Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 30 مهر 1397 - 03:22

بهداشت و سلامتی

بازدید: 39204

 • نقش ورزش در دیابت

  نقش ورزش در دیابت

  در کودکان معمولا ورزش‌‌های هوازی توصیه می‌شود، ‌اما در بزرگسالان ورزش‌‌های ترکیبی (هوازی و بی‌هوازی) توصیه می‌شود که علاوه بر کاهش وزن و کاهش میزان چربی، باعث ماهیچه‌سازی هم می‌شود.

 • علت های ریزش مو در بچه ها

  علت های ریزش مو در بچه ها

  در کودکان هم مثل بزرگسالان حدود 60 تا 80 عدد مو در روز می‌تواند از سر بریزد که البته تعداد دقیق آن در سنین مختلف متفاوت است. هر چه سن کمتر است، تعداد موهای از دست رفته هم کمتر است.

 • دمای مناسب اتاق خواب کودک

  دمای مناسب اتاق خواب کودک

  اینکه دمای اتاق‌خواب نوزادان و کودکان متناسب و متعادل باشد،‌ اهمیت زیادی دارد. دمایی نه‌چندان زیاد و نه‌چندان کم تا از بروز خطرات و مشکلات دیگر جلوگیری کند.

 • ایمنی کودک در حمام

  ایمنی کودک در حمام

  وان حمام باید در دیدرس شما باشد، طوری که بتوانید فرزندتان را وقتی در داخل وان در حال بازی کردن است، ببینید. پایین وان باید پد یا پادری مناسب داشته باشد تا مانع از سُر خوردن کودک شود.

 • قارچی بیماری زا در بچه ها

  قارچی بیماری زا در بچه ها

  کاندیدیا نوعی قارچ بوده که به اشکال مختلف می‌تواند در انسان باعث بروز بیماری‌ها شود، به‌خصوص در بیماران بستری و یا مبتلا به اختلالات سیستم ایمنی شایع‌تر می‌باشد.

 • یبوست دوران مدرسه

  یبوست دوران مدرسه

  خیلی از بچه‌ها تمام مدت، خود را در مدرسه نگه می‌دارند تا از سرویس‌های بهداشتی مدرسه استفاده نکنند و با اینکه دچار دل درد هستند، اما ترجیح می‌دهند به دستشویی نروند تا به منزل برسند.

 • بهداشت جسمی و روانی در دبستان و پیش دبستان

  بهداشت جسمی و روانی در دبستان و پیش دبستان

  پیش ذهن کودک تنها بخشی از ماجرا است؛‌ حتی با دانستن یک پیش‌ذهن مثبت نباید کودک احساس کند که با ورود به محیط آموزشی تنها می‌ماند و ارتباط او با والدین قطع می‌شود.

 • علت بروز اورژانس های دندانپزشکی در سن کم

  علت بروز اورژانس های دندانپزشکی در سن کم

  مهم‌ترین عامل پوسیدگی‌های وسیع در کودکان کم سن و سال عادت غلط تغذیه‌ای شیر شبانه است که باعث ایجاد سندرم شیشه شیر می‌گردد. چه شیر خشک و چه شیر مادر هر دو شدیدا پوسیدگی‌زا هستند.

 • مشکلات زانو در بچه ها

  مشکلات زانو در بچه ها

  درد زانو یکی از شایع‌ترین مشکلات در بزرگ‌سالان و کودکان بزرگ‌تر است. این مشکل در اکثر موارد با ضربه در ارتباط است اما ممکن است شروع آن مخفیانه باشد.

 • درمان زانو و پای ضربدری در کودکان و بزرگسالان

  درمان زانو و پای ضربدری در کودکان و بزرگسالان

  پای ضربدری، به حالتی گفته می‌شود که درآن زاویه بالای ساق پا به طرف داخل می‌باشد و زانوها درتماس با یکدیگر قرار می‌گیرند و مچ‌ها ازهم دور می‌شوند.

 • کوچولوهای تپل!

  کوچولوهای تپل!

  دلیل افزایش چشمگیر چاقی کودکان غذا خوردن بیشتر نیست. تحقیقات نشان داده است میزان انرژی مصرفی کودکان طی 20 سال گذشته تغییر چندانی نداشته و دلیل افزایش چاقی کودکان، تحرک کمتر آنهاست.

 • خواب نیمروز در بچه ها

  خواب نیمروز در بچه ها

  اگر کودک صبح‌ها زود بیدار می‌شود، در مهدکودک فعالیت زیادی انجام می‌دهد، به همراه مادر یا پدرش به خرید می‌رود و ... حتی اگر در کالسکه‌اش همراه شما می‌خوابد، مقدار خواب او کافی نیست.

فیلم روز
تصویر روز