Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 3 تیر 1397 - 08:54

19
فروردین
مس و سوخت و ساز بدن

مس و سوخت و ساز بدن

مس می‌تواند چاقی را كنترل كرده و چربی بدن را برای تولید انرژی آماده نماید.

تحریریه زندگی آنلاین-گروه ترجمه

 

براساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه بركلی، نقش مس در سوزاندن چربی بررسی شده است. در این بررسی، مس به عنوان یك ماده مغذی و چربی‌سوز شناخته شده كه می‌تواند چربی سفید بدن را از بین ببرد و برای فیزیولوژی بدن بسیار مهم و مفید است و در واقع نقش كلیدی در سوزاندن چربی بازی می‌كند.

در طی سال‌ها از مس برای ظروف آشپزی و جواهرات و یا لوله‌های مسی استفاده شده اما در سال‌های اخیر نقش مس در عملكردهای بیولوژیك و جذب آهن و توسعه بافت‌های بدن و حمایت از سیستم ایمنی بدن مشخص شده و دانشمندان متوجه شده‌اند كه مس می‌تواند عملكردهای بسیار مفیدی برای بدن داشته باشد.

مس می‌تواند چاقی را كنترل كرده و چربی بدن را برای تولید انرژی آماده نماید. بنابراین مس می‌‌تواند نقش مهمی در بازگرداندن یك راه طبیعی برای سوزاندن چربی قلمداد شود. از مواد غذائی كه دارای مس هستندو البته مواد مغذی دیگری را نیز درخود دارند می‌توان صدف و سخت‌پوستان دیگر، سبزیجات برگ سبز، قارچ، دانه‌ها، آجیل و حبوبات را نام برد.

لازم است بدانیم كه نیاز روزانه ما بسیار جزئی است و خوب است بدانیم كه تنها 25درصد از مردم از مس بعنوان رژیم غذائی استفاده می‌كنند. هر چند خوردن غذاهائی حاوی مس توصیه می‌شود، اما خوردن بیش از حد آن باعث تداخل در جذب روی در بدن می‌گردد بنابراین می‌توان از جایگزین‌های مختلف در رژیم غذائی خود استفاده نمود و اصولا تعادل و اعتدال در رژیم غذائی خود را رعایت نموده تا شاهد مشكلات دیگر نشویم.

برچسب ها: سیستم ایمنی، تناسب اندام، ظروف مسی، مس و رژیم غذایی، مس و حبوبات و آجیل تعداد بازديد: 368 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز