Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 21 آذر 1396 - 02:29

بهداشت و سلامتی

بازدید: 34302

 • چگونه كودك مان را به دندانپزشكی علاقه مند كنیم؟

  چگونه كودك مان را به دندانپزشكی علاقه مند كنیم؟

  به پزشك این فرصت را بدهید كه با زبان كودكانه و به روش خاص خود به تدریج محیط و وسایل كار خود را به كودك معرفی كند و از درمان‌های سبك شروع به كار كرده و درمان‌ها را پله پله سنگین‌تر كند.

 • فتق در بچه ها

  فتق در بچه ها

  وقتی در بچه‌ها صحبت از فتق می‌شود، دو نوع فتق به ذهن‌مان می‌رسد: فتق اینگوینال (مغبنی) و فتق نافی. فتق اینگوینال تقریبا در همه جای دنیا، شایع‌ترین مشکل جراحی بچه‌ها تلقی می‌شود.

 • چرا دهان كودكان برفك می زند؟

  چرا دهان كودكان برفك می زند؟

  وجود آستر شیر بر روی زبان اغلب نوزادان باعث می‌‌شود والدین آن را با برفک اشتباه بگیرند، اما آستر شیر برخلاف برفک بر روی سطوح داخلی گونه‌ها و لب‌ها و سطح کام دیده نمی‌‌شود.

 • لباس های مورد نیاز نوزاد

  لباس های مورد نیاز نوزاد

  بیشتر مواقع نگهداری تعداد بسیار زیادی لباس برای نوزاد مشکل می‌شود. در ضمن نوزاد به سرعت در مسیر رشد قرار دارد و لباس‌هایش زود زود برایش تنگ و کوچک می‌شوند.

 • کمک به کودک مبتلا به یبوست

  کمک به کودک مبتلا به یبوست

  بسیاری از کودکان به علت اینکه سرشان به فعالیت‌های گوناگون گرم است، از رفتن به توالت اجتناب می‌کنند و یا اینکه دوست ندارند از سرویس بهداشتی‌های بیرون از خانه استفاده کنند.

 • زردی نوزاد

  زردی نوزاد

  در هفته اول بعد از تولد، بسیاری از نوزادان به ویژه نوزادان نارس دچار زردی می‌شوند که اغلب در روز دوم یا سوم زندگی شروع و تا روز دهم برطرف می‌شود. نباید بترسید زیرا این مساله در اکثر موارد مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 • واکسن های دوران کودکی

  واکسن های دوران کودکی

  در کشور ما واکسیناسیون از بدو تولد شروع می‌شود. کودکی که به دنیا می‌آید، همان روز اول یک واکسن ب.‌ث.‌ژ، چند قطره واکسن فلج خوراکی و یک تزریق هپاتیت دریافت می‌کند.

 • روش های درست نگهداشتن شیرخوار

  روش های درست نگهداشتن شیرخوار

  شیرخوار ظریف است و چنانچه او را به درستی بلند و یا بغل نکنید، ممکن است به او صدمه بزنید. در این مقاله روش‌های صحیح بغل کردن شیرخوار آموزش داده شده است.

 • مواردی که در هنگام آسیب به دندان کودک باید بدانید

  مواردی که در هنگام آسیب به دندان کودک باید بدانید

  در این مقاله، به شایع‌ترین صدماتی که می‌تواند بر اثر ضربه به دندان‌ها ایجاد گردد می‌پردازیم. دانستن این موارد برای والدین و مربیان مدارس از ضروریات به شمار می‌رود.

 • آبله مرغان؛ بیماری واگیردار دوران کودکی

  آبله مرغان؛ بیماری واگیردار دوران کودکی

  آبله مرغان یکی از بیماری‌های واگیردار دوران کودکی است که اگرچه از آن به عنوان بیماری بچه‌ها نام برده می‌شود ولی در همه سنین، افراد می‌توانند به آبله مرغان مبتلا شوند.

 • پیشگیری از چاقی در کودکان پیش دبستانی

  پیشگیری از چاقی در کودکان پیش دبستانی

  در تحقیقی روی 400 کودک پیش دبستانی مشخص شد، فقط در مورد یک کودک به توصیه‌‌های پیشگیری از چاقی در مدرسه و در خانه اهمیت داده شده است.

 • گلو درد در کودکان

  گلو درد در کودکان

  گلودرد یکی از بیماری‌های شایع کودکان است. عفونت های ویروسی (مثل سرماخوردگی) شایع‌ترین علت گلودرد هستند. اکثر گلودردها نیازی به آنتی بیوتیک ندارند. درد و ناراحتی اغلب پس از 48 ساعت کمتر می‌شود و بسیاری از گلودردها با انجام اقدامات خانگی بهبود می‌یابند

فیلم روز
تصویر روز