Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 28 مهر 1396 - 16:05

بهداشت و سلامتی

بازدید: 32684

 • گلو درد در کودکان

  گلو درد در کودکان

  گلودرد یکی از بیماری‌های شایع کودکان است. عفونت های ویروسی (مثل سرماخوردگی) شایع‌ترین علت گلودرد هستند. اکثر گلودردها نیازی به آنتی بیوتیک ندارند. درد و ناراحتی اغلب پس از 48 ساعت کمتر می‌شود و بسیاری از گلودردها با انجام اقدامات خانگی بهبود می‌یابند

 • مهد کودک ایمن برای کودک دلبندتان

  مهد کودک ایمن برای کودک دلبندتان

  والدین در انتخاب مهد کودک مناسب برای فرزندان‌شان باید نهایت دقت را به خرج داده و عوامل متعددی را در نظر بگیرند. آنها باید به هزینه، محل، ساعات و برنامه کاری مهد کودک مورد نظر توجه کنند.

 • کف پای صاف در بچه ها

  کف پای صاف در بچه ها

  از بین رفتن قوس کف پا و پایین آمدن سطح داخلی پا روی زمین را صافی کف پا می‌گویند. صافی کف پا در بچه‌ها به صورت طبیعی وجود دارد. یعنی هنگام به دنیا آمدن، معمولا کف پای بچه‌ها صاف هست.

 • نکات مهم در مورد واکسن آنفلوانزا

  نکات مهم در مورد واکسن آنفلوانزا

  اگر به موقع و به جا از واکسن آنفلوانزا استفاده کنیم، می‌توانیم گروه‌های آسیب‌پذیرمان را کاملا ایمن کنیم و با ورود پاییز دیگر هیچ نگرانی و دغدغه‌ای نداشته باشیم.

 • کودکان دیابتی و بازگشت به مدرسه

  کودکان دیابتی و بازگشت به مدرسه

  احتیاجی نیست مدرسه را همچون کابوسی برای فرزندتان ببینید. بسیاری از کودکان مبتلا به دیابت نوع 1 بدون هیچ زحمتی، مدرسه می‌روند. فقط معلم‌های فرزندتان باید از بیماری دیابت او مطلع باشند.

 • سال تحصیلی را به سلامت بگذرانید

  سال تحصیلی را به سلامت بگذرانید

  از جمله بیماری‌هایی که با شروع فصل مدارس در بین بچه‌ها شایع می‌شود، می‌توان به بیماری‌های مربوط به انواع عفونت‌های تنفسی فوقانی و بیماری‌های مربوط به مواد غذایی اشاره کرد.

 • در انتخاب پوشک دقت کنید

  در انتخاب پوشک دقت کنید

  گاهی تشخیص پوشک مناسب برای کودک، کار آسانی نیست. این روزها پوشک‌های مخصوص کودکان در مارک‌های مختلف روانه بازار می‌شوند و شما باید تشخیص دهید کدامیک برای فرزندتان مناسب‌تر است.

 • تسکین لثه های خارش دار با دندان گیر

  تسکین لثه های خارش دار با دندان گیر

  وقتی کودکان به دلیل دندان در آوردن بی‌قرار می‌شوند، والدین تلاش می‌کنند تا از روش‌های معقول و منطقی استفاده کنند و فرزندشان را کمی آرام کنند مثلا از دندان‌گیر استفاده می‌کنند.

 • نکاتی برای مراقبت از بند ناف

  نکاتی برای مراقبت از بند ناف

  شاید بتوان گفت یکی از حساس ترین دوره های نوزادی که نیاز به مراقبت و دقت زیادی دارد ، چند روز اول پس از زایمان است که بند ناف کودک خشک نشده و نیفتاده است.

 • خرید پوشاک کودک

  خرید پوشاک کودک

  از آنجایی که کودکان در حال رشد هستند، اندازه هایشان به سرعت تغییر می کند و لباس های شان زود به زود کوچک می شود. بنابراین بهتر است برای او لباس های راحت و گشاد خریداری کنید.

 • نقش هورمون رشد در کنترل چاقی و افزایش قد كودكان

  نقش هورمون رشد در کنترل چاقی و افزایش قد كودكان

  هورمون رشد نقش‌های متفاوتی در بدن دارد. میزان هورمون رشد مدام در بدن در حال تغییر است. برای آگاهی از عوامل بازدارنده و عوامل مساعد کننده ترشح هورمون رشد مطلب زیر را مطالعه نمایید.

 • راهکارهای پیشگیری از چاق شدن کوچولوها

  راهکارهای پیشگیری از چاق شدن کوچولوها

  تعداد کودکان چاق در جهان رو به افزایش است و این موضوع سلامت آنها را به خطر انداخته است. آنها ممکن است گرفتار انواع بیماری‌ها از جمله، دیابت، فشار خون بالا و مشکلات قلبی-عروقی شوند.

فیلم روز
تصویر روز