Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 22:20

بهداشت و سلامتی

بازدید: 37885

 • علت خروپف فرزندم چیست؟

  علت خروپف فرزندم چیست؟

  وقتی صحبت از خروپف می‌شود، در ذهن همه تصویر یک مادربزرگ یا پدربزرگ پیدا می‌شود که به هنگام خواب تنفس صدادار دارد، اما این بار می‌خواهیم درباره این عارضه در کودکان صحبت کنیم.

 • وقتی کودکان هر چیزی را به دهان می گذارند

  وقتی کودکان هر چیزی را به دهان می گذارند

  دهان اندام حسی مهمی در بدن است و حتی اگر خانه‌تان را- از سقف تا کف- برای کودکان کاملا ایمن کنید، باز هم کوچولوی ماجراجوی‌تان، با دهان خود شروع به امتحان کردن چیزی که نباید، می‌کند.

 • 9 راهنمایی برای آرام کردن نوزاد نق نقو

  9 راهنمایی برای آرام کردن نوزاد نق نقو

  وظیفه نوزادتان رشد کردن است. بنابراین برای او باید مواد غذایی لازم را فراهم کنید و تا زمانی که نوزاد هیچ مشکل جسمانی و محدودیتی ندارد، اجازه دهید هرقدر دوست دارد، شیر بخورد.

 • کوچولوهای تپل!

  کوچولوهای تپل!

  دلیل افزایش چشمگیر چاقی کودکان غذا خوردن بیشتر نیست. تحقیقات نشان داده است میزان انرژی مصرفی کودکان طی 20 سال گذشته تغییر چندانی نداشته و دلیل افزایش چاقی کودکان، تحرک کمتر آنهاست.

 • چاقی، کم تحرکی و ورزش در کودکان

  چاقی، کم تحرکی و ورزش در کودکان

  امروزه کودکان با سرگرم شدن بیشتر به تماشای تلویزیون،‌ فیلم‌ها و بازی‌های کامپیوتری و به دلیل کوچک بودن خانه‌ها،‌ کمتر به سراغ تحرک و فعالیت بدنی می‌روند که همین امر می‌تواند باعث چاقی کودک شود.

 • شیر مادر؛ اکسیر معجزه‌گر

  شیر مادر؛ اکسیر معجزه‌گر

  یکی از بزرگترین عیب‌‌های مصرف شیر خشک چاقی کودکان است. گفته می‌‌شود بچه‌‌هایی که شیر خشک مصرف می‌‌کنند نسبت به کودکانی که شیر مادر می‌‌خورند، چاق تر هستند.

 • مصرف مکمل در کودکان

  مصرف مکمل در کودکان

  مکمل آهن را باید از 6 ماهگی آغاز کرد. میزان نیاز کودک با توجه به وزن روزانه 1 - 2 میلی‌گرم است. از آنجا كه نوع قطره‌های آهن موجود در بازار متفاوت است بهتر است نوع فرو‌سولفات آن را انتخاب كنید.

 • آشنایی بیشتر بـا قولنج های کودکی

  آشنایی بیشتر بـا قولنج های کودکی

  قولنج به گریه‌های بی‌وقفه کودکان دو هفته تا چهار ماهه‌ای که بیش از سه ساعت در روز و چندبار درهفته رخ می‌دهد و حداقل دو تا سه هفته دوام دارد، گفته می‌شود.

 • لباس های مورد نیاز نوزاد

  لباس های مورد نیاز نوزاد

  بیشتر مواقع نگهداری تعداد بسیار زیادی لباس برای نوزاد مشکل می‌شود. در ضمن نوزاد به سرعت در مسیر رشد قرار دارد و لباس‌هایش زود زود برایش تنگ و کوچک می‌شوند.

 • کمک به کودک مبتلا به یبوست

  کمک به کودک مبتلا به یبوست

  بسیاری از کودکان به علت اینکه سرشان به فعالیت‌های گوناگون گرم است، از رفتن به توالت اجتناب می‌کنند و یا اینکه دوست ندارند از سرویس بهداشتی‌های بیرون از خانه استفاده کنند.

 • رینیت آلرژیک در کودکان

  رینیت آلرژیک در کودکان

  رینیت آلرژیک یا آلرژی بینی، یک اختلال التهابی مخاط بینی است که با احتقان و پری‌ بینی، ترشح بینی و خارش مشخص شده و اغلب با عطسه و یا تحریک چشم‌ها همراه است.

 • در انتخاب پوشک دقت کنید

  در انتخاب پوشک دقت کنید

  گاهی تشخیص پوشک مناسب برای کودک، کار آسانی نیست. این روزها پوشک‌های مخصوص کودکان در مارک‌های مختلف روانه بازار می‌شوند و شما باید تشخیص دهید کدامیک برای فرزندتان مناسب‌تر است.

فیلم روز
تصویر روز