Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 17:42

بهداشت و سلامتی

بازدید: 28157

 • نکاتی در مورد پوسته های سر نوزاد

  نکاتی در مورد پوسته های سر نوزاد

  گاهی اوقات به علت ترشح غدد چربی پوست، این پوسته‌ها بیشتر شده و به هم می‌چسبند که حالت چسبندگی زرد و ضخیمی ‌در زیر موها ایجاد کرده و دلمه‌هایی روی سر بسته می‌شود.

 • چگونه به فرزندمان بیاموزیم بینی خود را بگیرد؟

  چگونه به فرزندمان بیاموزیم بینی خود را بگیرد؟

  در این هوای سرد، گرفتن بینی برای شمایی که آن را بلد می‌باشید کار ساده‌ای است، اما برای کودکانی که هنوز نمی‌دانند چگونه بینی خود را بگیرند سخت به نظر می‌رسد.

 • حمام کردن کودک در زمستان

  حمام کردن کودک در زمستان

  اگر از وان استفاده می‌کنید، سعی کنید آب آن کمی گرم‌تر از همیشه باشد. آب وان اگر خیلی گرم باشد، باعث خشکی پوست کودکتان می‌شود. پس سعی کنید از آب خیلی گرم هم استفاده نکنید.

 • عفونت های انگلی در کودکان

  عفونت های انگلی در کودکان

  تماس با آب آلوده می‌تواند یکی از علل بروز عفونت‌های انگلی در کودکان باشد. این بیماری ممکن است بدون علامت باشد و یا خود را با اسهال، کاهش وزن گیری و ... نشان دهد.

 • زردی نوزاد

  زردی نوزاد

  در هفته اول بعد از تولد، بسیاری از نوزادان به ویژه نوزادان نارس دچار زردی می‌شوند که اغلب در روز دوم یا سوم زندگی شروع و تا روز دهم برطرف می‌شود. نباید بترسید زیرا این مساله در اکثر موارد مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 • اختلال خواب در بچه ها

  اختلال خواب در بچه ها

  کودکان به دلایل گوناگونی در برابر خوابیدن به موقع مقاومت می‌کنند. گاهی دوست دارند پابه پای بزرگ‌ترها بیدار نشسته و همراه آنها باشند یا اینکه از تاریکی و از تنها ماندن می‌ترسند.

 • ۸ راهکار برای دارو دادن به کودکان

  ۸ راهکار برای دارو دادن به کودکان

  یکی از مشکلاتی که اغلب والدین با کودکان خود دارند این است که در زمان‌های بیماری، به سختی دارو می‌خورند. در اینجا با راهکارهای دارو دادن به کودکان آشنا می‌شوید.

 • چاقی، کم تحرکی و ورزش در کودکان

  چاقی، کم تحرکی و ورزش در کودکان

  امروزه کودکان با سرگرم شدن بیشتر به تماشای تلویزیون،‌ فیلم‌ها و بازی‌های کامپیوتری و به دلیل کوچک بودن خانه‌ها،‌ کمتر به سراغ تحرک و فعالیت بدنی می‌روند که همین امر می‌تواند باعث چاقی کودک شود.

 • آموزش رعایت بهداشت به دانش آموزان

  آموزش رعایت بهداشت به دانش آموزان

  والدین همگی مشتاقانه پیگیر آموزش‌های آکادمیک کودکان خود در مدارس هستند، در حالی که کمتر به مسایل آموزشی دیگر مانند بهداشت در مدرسه‌ها اهمیت می‌دهند. این مقاله را بخوانید.

 • قرص های اشتها آور؛‌ آخرین راه حل

  قرص های اشتها آور؛‌ آخرین راه حل

  یکی از نگرانی‌های برخی از والدین کم اشتهایی کودکان‌شان است. مشکل کم‌اشتهایی یا بی‌اشتهایی در کودکان ممکن است از اولین سال زندگی شروع شود و تا سنین نوجوانی و جوانی ادامه یابد.

 • چرا به کودکتان مکمل می دهید؟

  چرا به کودکتان مکمل می دهید؟

  گاهی پدر و مادرها خودسرانه و بدون داشتن اطلاعات، به کودکان خود مکمل می‌دهند. اما والدین عزیز باید بدانند که همه کودکان به مکمل نیاز ندارند و مصرف مکمل باید زیر نظر پزشک باشد.

 • با نفخ کوچولوها چه کنیم؟

  با نفخ کوچولوها چه کنیم؟

  یکی از دلایل گریه نوزادان و کودکان می‌تواند بروز نفخ باشد. در این مقاله به عواملی که باعث نفخ در نوزادان و کودکان می‌شوند و درمان این مشکل اشاره می‌شود.

فیلم روز
تصویر روز