Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 03:07

بهداشت و سلامتی

بازدید: 42904

 • ناخن؛ نشانه ای از سلامت کودکان

  ناخن؛ نشانه ای از سلامت کودکان

  ممکن است به ناخن‌های کودک خود چندان اهمیتی ندهید و برای ارزیابی سلامت او،‌ آخرین چیزی که به نظرتان اهمیت داشته باشد، همین ناخن‌ها باشد. مگر آنکه رنگ ناخن‌های او به کبودی برود.

 • نشانه های کم کاری تیروئید اکتسابی

  نشانه های کم کاری تیروئید اکتسابی

  کودکان مبتلا به سندرم داون، ترنر، کلاین‌فلتر و همچنین بیماری‌هایی مثل دیابت تیپ یک و سلیاک (حساسیت به گلوتن) بیشتر در معرض خطر ابتلا به کم‌کاری تیروئید از نوع اتوایمن هستند.

 • با این روش کودک خود را سه روزه از پوشک بگیرید

  با این روش کودک خود را سه روزه از پوشک بگیرید

  روش آموزش 3 روزه «کودک، بدون پوشک» یک روش آسان است که هر مادری می‌تواند آن را دنبال کنند.

 • مراحل تکاملی دندان ها

  مراحل تکاملی دندان ها

  اولین اثرات از تکامل دندانی در هفته شش جنینی دیده می‌شود. آهکی شدن دندان‌های شیری از هفته ۱۳ الی ۱۴ جنینی شروع می‌شود. در هنگام تولد ۷۵ درصد تاج آسیاهای شیری اول فک بالا آهکی شده‌اند.

 • وقتی آپاندیسیت علت دل درد می شود

  وقتی آپاندیسیت علت دل درد می شود

  آپاندیسیت یک ورم و التهاب دردناک به همراه عفونت شدید در ناحیه آپاندیس است که از روده جدا می‌شود. آپاندیس یک استطاله انگشت‌مانند و بن‌بست مرتبط با روده است.

 • درمان‌های خانگی مناسب برای زردی نوزاد

  درمان‌های خانگی مناسب برای زردی نوزاد

  لامپ های خورشیدی مخصوص، یک درمان جایگزین فتوتراپی در بیمارستان هاست. زردی نوزادان به دلیل میزان بالای بیلی روبین در بدنشان ایجاد می شود.

 • مسمومیت با سرب در کودکان

  مسمومیت با سرب در کودکان

  شستشوی دست‌ها به‌طور مؤثری سرب را پاک می‌کند، ولی در خانه‌های با داشتن گردوغبار آلوده به سرب، سرب به‌سرعت روی دست‌های کودک حتی پس از شستن دست‌ها تجمع می‌یابد.

 • قوانین کوتاه کردن ناخن کوچولو ها

  قوانین کوتاه کردن ناخن کوچولو ها

  یکی از دغدغه های ذهنی مادران، کوتاه کردن ناخن نوزادشان است. شاید با خودتان فکر کنید: «ناخن نوزادم بسیار نرم است، پس مهم نیست اگر آن را کوتاه نکنم.» اما شما سخت در اشتباهید.

 • شکاف های آزار دهنده

  شکاف های آزار دهنده

  شکاف کام و لب از نظر جنین شناسی، ژنتیک و حتی عملکردی با یکدیگر رابطه دارند، ولی از یکدیگر کاملا مجزا هستند. شیوع شکاف کام تنها ۱ در هر ۲۵۰۰ تولد و شکاف کام تنها ۱ در هر ۷۵۰ تولد است.

 • خطرات دیر عوض کردن پوشک بچه !

  خطرات دیر عوض کردن پوشک بچه !

  کودکان از وقتی به دنیا می‌آیند تا زمانی که دوران خردسالی را طی می‌کنند دچار مشکلات پوستی متعددی می‌شوند که خاص همین سنین است و بعد از مدتی که کودک بزرگ‌تر می‌شود.

 • مراقبت از نوزاد در زمستان با ۱۲ توصیه موثر

  مراقبت از نوزاد در زمستان با ۱۲ توصیه موثر

  مراقبت از نوزاد در زمستان و پیشگیری از بروز بیماری، مسئولیت مهمی برای پدر و مادرهاست. گرم و مرطوب نگه داشتن هوای خانه، مراقبت از پوست نوزاد، پوشاندن لباس مناسب و تغذیه درست، به این امر کمک می‌کند.

 • وقتی پوسیدگی ها درد‌ سر‌ساز می شوند

  وقتی پوسیدگی ها درد‌ سر‌ساز می شوند

  در صورت ادامه روند پوسیدگی و عدم درمان به موقع، پوسیدگی و باکتری‌های مولد آن پالپ را درگیر می‌کنند. در این مرحله معمولا دردهای خودبخود و شدید و پایدار حتی بدون عوامل تحریکی خواهیم داشت.

فیلم روز
تصویر روز