Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 - 18:54

بهداشت و سلامتی

بازدید: 28941

 • علل زمینه ساز چاقی‌ كودكان قبل از تولد کدامند؟

  علل زمینه ساز چاقی‌ كودكان قبل از تولد کدامند؟

  والدینی که چاق هستند، بیشتر باید انتظار تولد فرزندان چاق را داشته باشند. ژنتیک در بروز چاقی کودکان موثر است. البته عوامل دیگری هم در این راستا موثرند که در این مقاله ذکر شده‌اند.

 • روش های درست نگهداشتن شیرخوار

  روش های درست نگهداشتن شیرخوار

  شیرخوار ظریف است و چنانچه او را به درستی بلند و یا بغل نکنید، ممکن است به او صدمه بزنید. در این مقاله روش‌های صحیح بغل کردن شیرخوار آموزش داده شده است.

 • کودک و فصل بهار

  کودک و فصل بهار

  بهار معمولا بهترین زمان برای لذت بردن است، زیرا از سرمای زمستان رها شده و قدم به روزهای دلچسب بهاری گذاشته‌ایم اما این روزها برای والدینی که کودک خردسال دارند، بسیار سخت می‌گذرد.

 • کوچولوهای تپل!

  کوچولوهای تپل!

  دلیل افزایش چشمگیر چاقی کودکان غذا خوردن بیشتر نیست. تحقیقات نشان داده است میزان انرژی مصرفی کودکان طی 20 سال گذشته تغییر چندانی نداشته و دلیل افزایش چاقی کودکان، تحرک کمتر آنهاست.

 • تاثیر ورزش مرتب و منظم در کاهش چاقی در کودکان

  تاثیر ورزش مرتب و منظم در کاهش چاقی در کودکان

  آیا می‌دانید فعالیت بدنی منظم چه فوایدی برای کودکان دارد؟ یکی از فواید ورزش منظم، رسیدن کودکان به وزن مناسب و پیشگیری از چاقی است. والدین باید به ورزش کودکان توجه نمایند.

 • چگونه از چاقی كودكان جلوگیری کنیم؟

  چگونه از چاقی كودكان جلوگیری کنیم؟

  چاقی و اضافه وزن کودک یکی از مشکلاتی است که خانواده‌های زیادی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. برای کنترل و مدیریت وزن بچه‌ها می‌توان از راهکارهایی استفاده نمود.

 • چاقی در چه سنینی كودكان ما را تهدید می کند؟

  چاقی در چه سنینی كودكان ما را تهدید می کند؟

  چاقی در کودکان می‌تواند اثرات بسیار نامطلوبی در بزرگسالی بر جای بگذارد. در این مقاله، دوره‌های سنی که کودکان بیشتر مستعد چاقی و اضافه وزن هستند مورد بررسی قرار گرفته است.

 • توصیه های کاربردی برای کودکان چاق

  توصیه های کاربردی برای کودکان چاق

  تا دو دهه قبل، گستردگی اضافه وزن و چاقی محدود به بزرگسالان بوده ولی چند سال اخیر روند تصاعدی گسترش اضافه وزن و چاقی در كودكان، نوجوانان و جوانان زنگ خطری جدی را به صدا درآورده است.

 • دو سال طلایی اولیه رشد مغز کودک

  دو سال طلایی اولیه رشد مغز کودک

  مغز در چند سال اول زندگی با سرعت شگفت‌انگیزی رشد می‌کند. وزن مغز یک کودک هنگام تولد 25 درصد وزن مغز او در بزرگسالی است و در 2 سالگی وزن مغز کودک 80 درصد وزن مغز او در بزرگسالی است.

 • نوروز یک فرصت تازه برای کودک

  نوروز یک فرصت تازه برای کودک

  نوروز یك فرصت مناسب و تازه است تا كودكان با آداب اجتماعی و راه و رسم زندگی بیشتر آشنا شوند.

 • سلامت کوچولوها در روزهای عید

  سلامت کوچولوها در روزهای عید

  خانواده‌‌ها معمولا در ایام عید بیش از هر زمان دیگری مشغول دید و بازدید، خرید و گردش هستند. با کمی برنامه‌ریزی می‌‌توان تغذیه سالم خود و کودکان را حفظ کرد.

 • اسهال كودك؛ مزاحمی در مسافرت های نوروزی

  اسهال كودك؛ مزاحمی در مسافرت های نوروزی

  به دفع مكرر مدفوع به حالت آبكی، بیش از سه تا چهار بار در روز اسهال می‌گویند. در این شرایط، غذا با سرعت از روده عبور می‌كند و عمل هضم و جذب مواد غذایی و جذب آب، كامل صورت نمی‌گیرد.

فیلم روز
تصویر روز