Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 16:45

29
دی
پروتئین چرب چه می‌کند؟

پروتئین چرب چه می‌کند؟

پروتئین چرب تقریبا دیده نمی‌شود ولی در بدن وجود دارد و باعث بسیاری مشكلات از جمله دیابت و چاقی می‌گردد.

بنابه گزارش دكتر بالدن استاد دانشگاه سنت‌لوئیس نوعی چربی در بدن ما وجود دارد كه به پروتئین چرب موسوم است و تقریبا دیده نمی‌شود كه باعث بسیاری مشكلات از جمله دیابت و چاقی می‌گردد.

این پروتئین در كبد موجود می‌باشد براساس تحقیقاتی كه در حیوانات آزمایشگاهی انجام شده، این نوع چربی می‌تواند باعث بالا رفتن كلسترول و تری‌گلیسیرید شود. زمانی كه تری‌گلیسیرید بالا برود، می‌تواند نشان از یك بیماری شناخته شده به نام كبد چرب باشد كه می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت و بیماری‌های دیگر را عامل شود.

بیماری كبد چرب، یكی از بیماری‌های كبد است كه 30 درصد از آمریكائی‌ها در چند دهه اخیر به آن مبتلا شده‌اند و اغلب با انتخاب بد غذایی همراه است.

بیماری كبد چرب نیازمند یك فراخوان عمومی به جهت بالا بردن بهداشت جامعه می‌باشد. بدین صورت كه مراكز بهداشتی كشورها در سطح كلان باید آموزش تغذیه و آداب درست زندگی را به كوكان و بزرگسالان را در دستور كار خود قرار دهند تا بتوانند با مداخلات شدید پزشكی با این بیماری كه متاسفانه روز به روز در حال افزایش است مبارزه كنند.

برچسب ها: کبد چرب، کلسترول بالا، عادات بد غذایی، بیماری‌های مزمن، پروتئین چرب، آموزش تغذیه سالم تعداد بازديد: 802 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز