقیقه محدود شود.

 • رنگ مدفوع در کودکان نشانه چیست؟

  رنگ مدفوع در کودکان نشانه چیست؟

  در این مقاله تمام رنگ‌های احتمالی مدفوع کودک و علت معمول آنها توضیح داده شده است. البته اگر در مدفوع کودک، متوجه چیز غیرعادی شدید، حتما به متخصص اطفال مراجعه کنید.

 • اهمیت ارتودنسی پیشگیری در کودکان

  اهمیت ارتودنسی پیشگیری در کودکان

  شکل و سایز دندان‌ها تحت تأثیر ‌ژنتیک فرد قرار دارد، البته وجود دندان‌های پوسیده هم باعث بد شکل شدن دندان‌ها می‌شود. قدم اول در دندان‌پزشکی درمان است و بعد مساله زیبایی مطرح می‌شود.

 • دررفتگی مادرزادی زانوی کودکان

  دررفتگی مادرزادی زانوی کودکان

  در در رفتگی مادرزادی زانو ، ساق در مفصل زانو در جهت عکس و به سمت بالا خم شده است. زانو به سمت عقب می‌رود و موقع تولد پای نوزاد تا نزدیک دهان یا شانه بالا می‌آید.

 • 8 فایده هوای تازه برای کودکان

  8 فایده هوای تازه برای کودکان

  هوای تازه به‌خصوص برای شهرنشینان شهرهای بزرگ با هوای آلوده، غنیمت است. در این مقاله به اختصار چند اثر مفید هوای تازه را برای بچه‌ها باهم می‌شماریم.

 • بچه ها و مراقبت های بهداشتی در دستشویی

  بچه ها و مراقبت های بهداشتی در دستشویی

  پزشکان از مناطقی همچون رویه صندلی توالت‌فرنگی، دستگیره در دستشویی‌ها و پوشش رول دستمال توالت‌ها، به‌عنوان مناطقی آلوده به انواع نورو ویروس‌ها تا سالمونلاها یاد کرده‌اند.

 • روکش دندان شیری چیست؟

  روکش دندان شیری چیست؟

  در صورتی که دندان‌های شیری دچار تخریب وسیع به دلیل پوسیدگی باشند، مخصوصا پس از درمان‌های عصب‌کشی نیازمند روکش می‌باشند. این روکش‌ها از شکسته شدن دندان جلوگیری می‌کنند.

 • علت خروپف فرزندم چیست؟

  علت خروپف فرزندم چیست؟

  وقتی صحبت از خروپف می‌شود، در ذهن همه تصویر یک مادربزرگ یا پدربزرگ پیدا می‌شود که به هنگام خواب تنفس صدادار دارد، اما این بار می‌خواهیم درباره این عارضه در کودکان صحبت کنیم.

فیلم روز
تصویر روز