Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 24 آذر 1397 - 01:53

بهداشت و سلامتی

بازدید: 40586

 • چه زمانی کودک ما نیاز به پزشک دارد؟

  چه زمانی کودک ما نیاز به پزشک دارد؟

  اگر کودک شما به صورت معمول شاد و سرحال است، بنابراین بیمار نیست، اما اگر آبریزش بینی داشته باشد و بی‌حال و بی‌رمق باشد، ‌باید نگران شوید و به پزشک مراجعه کنید.

 • راهنمای تغذيه ای کودکان مبتلا به شيلوتراكس

  راهنمای تغذيه ای کودکان مبتلا به شيلوتراكس

  چربی‌های معمول غذایی باید بسیار محدود شوند و به جای آن باید از چربی دیگری به نام ام‌.سی‌.تی استفاده شود که باعث افزایش ترشحات نمی‌شود. كودك ما نیاز به انرژی دارد.

 • کاهش قند خون؛ عارضه شایع دیابت

  کاهش قند خون؛ عارضه شایع دیابت

  کاهش شدید قند خون یا هایپوگلیسمی مهم‌ترین محدودیت کنترل قند خون است‌. انسولین به محض تزریق جذب می‌شود و بدون ارتباط با سطح قند خون عملکرد خود را انجام می‌دهد.

 • دندان شیری هم نیاز به درمان دارد

  دندان شیری هم نیاز به درمان دارد

  مهم است بدانیم هر دندانی در سن مخصوص خود می‌افتد. از سن ۶ سالگی اولین دندان قدامی فک پایین شروع به لق شدن کرده و می‌افتد و به زودی دندان‌های دایمی جانشین رویش می‌یابند.

 • خِس خِس سینه در کوچولوها

  خِس خِس سینه در کوچولوها

  ورم و التهاب در یک بخش از دستگاه تنفسی مثل بزرگی لوزه‌های حلقی و بزرگی لوزه سوم می‌تواند باعث سرفه مزمن بشود و تا درمان قطعی و کامل سرفه قطع نخواهد شد.

 • بهترین روش برای تعویض بی دردسر لباس نوزادان

  بهترین روش برای تعویض بی دردسر لباس نوزادان

  عوض کردن لباس نوزاد برای خیلی از مادر و پدرها کار سختی به نظر می‌رسد. آن‌ها باید با احتیاط کامل، لباس‌های ظریف‌ترین دردانه زندگی‌شان را عوض کنند؛ کاری که ممکن است به خصوص در روزهای اول باعث استرسشان شود.

 • آنچه در مورد سوء هاضمه کودک باید بدانید

  آنچه در مورد سوء هاضمه کودک باید بدانید

  مشکلاتی مانند دل درد، سوزش دل، احساس طعم تلخ در دهان، برگشت اسید معده به دهان، احساس تهوع و استفراغ، یبوست و مشکل در دفع همگی به نوعی با مشکلات سوء‌هاضمه در کودکان در ارتباط هستند.

 • سلیاک در کودکان

  سلیاک در کودکان

  سعی کنید فرزندتان احساس جدایی از دیگر دوستانش را پیدا نکند. برای رفع این مشکل شما می‌توانید کلیه دوستان او را به منزلتان دعوت کنید و از آن‌ها با غذاهای بدون گلوتن پذیرایی نمایید.

 • نقش ورزش در دیابت

  نقش ورزش در دیابت

  در کودکان معمولا ورزش‌‌های هوازی توصیه می‌شود، ‌اما در بزرگسالان ورزش‌‌های ترکیبی (هوازی و بی‌هوازی) توصیه می‌شود که علاوه بر کاهش وزن و کاهش میزان چربی، باعث ماهیچه‌سازی هم می‌شود.

 • علت های ریزش مو در بچه ها

  علت های ریزش مو در بچه ها

  در کودکان هم مثل بزرگسالان حدود 60 تا 80 عدد مو در روز می‌تواند از سر بریزد که البته تعداد دقیق آن در سنین مختلف متفاوت است. هر چه سن کمتر است، تعداد موهای از دست رفته هم کمتر است.

 • دمای مناسب اتاق خواب کودک

  دمای مناسب اتاق خواب کودک

  اینکه دمای اتاق‌خواب نوزادان و کودکان متناسب و متعادل باشد،‌ اهمیت زیادی دارد. دمایی نه‌چندان زیاد و نه‌چندان کم تا از بروز خطرات و مشکلات دیگر جلوگیری کند.

 • ایمنی کودک در حمام

  ایمنی کودک در حمام

  وان حمام باید در دیدرس شما باشد، طوری که بتوانید فرزندتان را وقتی در داخل وان در حال بازی کردن است، ببینید. پایین وان باید پد یا پادری مناسب داشته باشد تا مانع از سُر خوردن کودک شود.

فیلم روز
تصویر روز